Kaip sutaupyti? „Norfa“ akcijų leidinys + atsakingas planavimas = puikus rezultatas!
Jei mėnesio pabaigoje tenka skaičiuoti piniginėje paskutinius eurus, metas pradėti atsakingai planuoti savo biudžetą. Galbūt taupymas niekada nebuvo jūsų stiprioji pusė, tačiau tinkama motyvacija gali padėti sutaupyti daugiau! Žinoma, lengviau pasakyti, nei padaryti, todėl norime pasidalyti trimis patarimais, kurie padės atsakingiau pažvelgti į savo biudžetą.
1. Įvertinkite tai, ką perkate
Pirmas žingsnis, norint išleisti mažiau, tai žinoti, kam jūs apskritai išleidžiate. Gali atrodyti, kad ir taip puikiai žinote – juk perkate tik tai, ką reikia ir nesate linkęs neatsakingai išlaidauti. Tačiau ar tikrai? Tikslus savo pirkinių įvertinimas leidžia pamatyti tai, ką galbūt nesąmoningai praleidžiate pro akis. Pavyzdžiui, kiek kainuoja kavos puodelis degalinėje, kurį perkate prieš darbą ar kiek atsieina dienos pietūs darbe.
Todėl pirmiausia yra svarbu susekti visas savo išlaidas. Geriausia tai daryti bent mėnesį laiko, kad pamatytumėte visas savo išlaidas nuo algos iki algos. Sekti išlaidas galima jas tiesiog susirašant užrašų knygelėje ar naudojantis tam skirtomis programėlėmis telefone, ar visur mokant kortele ir tada sekant išlaidas banke (daugelis bankų automatiškai analizuoja išlaidas ir atvaizduoja, kokiai kategorijai kiek išleidote).
Išlaidų sekimas turi du pliusus: jūs galėsite pamatyti, kam išleidote pinigus bei būsite motyvuotas pagerinti savo paties rekordą, t. y. kitą mėnesį išleisti mažiau. Siekiant išleisti mažiau gali padėti ir įvairios „Norfa“ akcijos ar kitų parduotuvių išpardavimai, ypač jei jie taikomi ilgai galiojančioms prekėms ir galite sau leisti įsigyti didesnį jų kiekį.
2. Kodėl norite sutaupyti? Turėkite tikslą!
Taupymas vien dėl taupymo, greičiausiai, netruks labai ilgai. Juk kas norėrtų suveržti diržą be jokios priežasties? Todėl labai svarbu turėti tikslą, kuris jus motyvuotų. Priklausomai nuo jūsų gaunamų pajamų ir šeiminės padėties, tikslai gali būti patys įvairiausi. Galbūt jūs dar tik pradėjote dirbti savo pirmame darbe ir norite išmokti per mėnesį sutaupyti bent po 50 eurų, kuriuos skirsite atostogoms vasarą.
Galbūt norite sutaupyti vonios remontui, artėjantiems mokslo metams ir savo vaikų uniformoms, o gal svajojate įsigyti naujesnį automobilį, bet vis nerandate atliekamų pinigų svajonei įgyvendinti? Kad ir koks didelis ar mažas būtų tikslas, svarbiausia, kad jis jus motyvuotų ir kas mėnesį primintų, kodėl gaminatės pietus namuose iš vakaro bei kodėl ieškote pigesnių prekių parduotuvėje ar laukiate išpardavimo.
3. Pasinaudokite nedidelėmis gudrybėmis
Ne paslaptis, kad lietuviai yra iš prigimties praktiški ir linkę taupyti. Todėl ir „Norfos“ šūkis „Praktiški žmonės renkasi „Norfą“ mums yra artimas ir suprantamas. Nebijokime pasinaudoti tuo, ką mums siūlo „Norfa“ akcijų leidinys ar kitų parduotuvių akciniai leidiniai. Dideli išpardavimai išties gali padėti sutaupyti, o tai itin aktualu tiems, kuriems svarbus kiekvienas centas. Buitinei chemijai, kosmetikai ir panašioms ilgai negendančioms prekėms yra taikomos 30–40 proc. nuolaidos.
Apsiperkant būtent tokių išpardavimų metu, akcijos gali padėti sutaupyti reikšmingą sumą. Įvertinkite ir tai, kad planuodami savo apsipirkimus galite eiti apsipirkti būtent tada, kai jums reikalingoms prekėms taikoma akcija. Nepamirškite, kad patikrinti „Norfa“ akcijas ar kitos parduotuvės nuolaidas galite ir internete, prieš eidami apsipirkti.
Taigi norėdami sutaupyti, įvertinkite tai, ką perkate, turėkite tikslą, kodėl taupote ir nepamirškite pasinaudoti didelėmis nuolaidomis, jei norite sutaupyti. Nustebsite, jog jau po kelių mėnesių jūsų taupymo sąskaitoje atsiras pinigų, kurių, atrodydavo, neįmanoma sutaupyti. Gal turite geresnių taupymo patarimų? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose!