Kaip laikyti santaupas, kad jos būtų saugios ir taip nenuvertėtų?
Šiuo metu dėl kylančių kainų nemaža dalis gyventojų svarsto, kaip planuoti finansus, laikyti santaupas, kad jos būtų saugios ir taip nenuvertėtų. Rusijai užpuolus Ukrainą, ir Lietuvoje gyventojams buvo rekomenduojama namuose turėti grynųjų pinigų. Tačiau situacija mūsų šalyje yra stabili, tad žmonės patys iš naujo pradėjo vertinti, kiek iš tikrųjų grynųjų jiems reikia turėti.
Jungtinės centrinės kredito unijos „Kreda“ duomenimis, vasario mėnesį visais metais jaučiamas indėlių judėjimas dėl sezoniškumo, tad ir šiemet indėlių suma atitinkamai buvo 3 proc. žemesnė nei sausį. Tačiau jau kovo mėnesį, palyginus su praeitais metais, augo ir buvo 10 proc. didesnė. Tai rodo, kad sukeltas šokas dėl grynųjų nebuvo toks stiprus ir žmonės renkasi vėl saugiai santaupas laikyti indėliais kredito unijose.
„Kaip ir visada, rekomenduojame turėti grynųjų pinigų einamosioms ar netikėtoms išlaidoms. Tačiau reikšmingai dideles sumas namuose laikyti nėra saugu: juos ne tik gali sunaikinti įsiplieskusi ugnis, bet ir pasikėsinti vagys. Girdėjome daug istorijų, kai žmonės namuose taip gerai paslepia pinigus, kad paskui patys pamiršta, kur padėjo. Taip pat susirūpinimą kelia ir tai, kad sparčiai kylant kainoms, namuose esantys grynieji tiesiog nuvertėja“, – sako Arija Tulienė, kredito unijos „Litas“ administracijos vadovė.
Pasak A. Tulienės, siekdami išvengti nemalonių situacijų ir jaustis saugiau, gyventojai santaupų laikymą patiki finansinėms įstaigoms: „Unijose pinigai ne tik saugiai laikomi, tačiau ir įdarbinami – unijos teikia tokias pačias garantijas kaip ir didieji bankai, tačiau žmonėms moka kur kas didesnes palūkanas. Šiuo metu kredito unija „Litas“ siūlo vienas aukščiausių metinių palūkanų regione – tai yra 2,20 proc. Kitose unijose metinės palūkanos normos gali skirtis.“
Gyventojai gali jaustis saugiai, nes, iškilus lėšų poreikiui, terminuotus indėlius dar nesibaigus indėlio terminui visada galima atsiimti per penkias darbo dienas nuo pranešimo pateikimo. Kredito unijose, lygiai taip pat kaip ir bankuose ar kitose kredito įstaigose, laikomos lėšos apdraustos VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Su draudimo tvarka galite susipažinti apsilankę internetinėje svetainėje www.iidraudimas.lt
Metinė palūkanų norma 2,20 proc. taikoma terminuoto indėlio sutartį sudarius iki birželio 25 d. tik unijos skyriuje. Pasiūlymo laikotarpyje pinigai terminuotam indėliui turi būti pervesti iš kitos finansinės įstaigos arba atsinešti grynaisiais, tačiau neišgryninti ar neišvesti pavedimu iš sąskaitos, esančios „Kreda“ grupės unijoje.
Arčiausiai jūsų esančios kredito unijos:
Kredito unija „Litas“, Lietuvių g. 30-1, LT-44172, Kaunas. Taiko 2,20 proc. metinę palūkanų normą.
Raseinių kredito unija, Maironio g. 10, LT-60151, Raseiniai. Taiko 2,20 proc. metinę palūkanų normą.
Kredito unija „Litas“ ir Raseinių kredito unija priklauso „Kreda“ unijų grupei. „Kreda“ – tai patikimų ir rūpestingų finansų partnerių grupė, vienijanti 11 ilgametę patirtį turinčių kredito unijų. Efektyvią visų grupės unijų veiklą ir bendrą grupės finansinę gerovę užtikrina Jungtinė centrinė kredito unija.