Kaip išsirinkti, kam skirti 1,2% GPM paramą

 Kaip išsirinkti, kam skirti 1,2% GPM paramą

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Kartu su pavasariu kasmet ateina laikas ne tik deklaruoti pajamas, bet ir galimybė dalį savo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio savarankiškai paskirti kam norite. 1,2% arba 0,6% GPM paramą gali gauti paramos gavėjo statusą turinčios organizacijos. Tai daugiau nei 30 000 potencialių paramos gavėjų. Kaip išsirinkti, kam skirti paramą iš tokio didelio skaičiaus galimų kandidatų?    

„Pirmiausia svarbu apsispręsti tai padaryti. Nors tokia galimybė egzistuoja nuo 2004 metų, t.y. daugiau kaip 15 metų – tačiau tik trečdalis gyventojų, kurie turi galimybę skirti savo GPM dalį paramai, deja, tokia teise vis dar nesinaudoja.

Raginu visus pasidomėti ir skirti dalį GPM savo pasirinktai organizacijai, nes gyventojams tai nieko nekainuoja, o organizacijoms tokia parama yra gyvybiškai svarbi. Norintiems sužinoti daugiau apie šį paramos mechanizmą ir paramos gavėjus, kviečiame apsilankyti „Ačiū Jums“ www.aciujums.lt tinklalapyje“ – ragina NVO informacijos ir paramos centro direktorė Olia Žuravliova.  

Šis specializuotas tinklalapis – tai atvira duomenų bazė, inicijuota Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro (NIPC), veikiančio nuo 1995 m., siekiant stiprinti nevyriausybinių organizacijų sektorių ir skatinti filantropijos tradicijas Lietuvoje rezultatas. Šioje bazėje pateikta Valstybinės mokesčių inspekcijos bei VĮ „Registrų centras“ atvirų duomenų informacija.  

NIPC 2000-2002 metais buvo subūręs nacionalinę NVO koaliciją “Už filantropiją”, kurios pagrindu LR Seimui buvo pateiktas pasiūlymas įteisinti galimybę gyventojams skirti 2% nuo sumokėto GPM savanoriškai pasirinktoms nevyriausybinėms organizacijoms. 2004 metais tokia galimybė LR gyventojų pajamų mokesčio įstatyme atsirado ir nuo 2005 metų visos ne pelno organizacijos turi galimybę iš gyventojų gauti 2% (o nuo 2018 metų – 1,2%) GPM dalį.  

NIPC direktorės Olios Žuravliovos nuomone „Ačiū jums“ www.aciujums.lt svetainė – tai pirmiausia padėka tiems daugiau nei 0,5 milijono gyventojų, kurie skiria paramą. Tikime, kad šis tinklalapis padės gyventojams susipažinti su paramos statistika vartotojui draugišku būdu ir padės ateityje atsakingai apsispręsti skiriant 1,2% GPM paramą“.   

NIPC primena, kad nuo 2022 metų paramos prašymai Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikiami tik elektroniniu būdu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content