Kaip ir kada reikia keisti variklio alyvą ir alyvos filtrą

 Kaip ir kada reikia keisti variklio alyvą ir alyvos filtrą

Variklio alyva automobilyje atlieka itin svarbią funkciją – ji sutepa visas judančias variklio dalis, kad šios nebūtų pažeistos dėl trinties varikliui atliekant savo funkciją. Visgi, veikimo metu komponentai vis tiek po truputi nusidėvi, dėl ko į alyvą patenka įvairių nešvarumų dalelių. Išvalyti alyvą nuo šių dalelių padeda alyvos filtras. Jis montuojamas visuose vidaus degimo varikliuose. Filtrai būna kelių tipų (išcentriniai, diskiniai ir kt.), taip pat gali skirtis savo forma. Alyvos filtrai gali būti visiškai keičiami arba keičiamas tik viduje esantis filtravimo elementas. Tai priklauso nuo automobilio gamintojo konstrukcinių sprendimų.

Kada reikia keisti variklio alyvą

Skirtingi gamintojai gali nurodyti įvairius variklio alyvos keitimo terminus. Tai gali priklausyti nuo specifiniam varikliui naudojamos alyvos, variklio konstrukcijos ypatumų ir t.t. Vienas iš dažniausiai girdimų ir pritaikomų rekomendacinių terminų yra alyvos keitimas kas 10 000 km ridos arba kartą per metus, priklausomai kas nutinka anksčiau. Tačiau kai kuriuose automobiliuose šis skaičius būna mažesnis – 7000 km – arba didesnis – 15 000 km (ypatingai naujos kartos automobiliuose). Patartina laikytis šių rekomendacijų ir laiku keisti variklio alyvą. Tokiu būdu užtikrinsite kuo ilgesnį tinkamą variklio veikimą.

Kada reikia keisti alyvos filtrą

Įprastai, alyvos filtras turi būti keičiamas kiekvieną kartą, kai keičiama variklio alyva. Todėl ir jo tarnavimo terminas yra toks pats. Šio komponento negalima „išplauti“ ar kaip nors išvalyti, būtina įsigyti naują. Tam tikrais atvejais, gali tekti alyvos filtrą pakeisti anksčiau, negu keičiama alyva, pavyzdžiui, jei variklis pradeda prasčiau veikti, įsižiebia alyvos slėgio indikatorius ant prietaisų skydelio, iš išmetamojo vamzdžio sklinda juodi dūmai.

Kaip pakeisti variklio alyvą ir alyvos filtrą

Variklio alyvos ir alyvos filtro keitimas yra vieni iš tų darbų, kuriuos, turint bent minimalias žinias apie automobilius ir minimalų įrankių rinkinį, galima atlikti savarankiškai. Norint pakeisti alyva ir alyvos filtrą, jums prireiks:

  • Naujos variklio alyvos, įsigytos atsižvelgiant į automobilio gamintojo rekomendacijas.
  • Naujo alyvos filtro.
  • Reikiamo dydžio veržliarakčio alyvos išleidimo kamščiui ir rakto alyvos filtrui.
  • Talpos senos alyvos surinkimai (turėtų būti ne mažesnė kaip 6 litrų).
  • Skudurėlio ar šluostės.
  • Pirštinių.
  • Piltuvo patogesniam naujos alyvos įpylimui.
  • Hidraulinio keltuvo ir atramų arba apžiūros duobės.

Jeigu jau turite visus šiuo dalykus, galima pereiti prie pačių keitimo darbų. Jums reikės atlikti šiuos veiksmus:

  1. Bent trumpam užveskite variklį, kad alyva šiek tiek įšiltų. Taip ji taps skystesnė ir greičiau ištekės iš karterio.
  2. Šiek tiek pakelkite automobilį, kad galėtumėte po juos palįsti, arba pastatykite automobilį virš apžiūros duobės.
  3. Atsukite alyvos įpylimo kaištį. Tai padės išvengti vakuumo susidarymo, todėl alyva greičiau nutekės į surinkimo talpą.
  4. Palįskite po automobiliu ir padėkite senos alyvos surinkimo talpą po alyvos nupylimo kamščiu ir filtru, jeigu jie įrengti šalia. Priešingu atveju, gali prireikti dviejų surinkimo talpų. Atsukite kamštį pasinaudodami atitinkamo dydžio veržliarakčiu, o paskutinius pasukimus atlikite ranka, kad spėtumėte patraukti kamštį ir jis neįkristų į surinkimo talpą.
  5. Specialiu raktu atlaisvinkite alyvos filtrą. Toliau atsargiai jį sukite ranka, ypač jei keitimą atliekate varikliui dar esant šiltam. Patraukite alyvos filtrą į šalį tokioje pat padėtyje, kaip atsukote, kad neišpiltumėte jo viduje esančios alyvos.
  6. Paimkite naują alyvos filtrą ir jo tarpinę sutepkite plonu alyvos sluoksniu (naujos arba jau panaudotos). Tai užtikrins geresnį sandarumą. Rankomis atsargiai užsukite naują alyvos filtrą į montavimą vietą. Stebėkite, kad jis teisingai užeitų ant sriegių, kad jų nepažeistumėte.
  7. Veržliarakčiu užsukite alyvos nupylimo kamštį. Būkite atsargūs, kad jo neperveržtumėte, kadangi taip galima pažeisti ant kamščio uždėtą tarpinę.
  8. Į alyvos įpylimo angą variklio skyriuje įdėkite piltuvą ir pripilkite reikiamą alyvos kiekį. Jį įprastai nurodo automobilio gamintojas. Tai padarę, šiek tiek palaukite ir patikrinkite alyvos kiekį alyvos lygio matuokle. Geriausia, kad alyvos žyma būtų tarp didžiausios ir mažiausios. Jeigu alyvos yra per mažai, įpilkite dar šiek tiek ir vėl patikrinkite jos lygį.
  9. Užsukite alyvos įpylimo angą ir kelioms minutėms užveskite variklį. Po to dar kartą patikrinkite alyvos lygį. Taip pat apžiūrėkite šalia nupylimo kamščio ir alyvos filtro nėra alyvos nuotėkio požymių.
  10. Užsirašykite transporto priemonės ridą keitimo metu, kad žinotumėte, kada reikės atlikti kitą keitimą. Seną variklio alyvą utilizuokite pagal jūsų šalyje taikomus pavojingų atliekų tvarkymo įstatymus.

Štai ir viskas! Jūs savarankiškai pasikeitėte variklio alyvą ir alyvos filtrą. Nepamirškite reguliariai tikrinti alyvos lygį, kadangi eksploatuojant automobilį jis gali mažėti ir tokiu atveju reikės papildyti skystį iki reikiamos atžymos. Gero kelio!

Informacijos šaltiniai:

Kaip pakeisti alyvos filtrą – automobiliudalys24.lt

Kaip pakeisti variklio alyvą – hombresconestilo.com

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content