Kaip aprūpinti vandens tiekimu kaimo sodybą?
Nors daugelis žmonių tai nekelia susirūpinimo, nuolatinis ir patikimas vandens tiekimas jūsų namams gali tapti problema, jei gyvenate be tinklo. Dėl gausių nuotekų ir gėlo vandens prieinamumo XXI amžiuje vanduo tapo savaime suprantamu dalyku, o ūkininkams ir sodyboms rūpestis tampa labai aktualus ir aktualesnis. Visiškai savarankiškas gyvenimo būdas juk neapima miesto komunalinio skyriaus.
Atsijungimas nuo tinklo. Taip pat vadinami sausomis kajutėmis, namai, kurių tikslas yra visiškai apsirūpinti savimi, yra statomi be jokios vidaus vandentiekio sistemos, tačiau savininkams nusprendus kreiptis į vietinę komunalinių paslaugų įmonę arba generatorių, jie gali būti perkonfigūruoti. Dėl šio pakeitimo jūs nebūtinai tapsite mažiau draugiški aplinkai, tačiau savo temos tikslais daugiausia dėmesio skirsime sodyboms, kurios nusprendžia likti neprisijungusios.
Netoli tinklo esantys namai ir pastatai dažnai gamins elektrą iš saulės, vėjo ir lietaus elementų, o tai lemia vandens gamybos metodą. Šis gyvenimo būdas, nors ir sunkus pradžioje, turi didelę naudą. Jūs sumažinate finansinę komunalinių paslaugų naštą sau ir savo šeimai, taip pat geriau kontroliuojate savo fizinę sveikatą.
Ekologiškai šis gyvenimo būdas labai remiasi natūralia, ekologiška energija, padedančia sumažinti anglies pėdsaką. Savo vandens tiekimo paieška. Nesvarbu, ar statote sausą kabiną nuo pat pradžių, ar dirbate su tuo, ką turite, turėsite nustatyti, kur gaunate vandens, ir įsitikinti, kad jo užteks darbui. Jei netoliese yra upė, dalį srauto galite nukreipti į savo žemės plotą, o jei gyvenate lietingo klimato regione, lietaus gaudyklės gali būti geresnis pasirinkimas. Iš tikrųjų viskas priklauso nuo vietovės, kurioje gyvenate, ir aplinkinių išteklių patikimumo.
Upės yra vertingos ne tinkle gyvenantiems sodyboms, nes paprastai reikia rimtos sausros, kad paveiktų vandens tiekimą. Jei toje vietoje pastatysite vandens ratą arba įrengsite vandens siurblį, galėsite nukreipti tiek vandens, kiek reikia tiek asmeniniam naudojimui, tiek laukų drėkinimui. Tuo tarpu, jei pastatysite užtvanką per upę, išvengsite problemų, susijusių su vandens lygio svyravimu.
Giluminiai vandens siurbliai ir valymo poreikiai. Prieš eidami toliau, pakalbėkime apie būtinybę saugoti savo sveikatą gyvenant ne tinkle. Svarbu, kad atkreiptume dėmesį į vandens valymą, nes tai gali tapti rimta problema, jei nebus sprendžiama. Turite įsitikinti, kad jūsų valymo metodas gali susidoroti su daugybe priemaišų, kurios gali patekti į jūsų vandenį, neatsižvelgiant į šaltinio metodą, nes gali atsirasti daugybė pavojų.