Skip to content

Kad šventės nevirstų tragedija

 Kad šventės nevirstų tragedija

Artėjant Naujųjų metų šventei, pareigūnams susirūpinimą kelia prekyba pirotechnikos priemonėmis ir jų naudojimas. Palydėdami senuosius metus dažnai susižalojame naudodami įvairius fejerverkus, petardas. Sekmadienį vakare dangų nušvies spalvotos iškilmių ugnys, kurios ne visiems sukels tik gerų emocijų.

Sprogo rankoje

Šiemet Kėdainių rajone jau buvo užregistruotas įvykis, kuomet sprogusi petarda sužalojo paauglį.  Nelaimė įvyko pirmadienio vakarą Surviliškio seniūnijos Mociūnų kaime. 13-mečio berniuko rankoje sprogo petarda. Paauglys dėl sužalotų trijų dešinės rankos pirštų paguldytas į Kauno klinikas.

Atsakingas elgesys

[quote author=”Andrius Eidimtas”]Žmonės turi elgtis atsakingai. Jie turi žinoti, kad pirotechnikos priemones galima naudoti tik saugiai. Negalima su jomis žaisti, nešiotis kišenėse, laikyti šalia krosnių, radiatorių.[/quote]

„Žmonės turi elgtis atsakingai. Jie turi žinoti, kad pirotechnikos priemones galima naudoti tik saugiai. Negalima su jomis žaisti, nešiotis kišenėse, laikyti šalia krosnių, radiatorių. Turi būti užtikrinama, kad vaikai, būdami vieni, jų negalėtų liesti. Petardas reiktų leisti nuo kieto, lygaus paviršiaus. Liesti galima tik atviroje teritorijoje, kuo toliau nuo namų ir automobilių. Rekomenduojamas minimalus atstumas yra 30 metrų. Taip pat vienu metu rekomenduojama uždegti ne daugiau kaip vieną gaminį“, – kėdainiečiams saugaus elgesio taisykles priminė ir patarimus dalijo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas. 

Negalima skubėti

A. Eidimtas paragino elgtis labai atsakingai ir pirotechnikos gaminiui nesprogus neskubėti bėgti prie jo ir žiūrėti, kas atsitiko. 

„Būtina skaityti naudojimo instrukcijas. O jei pirotechnikos gaminys neiššovė, neiti prie jo mažiausiai penkias minutes, arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Taip pat negalima jo ardyti ar uždegti iš naujo. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį, įdėti į maišelį ir išmesti į šiukšlių konteinerį“, – aiškina A. Eidimtas. 

Pasitaiko kasmet

Dėl neatsargaus elgesio su pirotechnikos priemonėmis kasmet nukenčia bent keli žmonės, ypač savo ir aplinkinių sveikata ar net gyvybe rizikuoja vaikai ir nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų apsvaigę asmenys. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad pirotechnikos priemones draudžiama naudoti poilsio metu nuo 22.00 iki 8.00 val., išskyrus švenčių dienas, masinių pramogų renginius. Pirotechnikos priemonių naudojimo taisyklės draudžia šias priemones naudoti ne pagal paskirtį, apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video