Kad užsakytos puokštės nenuviltų mamų

 Kad užsakytos puokštės nenuviltų mamų

Prekyba internetu aprėpia vis daugiau mūsų gyvenimo sričių. Virtualioje erdvėje jau perkame ne tik avalynę, drabužius, baldus bei elektronikos prietaisus, bet ir užsakome gėles. Ši paslauga ypač patraukli emigrantams. Sėdėdamas Londone išrinkai gėlių puokštę internete ir šventišką Motinos dienos sekmadienį mūsų rajono Pagirių kaime gyvenanti emigranto mama sulaukia dovanos tiesiai į namus. Nuotaika pakili, širdyje – tikra šventė. Taip, jei visų lūkesčiai sutampa su realybe. Tačiau būna ir kitaip – vaikų siųstas džiaugsmas sulaukus puokštės tampa nusivylimu. Kodėl taip nutinka ir ką daryti, kad gėlės tik džiugintų, o ne liūdintų, kalbamės su gėlių pristatymo į namus paslaugą teikiančio gėlių parduotuvių tinklo „Tik gėlės“ vadove kėdainiete Vilma Matulioniene.

Paslauga labai populiari

Anot pašnekovės, gėlių užsakymo internetu ir pristatymo į namus paslauga ypač populiari tapo pradėjus gausėti emigrantų gretoms.

„Jau kokie aštuoneri metai, kai dirbame su tarptautiniais užsakymais – gauname užsakymą iš užsienio pristatyti gėles į namus Kėdainių rajone, – sako V. Matulionienė. – Tinklas veikia taip: interneto puslapyje užsakovas išsirenka gėles, o tarpininkai siunčia šį užsakymą atstovams, kuriuos turi kiekviename mieste, pavyzdžiui, mums, ir mes ruošiame bei pristatome užsakytą puokštę.“

Taigi Anglijoje, Norvegijoje ar kitame Lietuvos pakraštyje gyvenančio sūnaus užsakyta puokštė supakuota tikrai nesiunčiama šimtus ar tūkstančius kilometrų – ją paruošia ir į namus atveža artimiausiame mieste esanti ir su internetine gėlių parduotuve bendradarbiaujanti gėlių parduotuvė.

Tiesa, čia galima šiek tiek sutaupyti ir gėles iš karto užsakyti to miesto, į kurį puokštė keliaus, parduotuvėje, teikiančioje pristatymo į namus paslaugą. Mat kuo daugiau tarpininkų, tuo brangiau, nes kiekvienas tarpininkas pasiima savo mokestį. Taigi piniginei palankiausia tarpininkus apeiti.

[quote author=“V. Matulionienė“]Dažnai susiduriame su tokia situacija, kai žmogus pasižiūri į puokštės nuotrauką interneto puslapyje ir nori tokios pačios. Bet tokios pačios jums niekas nepadarys, nes identiškų gėlių nerasite. Be to, identiškai sukomponuoti yra neįmanoma.[/quote]

Vis tik šiandien kalbėsimės apie nesusipratimus, kurie įvyksta gėles užsakant tarptautiniuose ar net lietuviškuosiuose interneto puslapiuose, nes tokių užsakymų, nepaisant aukštesnės kainos, yra daug.

Gėlė identiškos dvynės neturi

Pirmiausia V. Matulionienė atkreipia dėmesį, kad gėlių prekyba internetu stipriai skiriasi nuo daiktų prekybos virtualioje erdvėje.

„Gėlė yra gyvas daiktas. Kiekviena gėlė turi savo charakterį. Jos antros tokios nėra. Sukūrė naują telefono modelį ir jie visi vienodi, o kiekviena rožė skirtinga.

Dažnai susiduriame su tokia situacija, kai žmogus pasižiūri į puokštės nuotrauką interneto puslapyje ir nori tokios pačios. Bet tokios pačios jums niekas nepadarys, nes identiškų gėlių nerasite. Be to, identiškai sukomponuoti yra neįmanoma. Taip pat nepamirškime, kad nuotraukos yra apdorojamos  fotografuojamą objektą dirbtinai pagražinančiomis programomis, spalvos būna paryškintos, apšvietimas profesionalus. Taigi realybėje ta pati puokštė atrodys kitaip“, – paaiškina V. Matulionienė.

Dirbtinės nebus kaip gyvos

Taip pat pašnekovė atkreipia dėmesį, jog tarptautinių užsakymų atveju floristui paliekama teisė keisti gėles išlaikant tą pačią spalvinę gamą. Žmonės šio niuanso dažnai nė nepastebi.

„Puokštėse, kurios pateikiamos tuose puslapiuose, būna pridėta įvairiausių egzotiškų augalų, kurių mes nė negalime gauti, nes jų tiekėjai net neturi prekyboje. Tada mes, floristai, galime rinkti gėles savo nuožiūra, tik turime išlaikyti spalvinę gamą. Vis tik šito žmonės dažnai nenori suprasti.

[quote author=“V. Matulionienė“]Yra buvę ir kuriozinių situacijų, kai moteris užsakė puokštę tulpių, o paskui, kai užsakymas jau buvo pristatytas, nusivylusi atsiuntė nuotrauką, kokios ji puokštės tikėjosi. Nuotraukoje – dirbtinės gėlės: visos vienodos, stambiais žiedais.[/quote]

Tarkim, balandžio mėnesį, kada ne bijūnų sezonas, užsako puokštę, kurioje yra ir keli bijūnai. Po du-tris vienetus tiekėjai bijūnų neparduoda, reikia pirkti didelį kiekį. Vieno bijūno orientacinė kaina būna apie 5 eurus. Be to, tuose puslapiuose gėlių ir puokščių pasiūlymas yra toks didžiulis, kad nė viena provincijos, o ir didelė parduotuvė visų pasaulyje auginamų gėlių ir augalų asortimento fiziškai nepajėgi turėti.

Yra buvę ir kuriozinių situacijų, kai moteris užsakė puokštę tulpių, o paskui, kai užsakymas jau buvo pristatytas, nusivylusi atsiuntė nuotrauką, kokios ji puokštės tikėjosi. Nuotraukoje – dirbtinės gėlės: visos vienodos, stambiais žiedais. Deja, mes negalime iš dirbtinių gėlių padaryti gyvų“, – su kuo tenka susidurti, pasakoja V. Matulionienė.

Ką daryti, kad nenusiviltume?

Taigi į ką atkreipti dėmesį renkant gėles virtualiame kataloge, kad tikrovėje puokštė nenuviltų? Pirmiausia pašnekovė pataria vengti užsakyti egzotinių augalų puokštes.

„Venkite egzotikos ir tokių augalų puokštėse, kurie nematyti, svetimi. Tiesiog salonas greičiausiai tokių neturės. Be to, jų ir nupirkti ne visada įmanoma – tiekėjai nesiūlo.

[quote author=“V. Matulionienė“]Mažiausiai nusivilia tie, kurie renkasi įprastas gėles ir nesirenka vadinamųjų puokščių miksų, kur yra labai daug įvairiausių egzotinių ir dažnai labai brangių augalų.[/quote]

Mažiausiai nusivilia tie, kurie renkasi įprastas gėles ir nesirenka vadinamųjų puokščių miksų, kur yra labai daug įvairiausių egzotinių ir dažnai labai brangių augalų. Geriausia rinktis klasiką: rožes, eustomas, gvazdikus arba kad puokštėje būtų kuo mažiau nepažįstamų gėlių rūšių“, – pataria V. Matulionienė.

Internetiniuose kataloguose galima rinktis mažą, vidutinę arba didelę puokštę. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad nuotrauka būna pateikta didelės puokštės. Pasirinkę mažą variantą žmonės tikisi, jog puokštė atrodys kaip nuotraukoje, vaizduojančioje didelę puokštę. Taigi dėl to irgi kyla daug nepasitenkinimo.

Dar vienas patarimas – užsakymą pateikti kuo anksčiau. Geriausia – prieš savaitę. „Pasitaiko tokių atvejų, kai Motinos dienos sekmadienį gauname užsakymą pirmadienį pristatyti puokštę. Deja, po šventės puokštę galime padaryti tik iš to, kas liko. Taigi jei norite gražios puokštės, nepasilikite užsakymo paskutinei minutei“, – pataria V. Matulionienė.

[#gallery=1379#]

Nesugadinkite siurprizo

Užsakius gėles pašnekovė siūlo neperspėti gavėjo – palikite tai tiems, kas puokštę pristatys.

„Neperspėkite, pavyzdžiui: „Mama, lauk tau kažką atveš.“ Mes prašome, kad užsakovas pateiktų gavėjo telefono numerį, kad prieš veždami užsakymą pasitikslintume, ar žmogus tuo metu bus namie. Gana dažnai užsakovai  gavėją perspėja. Tada staigmenos nebelieka. O kai gėlių sulaukiama netikėtai, tada būna labai gražių akimirkų. Tuomet mamos iš nuostabos ir džiaugsmo net apsiverkia“, – atskleidžia V. Matulionienė.

Tiesa, kai kurie užsakovai vengia pateikti gavėjo telefono numerį ir patikina, kad žmogus tikrai bus namie.

„50 proc. atvejų, kai mums užtikrina, jog žmogus bus namie, jo iš tiesų nebūna. Galbūt užsakovai bijo, kad sugadinsime staigmeną? Bet mes nepasakome, kad atvežame gėles. Mes ir patys norime išlaikyti tą staigmeną, nes nustebusios žmogaus akys atperka viską, – šypsosi pašnekovė.

Telefonas būtinas dar ir dėl to, kad, pavyzdžiui, atvykstame prie namų, o ten – aukšta tvora, skambučio nėra. Ką daryti? Kur palikti gėles?

Kartą vaikinas siuntė puokštę savo merginai, kuri dirbo kebabinėje. Merginos numerio nepaliko ir patikino, kad ji tikrai bus darbe, o jeigu jos nebus, tada paprašė gėles palikti kolegei. Atvykstu, o ant durų raštelis: „Dėl techninių kliūčių kebabinė nedirba.“ Taigi pasitaiko įvairiausių situacijų, tad nebijokite duoti gavėjo telefono numerio. Jo prašome ne šiaip sau.“

Pamato asmenines istorijas

V. Matulionienė pasakoja, jog pristatant gėles tenka patirti tiek linksmų, tiek ir liūdnų ar netgi susimąstyti verčiančių akimirkų.

„Kalbant apie emigrantus, kartais nelabai supranti, ką jie gėlėmis nori pasakyti. Turėjome tokį užsakymą į vieną kaimą mūsų rajone. Senučiukei mamai tai pačiai dienai buvo užsakytos trys skirtingos puokštės. Jų kainos – nuo 80 iki 130 eurų. Tai buvo didžiulės puokštės iš prabangių gėlių! Mums buvo tikras iššūkis tokias puokštes įnešti pro kaimo pirkelės duris.

Iš atviruko supratau, kad vaikai sveikino mamą gimtadienio proga. Maniau, rimtas jubiliejus. Bet ne. Pasirodo, močiutėlei buvo 81 ar 82 metai. Kokiu tikslu eilinio gimtadienio proga tokios puokštės? Siuntė trijų emigracijoje gyvenančių vaikų šeimos. Senučiukė už galvos susiėmusi linguoja: „Viešpatie, ką tie mano vaikai sugalvojo.“

Kas įdomiausia, tai mes nei iki tol, nei paskui į tuos namus jokiomis progomis nieko nesame vežę. Tai buvo tarsi vienkartinis vaikų šeimų bandymas pasirodyti vieniems prieš kitus. Dažnai matome ne nuoširdžius sveikinimus, o varžytuves. Tai būna liūdniausia“, – apgailestauja pašnekovė.

Mamoms pinigų negaili

Kad ir kaip bebūtų, V. Matulionienė pabrėžia, jog Motinos diena yra vienintelė šventė, kai sulaukiama tiek daug užsakymų. Be to, mamų puokštėms pinigų negaili nei užsienyje, nei Lietuvoje gyvenantys vaikai.

„Tikrai negaili ir būtent mamoms išleidžia dideles sumas. Jaučiame, kad neskaičiuoja, – atskleidžia pašnekovė. – Užsakymai tolygiai pasiskirsto kaime ir mieste: 50 proc. užsakymų keliauja į miestą, 50 proc. – į kaimus.“

Šiemet brangiau nekainuos

Daugelis pastebi, kad prieš didžiąsias šventes gėlių kainos šokteli. Įdomu, ar šiemet mamas pasveikinti bus brangiau nei pernai.

„Gėlės yra prabangos prekė. Jos visada kainuos brangiai. Ypač prieš didžiąsias šventes, – aiškina V. Matulionienė. – Gėlių kainos labai šokinėja ir prognozuoti nieko negalime. Vis tik kol kas nepanašu, jog šiemet būtų brangiau nei pernai. Bet ne viskas nuo mūsų priklauso – dažniau priklauso nuo olandų, kaip jie padiktuoja kainas. Ypač kainos sukyla, kai kažkas būna švenčiama didžiosiose valstybėse: Prancūzijoje, Vokietijoje, Rusijoje. Taigi kitų valstybių šventės irgi sukelia gėlių kainas.“

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video