Kad Kėdainiai neišnyktų iš sporto žemėlapio

 Kad Kėdainiai neišnyktų iš sporto žemėlapio

Arnas Argustas, Lietuvos sporto centro sporto komplekso vadovas, VšĮ Merginų krepšinio centro įkūrėjas ir vadovas.

Arnas Argustas, Lietuvos sporto centro sporto komplekso vadovas, VšĮ Merginų krepšinio centro įkūrėjas ir vadovas

Sportas, sveika gyvensena, kūno priežiūra dabar visame pasaulyje yra tema numeris vienas, visiems tai rūpi. Tik ne Kėdainiuose… Su sportu susijęs vaikų, jaunimo užimtumas, aktyvus laisvalaikis. Treniruotės, turnyrai, šeimos šventės įtraukia visą šeimą nuo darželinio amžiaus mažylių iki senelių. O tai ir artimesni šeimos santykiai, sveikesnis kūnas, prasmingas laisvalaikis, kuris nepalieka vietos žalingiems pomėgiams. Tik ne Kėdainiuose…

Gaila, kad Kėdainiuose mėgėjiško sporto tradicijos pastaraisiais metais sunyko. Keistas fenomenas – sporto bazių daugėja, bet sportuojančiųjų ir sporto renginių jose mažėja.

Mieste veiklos dar šiek tiek yra, o kaimuose, miesteliuose ji visai apmirusi. Ten viskas laikosi ant pavienių entuziastų pečių. O jei tokių nėra – jokios veiklos, jokių renginių. Visi žinom, jog norint sudominti šiuolaikinius jaunuolius, o taip pat ir vyresnius žmones, reikia dėti labai daug pastangų ir šiek tiek finansų.

Savivaldybė skiria pinigų mėgėjų sportui, finansuoja projektus. Bet projektams keliami aukšti reikalavimai, paprastam sporto entuziastui sunku juos parašyti, o įvykdžius – kurti ataskaitas. Gal geriau ne projektams pinigus skirti, o duoti konkrečią sumą kiekvienai seniūnijai sporto veiklai, renginiams, jaunimo užimtumui.

Sporto infrastruktūra kaimuose nėra prasta. Tiesiog ji neišnaudojama. Labai didelį dėmesį turim skirti kaimo bendruomenėms, mokyklų kūno kultūros mokytojams.

Savivaldybė turi formuoti sporto politiką, o pagrindinis vykdytojas turi būti Kėdainių sporto centras. Pas mus politikos nėra kam kurti, nes rajono savivaldybėje sporto reikalai keistai sujungti su kultūros: dirba jungtinis skyrius, kuriame sportas – podukros vietoje. Sportininkas negalėtų kurti ir vykdyti kultūros politikos, o kultūros žmogui sunku sėkmingai įgyvendinti bendruomenę telkiančią sporto politiką.

Aš labiausiai pasigendu Sporto centro indėlio į bendruomenės gyvenimą. Ši savivaldybės įstaiga ugdo jaunuosius sportininkus, siekiančius aukštų rezultatų, turi porą grupių sportuojančių suaugusiųjų žmonių. Bet tai visiškai neatliepia rajono gyventojų poreikių. Tokia įstaiga turi sudaryti galimybes sportuoti visiems žmonėms nuo mažiukų iki pensinio amžiaus žmonių. Turi būti rengiamos įvairios varžybos, renginiai, šventės. Ir juos vykdyti reikia ne dėl paukščiuko, ne dėl nuotraukos. Pavyzdžiui, Kėdainių miesto šventės sporto renginiai vyksta ketvirtadienį vidury darbo dienos. Kas į juos gali ateiti? Kodėl nepadarius tokių renginių visą savaitę, po darbo valandų, kad galėtų dalyvauti kuo daugiau žmonių?

Kėdainių sporto centrą būtina pertvarkyti: vienas skyrius gali rūpintis aukšto meistriškumo siekiančiais jaunuoliais, kitas skyrius – masiniu sportu: organizuoti renginius, šventes, pirmenybes, padėti kaimų ir miestelių sportininkams. Sporto centras turi specialistus, finansavimą, gali pats užsidirbti pinigų iš arenos ir kitų objektų nuomos. Galėtume ir turėtume organizuoti masinius renginius, į kuriuos atvažiuotų sporto mėgėjai iš visos Lietuvos, o gal ir plačiau.

Esame Lietuvos geografiniame centre, yra arena, stadionas, miškai, kuriuose galima maratonus bėgti – naudokim visa tai! Iš to ir užsidirbti galima, reikia tik darbo, entuziazmo, fantazijos. Žinoma, tai ne trenerių darbas, turi būti specialistų, organizatorių, kurie vykdytų veiklą visame rajone.

Tuomet atgis sporto aikštelės ir mieste, ir kaimuose. Ir paaugliai galės ateiti į sporto aikšteles ne saulėgrąžų paspjaudyti, o pasivaržyti kokios nors sporto šakos lauke. Tereikia užkurti veiklą, o po to ji pati įsivažiuos. Drąsiai apie tai kalbu, nes turiu patirtį. Mes su bičiuliais kartu kažkada sukūrėme Kėdainiuose Vasaros futbolo lygą.

Pirmaisiais metais joje dalyvavo tik penkios komandos ir daug kas iš mūsų juokėsi. Bet nenuleidom rankų ir po dvejų metų radosi dešimt komandų, vėliau penkiolika, galiausiai net skėlėm turnyrą į dvi lygas – tiek radosi norinčių žaisti. Visa tai dėl to, kad mums rūpėjo, norėjom padaryti ką nors įdomaus visiems sporto mėgėjams. Netingėdavom kiekvieną sekmadienį ateiti į stadioną. Visą vasarą stadionas būdavo gyvas.

Tokiems darbams didelių pinigų nereikia. Tiesiog reikia susivienyti, suinteresuoti mokyklų vadovus ir kūno kultūros mokytojus, bendruomenes, entuziastus. Aš pažįstu Kėdainių rajono sporto bendruomenę, žinau daug aktyvių žmonių, kurie dabar nusiminę, kad veikla apmirusi, kad jie nesulaukia dėmesio nei iš savivaldybės, nei iš Sporto centro.

Pirmiausia turim užsibrėžti konkrečius tikslus: padidinti sportuojančių gyventojų skaičių; pasiekti, kad kaimuose atsirastų veiklų, kad rajone prasidėtų aktyvus mėgėjų sportas. Tai pradžia, nulemsianti aktyvumą.

Nebus rezultato, kol niekas nieko nedarys.

Darbo partijos programoje numatyti pokyčiai sporto organizavimo srityje.

Balsuodami už Darbo partijos sąrašą Nr. 8 ir kandidatą į Kėdainių rajono savivaldybės merus Viktorą Fiodorovą Jūs balsuosite už veržlius pokyčius ir sporto, ir kitose srityse.

Daugiau apie visa tai rasite partijos tinklalapyje www.kedainiaivisu.lt

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Darbo partijos Kėdainių rajono kandidatų PK sąskaitos. Užs. Nr. 27

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video