J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje – dviejų parodų atidarymas
Penktadienį, kovo 15 dieną, 17.00 val. kraštiečiai kviečiami net į dviejų parodų atidarymus Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje. Čia eksponuojama garsių pasaulio menininkių Almos ir Ingos Laužonyčių reprodukcijų-dėlionių paroda „Dėlioniškas mąstymas“. Parodos atidarymo metu vyks šių kūrėjų knygos „Per paskutinę vakarienę“ pristatymas. Taip pat muziejaus-galerijos lankytojams bus pristatyta prof. dr. Remigijaus Venckaus tapybos paroda „Laisvė ir atsitiktinumas. Skirta Kėdainiams“.
Sesių paroda
Sesės Alma ir Inga Laužonytės – taikomųjų, vizualinių ir scenos menų kūrėjos ir tyrėjos, kurioms svarbu mokslo ir meno sintezė. Jų mokslinių ir meninių interesų laukas susijęs su menotyrine, filosofine, edukacine žiūra. Daug dėmesio skiriama tarpdalykinės kultūros komunikacijos plėtotei.
Trumpas parodos projekto konceptas: dabartiniu laikotarpiu stiprėjant galingoms kultūrinės niveliacijos tendencijoms, vis dažniau ir intensyviau menininkai ieško savo kultūrinės savasties, kuri susipina su atmintyje išdilusiomis istorijomis. Vis naujus prasmių horizontus išgyvenanti vaizdų užvaldyta kultūra sustiprina kūrybinės vaizduotės ribas.
Todėl šiuo projektu į nusistovėjusias meno kūrinio supratimo formas siūloma pažvelgti iš galimų jos matymo įveikos būdų, suvokiant dėlionę kaip mąstymą. Kitaip tariant, nuo „grįžimo į esmę“, prie „žengimo į ateitį“ implikacijų. Šiam procesui reikalingi „tarpininkai“, kas šiuo konkrečiu atveju tampa pasirinkti asmenys iš kultūros srities.
Visa tai virsta žaidimo metafora, skatinanti išeiti iš mąstymo rutiniškumo link dėlionės kalbos suteikiamų transformacijų, kurios dar labiau stiprina emocinį, estetinį, intelektualinį paveikumą. Šis sintezės koegzistavimas veikia ne tik šios parodos stebėtojo savirefleksiją, bet ir visuomenės savivoką, padeda geriau įsisavinti, suprasti, interpretuoti meno kalbą, sujudinant kultūrinę refleksiją.
Paroda „Laisvė ir atsitiktinumas. Skirta Kėdainiams“
Medijų menininkas ir meno kritikas prof. dr. Remigijus Venckus kuria tarpdalykinį meną, kuruoja meno parodas, dėsto bei vizituoja Lietuvos ir užsienio universitetuose, rašo šiuolaikinio meno ir medijų kultūros klausimais. Dažniausiai menininkas
kuria išradingai jungdamas eksperimentinę fotografiją ir kompiuterinę grafiką, taip pat taiko akrilinę tapybą ir koliažą. Jo plėtojamos temos – atmintis, laikas, individuali patirtis bei kūno interpretacijos. Akademinio darbo patirtis siekia 20 metų. Surengė 10 autorinių parodų užsienyje, 75 – parodas Lietuvoje; yra 49 tarptautinių ir 40 vietinių meno renginių / parodų dalyvis. Jo kūriniai saugomi Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos meno muziejų ir privačiose kolekcijose. Publikavo 423 kritinius esė-straipsnius meno ir kultūros klausimais. Yra 26 tarptautinių ir 13 respublikinių meno renginių, festivalių ir parodų kuratorius.
Abi parodos veiks iki balandžio 20 d. Lankymas nemokamas.