Įžvalgos: apie lytis ir jų lygybę
Jolanta BLAŽYTĖ, „Vikonda grupė“ valdybos pirmininkė
Indijos išminčius Sadhguru taikliai išaiškina, kas yra lytis ir kur ta lyties sąvoka turi būti naudojama: „Lytis – tai asmeninis reikalas. Tai, kas yra kiekvieno kelnėse – tai ne mano ir ne jūsų reikalas. Tai turi reikšmės tik tam tikrose vietose, tokiose, kaip vonios kambariai ar miegamieji. Bet kitose vietose jūsų lytis neturi reikšmės. Kitose vietose svarbu yra tik mūsų kompetencijų klausimas: ką jūs mokate daryti ir ko nemokate?
Pasaulis turi priartėti prie supratimo, kad koks bebūtų mūsų kūnas, tai neturėtų nieko jaudinti. Lytis turi prasmę tik kūniškuose santykiuose – visa kita ne mano reikalas. Kad taip atsitiktų, moterys turėtų taip pat apie tai galvoti, tačiau dabar… Aš nežinau… Moterys tiesiog realizuoja vyrų svajonę…
Vakar aš turėjau sutaręs susitikimą su viena dainininke. Prieš susitikimą paprašiau parodyti man jos dainų įrašus. Ir aš pamačiau, kad scenoje buvo dainininkė… išsirengusi iki „triusikų“. Aš paklausiau: „Kodėl jūsų dainininkės dainuoja vien tik su „triusikais“? Man buvo atsakyta, kad toks rinkos poreikis. Tada aš pasakiau, kad tai yra baisi moterų eksploatacija ir moterys pačios tam pritaria. Moteris gali rengtis taip, kaip jai patinka, bet jeigu ji taip rengiasi tik dėl to, kad toks rinkos poreikis, visuomenėje vyksta kažkas ne taip…
Todėl tiek mergaitės, tiek berniukai turi suprasti, kad jų kūnas yra tik jų reikalas. Tik ne taip, kad visi gatvėje turi domėtis tuo, koks yra jūsų kūnas. Tai neturėtų nieko jaudinti.
Žmones turėtų dominti jūsų intelektas, jūsų kompetencija, žmonės turi pripažinti jūsų genialumą. Kūnas turi savo tikslus, savo grožį, savo prigimtį – tai kiti reikalai…
Aš nebandau įvesti kažkokį aprangos kodą, aš tik noriu pasakyti, kad vyrų įgeidžiai neturi moterims nustatinėti jų aprangos kodo. Tai turi pasikeisti, jei moterys nori būti laisvos“.
Indijos išminčius kalba, ginkdie, ne apie kokią nors genderizmo politiką, o apie kūno sakralumą, apie jo paslaptį, kuri turėtų būti brangi kiekvieno kūno savininkui. (Vargu ar Indijoje toks žodis, kaip genderizmas yra žinomas).
Galiu pripažinti, kad asmeniškai mane taip pat neramina dabar vykstanti kažkokia masinė psichozė dėl žmogaus kūno, atmetant kone į šiukšlyną visas kitas žmogaus sudėtines dalis, tokias kaip jo intelektas, gebėjimai, sąmoningumas, genialumas ir panašius dalykus.
Lyčių lyginimas, lyčių keitimas, genderizmo politika, seksualinių geidulių demonstravimas vaivorykščių paraduose, kūno kaip ekonominio variklio naudojimas… Ar jau ne per daug eterio pastaruoju metu užima visi šitie „kūniški“ vajai?
Taip ir norisi pasakyti tiems visiems geidulių demonstruotojams: „Žmogau, manęs visiškai nedomina, kas yra tavo kelnėse… Mane domina, koks tavo intelektas, kuo tu gali būti įdomus ir ką tu gali sukurti visuomenei… Aš noriu bendrauti tiesiog su Žmogumi. O apie svetimus kūniškus geidulius sočiai prisiklausau kiekvienų metų pavasarį, kai po langais kniaukia morčiaus katinai.“
3 Komentarai
100% teisingai.
Dar taip paprastai ir kartu taikliai atsakyta į daugelį beprasmybių nebuvo. Šaunuolė Jolanta..
Bent vienas žmogus pavadino viską tikrais vardais ir šviesiai tiesiai įvardino kas yra kas.
Uspaskis irgi vadovavosi rinkos poreikiais del triusiku. Atejo laikas kai nebetilpai i juos ir jis pasake tau atia. Langu valytoja tilpo ir benkartuka jau nuo jo supuoja.