Skip to content

Išvaduota nusilpusi gulbė

 Išvaduota nusilpusi gulbė

Savaitgalį vos spustelėjus šaltukui tarnyboms jau teko skubėti gelbėti nuo šalčio išsekusių paukščių. Ugniagesiai į Aristavėlės kaimą skubėjo vaduoti nusilpusios gulbės. Pagalbą kvietę žmonės manė, jog paukštis prišalo.

Prišalusi nebuvo

Prie Juodkiškių tvenkinio buvę žmonės pamatė ant ledo tupinčią gulbę, kuri ilgą laiką nejudėjo iš vietos. Pamanę, kad gulbė prišalo, žmonės kreipėsi pagalbos į Gyvūnų globėjų asociaciją. Ši perdavė pagalbos pranešimą ugniagesiams gelbėtojams, o jie atvykę gelbėjimo rogėmis prisiartino prie gulbės ir suprato, jog paukštis nėra įšalęs, jis nusilpęs. Gulbė buvo pargabenta į krantą. Ją pasiėmęs žmogus teigė, jog perduos paukštį Gyvūnų globėjų asociacijai.

Dažnai klysta

Ugniagesiai gelbėtojai, gamtos žinovai ir specialistai primena, kad kviečiant pagalbą dėl įšalusių paukščių reikia įsitikinti, ar jie tikrai prišalo, nes dažnai įtarimai nepasitvirtina. Todėl reikia įvertinti, ar sparnuotis tikrai pavojuje. Jeigu paukštis prišalęs – jis dažnai blaškosi. Jei neprišalęs – dažniau ramiai tupi, laukia arba snaudžia snapą pakišęs po sparnu. Reikia pamėginti tokį paukštį pabaidyti. Tai parodys, ar jis iš tiesų negali atsiplėšti nuo ledo.

Jau galima

Tuo metu gamtos žinovai primena, kad žmonės, norintys padėti paukščiams jau gali tai daryti.

„Paukščius maitinti jau galima, nes krantai jau užšalę, natūraliai gulbės ir antys maisto sau susirasti nebegali. Paukščiai, kurie jau pasiliko, tie ir peržiemos pas mus. Geriausia paukščius maitinti batonu, jiems taip pat patinka grūdai. Svarbiausia, kad paukštis gautų kuo mažiau druskos. Taigi pats geriausias lesalas paukščiams yra natūralus“, – aiškino Kėdainių žvejų ir medžiotojų draugijos medžioklės ir žūklės žinovė Jovita Bielskienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video