Ištyrė vandenį: Ašarėnos tvenkinyje maudytis saugu

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
Liepos 30 dieną Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyriumi atliko Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagių seniūnijoje vandens tyrimus.
Maudyklos vanduo buvo vertintas pagal du mikrobiologinius parametrus – žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) kiekį. Pagal galiojančią Lietuvos higienos normą HN 92:2018, žarninių enterokokų kiekis neturi viršyti 100, o žarninių lazdelių – 1000 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.
Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad Ašarėnos tvenkinio vandens kokybė atitinka visus nustatytus reikalavimus. Tai reiškia, kad šiame vandens telkinyje maudytis yra saugu.
Artimiausi maudyklų vandens tyrimai Kėdainių rajone planuojami rugpjūčio 11 dieną.
Tyrimai atliekami vykdant Maudyklų monitoringo programą, kuri finansuojama iš Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.
Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad reguliari maudyklų vandens kokybės stebėsena yra svarbi gyventojų sveikatai ir saugumui užtikrinti.
