Skip to content

Stilingas naktinių ir dieninių užuolaidų derinys – kaip pasirinkti?

 Stilingas naktinių ir dieninių užuolaidų derinys – kaip pasirinkti?

Užuolaidos buvo naudojamos jau nuo neatmenamų laikų. Jei dideliuose viduramžių pastatuose jos būdavo kabinamos dėl šilumos sulaikymo, tai šiandien ši langų uždanga yra originali interjero detalė, galimybė susikurti jaukumą bei privatumą. Nors dabar galima rinktis iš daugelio skirtingų langų uždangų, tačiau užuolaidų pozicija rinkoje yra vis dar tvirta. Jas iki šiol renkasi daugelis žmonių bei tarpusavyje derina dieninių ir naktinių užuolaidų audinius. Vis dėlto, kartais tai pavyksta ne taip gerai, kaip tikimasi, todėl reikėtų sekti pagrindines taisykles tiek renkantis užuolaidų audinį, tiek ir derinant jį su kitais interjero elementais.

Dieninės užuolaidos: ar keičiasi tendencijos?

Dieninių užuolaidų audinys papratai yra lengvos tekstūros, pastelinių spalvų, atrodo itin elegantiškai ir kambariui suteikia gracingumo, erdvumo įspūdį. Seniau dieninėms užuolaidoms naudotos gana sunkios, tankesnės medžiagos, tačiau šiandien dėmesys krypsta į organzą ir kitus lengvus audinius. Toks stilius nepraranda savo populiarumo jau gana ilgą laiką, tikimasi, kad ši tendencija bus madinga dar ilgai, o lengvas audinys taps savotiška užuolaidų klasika  bei neatskiriamu langų puošybos elementu.

Renkantis dienines užuolaidas bene svarbiausias aspektas yra jų tankumas ir spalva. Kuo tankesnės dieninės užuolaidos, tuo jos sukuria sunkesnį vaizdą (net jei medžiaga ir plona). Toks variantas pasiteisina, kai kabinamas tik dieninis užuolaidų audinys. Tačiau, jeigu vėliau norėsite naudoti abu – tiek dieninį, tiek naktinį audinius – tada siūlome rinktis retesnes užuolaidas, kurios sudaro lengvo plevenimo įspūdį ir prideda subtilios prabangos.

Naktinių užuolaidų pasirinkimas – išlaisvinkite savo vaizduotę

Naktinės užuolaidos naudojamos tamsiam paros metui. Jomis nesunku sukurti privatumą, ypač, kai namuose įjungiamos šviesos. Kita vertus, stori medžiagų audiniai ir mažas pralaidumas šviesai daro įtaką ir interjerui: užtraukus naktines užuolaidas kambarį galima pakeisti akimirksniu. Be šio privalumo, naktinės užuolaidos dažnai kabinamos siekiant dekoratyvumo (pavyzdžiui, surišamos lango šonuose). Taip įrėminamas langas, išryškinamos dieninės užuolaidos ir erdvei suteikiama visai kitokia nuotaika.

Nors šiandien audinių gausa yra didesnė nei bet kada anksčiau, kartais tai tampa ne tik privalumu, bet ir apsunkinančia aplinkybe: juk kuo daugiau audinių, tuo sunkiau išsirinkti. Paprastai naktinės užuolaidos turi būti derinamos su dieninių užuolaidų audiniu, kabėjimo pozicija. Atminkite, kad, jeigu nuolat traukysite užuolaidas, ilgainiui tai atsibos, ims varginti, atims nemažai laiko. Žinoma, galima rintis automatinį užuolaidų atitraukimą arba užtraukimą, tačiau ieškantiems paprastesnio varianto rekomenduojama rinktis vidutinio sunkumo audinius. Tiesa, visai kas kita, jeigu audinį žadate surišti šonuose: tada puikiai atrodys tiek itin prabangiai atrodantis velveto audinys, tiek kiti sunkesnės medžiagos pasirinkimai.

Užuolaidų derinimas tarpusavyje – taisykles nustatote patys

Iš esmės užuolaidas derinti gali kiekvienas. Kadangi pasirenkami du skirtingi audiniai derinime galioja tik abstrakčios ir labiau bendrinės nuostatos. Pasak „Domus Lumina“ atstovų, užuolaidų derinimas gali būti skirstomas į tris dalis:

1. Koloritas. Turite nuspręsti, ar norite, kad pasirinktos užuolaidos atkreiptų dėmesį – būtų sukurtas kontrastingas derinys, ar atvirkščiai: siekiate, kad tai būtų labiau kambario akcentas, pagrindinę aplinkos spalvinę gamą išlaikantis dekoro elementas. Šioje vietoje svarbios ir sienų spalvos. Patariama, kad naktinių užuolaidų audinys arba būtų visiškai kontrastingas sienų spalvai, arba, norint sukurti ramesnę nuotaiką, būtų keliais tonais ryškesnės arba blankesnės už sienų spalvą. Taip išgausite harmoningai atrodantį koloritą, kuris neblaškys ir neerzins.

2. Tankio darna. Užuolaidų derinime svarbiausia, kad du audiniai vienas šalia kito atrodytų skolingai, derėtų tarpusavyje ir sukurtų harmoningą visumą. Rekomenduojama atsižvelgti į abiejų audinių tankumą. Nesvarbu, kokio tankio bus naktinės užuolaidos, dieninį audinį patariama rinktis arba visiškai ploną, arba dekoruotą, vietomis siuvinėtą (taip audinys tampa mažiau permatomas, bet vis tiek išlaiko eleganciją).

3. Dekoratyvumas. Patariama vadovautis minimalistiniu principu ir tik vieną iš audinių rinktis išraiškingesnį, margintą dabar itin madingais gėlių ar tropinių augalų motyvais. Taip išlaikysite nuotaikingą kambario atmosferą.

Užuolaidos yra bene paprasčiausias būdas erdvei suteikti norimą charakterį, formuoti tam tikrą stilių ir tuo pačiu sukurti privatumą. Atminkite, kad užuolaidos kabinamos ne vienam sezonui, todėl negailėkite daugiau laiko tinkamo ir visiškai Jūsų poreikius patenkinančių audinių paieškoms. Atnaujinkite savo namus kartu su pavasariu ir pasinaudodami patarimais sukurkite stilingus dieninių ir naktinių užuolaidų derinius.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video