Iš čempionato – su medaliais
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Į Ukmergėje vykusį Lietuvos neįgaliųjų atvirą bočios čempionatą susirinko po du žaidėjus turinčios komandos iš įvairių šalies miestų. Kėdainiečiams šis čempionatas buvo labai sėkmingas – Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos nariai Darius Grigas ir Alijus Čistovas užėmė 3-iąją vietą ir namo grįžo pasidabinę medaliais.
Vyko Ukmergėje
Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija čempionatą rengia tik kartą per metus, jis įvyksta per vieną dieną. Šį, šeštą, kartą pirmenybės vyko Ukmergėje.
Lietuvos čempionate yra suvaržymų, mat kiekvienam klubui gali atstovauti tik du žmonės.
Tik A grupėje, kurioje rungiasi žmonės su labai sunkia negalia, klubui gali atstovauti kelios komandos. Bočia – labai populiari sporto šaka tarp neįgaliųjų.
Vis labiau populiarėja
„Labai džiaugiamės, kad Kėdainių rajono neįgalieji puikiai pasirodė šiose varžybose.
Tai puiki proga ne tik pasivaržyti, bet ir pabendrauti, pabūti kartu, bendradarbiauti, susipažinti. Pastebime, kad kasmet šios varžybos sulaukia vis daugiau dėmesio, vadinasi, tokių renginių tikrai reikia, jie darosi vis populiaresni“, – pabrėžė Alma Margevičienė, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkė.
Organizuoja ir kėdainiečiai
Respublikines bočios varžybas kasmet organizuoja ir kėdainiečiai.
„Į Kėdainius varžytis šiame vis labiau populiarėjančiame rutulių sporte kasmet susirenka ne tik Kėdainių komandos, bet sulaukiama bendraminčių ir iš Kaišiadorių, Jonavos, Ukmergės, Kauno, Panevėžio, Kupiškio ir Pasvalio“, – pasidžiaugė A. Margevičienė.
Pradžia – Ukmergėje
Lietuvoje bočia pirmiausia išbandyta Ukmergėje. Pradininku vadinamas „Vilkmergės“ klubo pirmininkas Anatolijus Kuprijaškinas.
Ukmergės klubo primininkas draugavo su švedais ir iš Švedijos atsivežė šį žaidimą. Ukmergiškiai pradėjo, o kėdainiečiai irgi vieni iš pirmųjų ėmė jį žaisti.
Žaidimas rutuliais – bočia – patrauklus ne dėl parolimpinių perspektyvų. Mūsų šalyje žmonėms su negalia tai yra puiki galimybė praleisti laisvalaikį. Bočia Lietuvoje labai populiari, visų pirma dėl to, kad žaisti šį žaidimą gali beveik bet kuris žmogus, net ir turintis sunkią negalią.