Informacija šeimoms, auginančioms vaikus su sunkia negalia

 Informacija šeimoms, auginančioms vaikus su sunkia negalia

Jei auginate vaiką su sunkia negalia, dėl būsto pritaikymo galite kreiptis su prašymu į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras šių metų birželio pabaigoje patvirtino šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką, tvarkos aprašą, kuriuo nustatyta tvarka dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo vaikams su sunkia negalia.

Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis aukščiau minėtu aprašu būstas ir gyvenamoji aplinka gali būti pritaikoma vaikams su sunkia negalia. Vieno būsto pritaikymo išlaidoms dengti gali būti skiriama ne didesnė nei 150 bazinės socialinės išmokos dydžio suma (šiuo metu tai yra 5 700 eurų), jeigu reikalingas keltuvas papildomai skiriama taip pat ne didesnė nei 165 bazinės socialinės išmokos dydžio suma. Esant vaiko sensorinės sistemos sutrikimų, judėjimo, regos ar klausos sutrikimų, gali būti perkamos priemonės, nurodytos priemonių sąraše, ir joms įsigyti skiriama ne didesnė kaip 50 bazinių socialinių išmokų suma (1 900 eurų).

Jei auginate vaiką su sunkia negalia, dėl būsto pritaikymo jo poreikiams galite kreiptis su prašymu į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą (P. Lukšio g. 16, Kėdainiai). Asmuo su prašymu turi pateikti šiuos dokumentus: neįgaliojo pažymėjimo kopiją, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išrašą iš med. dokumentų (forma 027/A), kad vaikui su sunkia negalia reikalingos įvardintos sensorinės priemonės, nurodytų priemonių sąraše. Iškilus klausimams dėl būsto pritaikymo, galite teirautis informacijos tel. 8 630 06562.

TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONIŲ SĄRAŠAS

1. Balansavimo priemonės (batutai, balansavimo lentos, balansavimo pagalvėlės, mynimo, spyruokliavimo, trepsėjimo įrenginiai).
2. Pasunkintos ir judesius varžančios (spaudimo) priemonės (antklodės, liemenės, kojų svareliai, rankų svareliai, kūno kojinės).
3. Vaizdinės stimuliacijos priemonės (šviesų projektoriai, šviesos pluoštai, šviesos stalai, kita smulki vaizdinės stimuliacijos įranga: plokštelės, stikliukai, burbuliukai).
4. Lietimo taktilinė įranga (smėlio stalai, kilimėliai-dėlionės, paviršiai, medžiagos, skirtos liesti, masažuokliai / vibruojantys įrenginiai, burnos stimuliacijos priemonės (kramtukai, silikoniniai ir vibruojantys dantų šepetukai, pritaikyti šaukšteliai, šakutės).
5. Supimo įranga (supynės, hamakai).
6. Garso slopinimo įranga (garsą slopinančios ausinės).
7. Automobilinės kėdutės.
8. Šalmai, apsaugantys nuo galvos sužeidimo, ištikus epilepsijos priepuoliui.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video