Iš progimnazijų stipriausia – „Ryto“
Lietuvoje jau nieko nestebina tai, kad Kėdainių švietimo įstaigos yra vienos iš stipriausių šalyje. Rezultatai gerėti ėmė ypač per paskutinį dešimtmetį. Kėdainiuose stiprios ne tik gimnazijos, bet ir progimnazijos. Šiais metais Lietuvos mokyklų reitingų lentelėje itin aukštą poziciją užima „Ryto“ progimnazija. Dvi šios mokyklos pedagogės pripažintos iškiliausiomis mokytojomis ir pateko į 200 šalies iškiliausių mokytojų sąrašą.
Nemažą pažangą padarė ir Kėdainių LSU „Aušros“ progimnazija, šiemet taip pat patekusi į geriausių progimnazijų penkiasdešimtuką.
Vertino pagal olimpiadų rezultatus
Geriausių šalies progimnazijų sąrašą praėjusią savaitę paskelbė žurnalas „Reitingai“.
Šiame žurnale paskelbti ir geriausių gimnazijų bei pradinio ugdymo mokyklų sąrašai.
Kuriose iš jų teikiamas geriausias išsilavinimas Kėdainių rajone, rašėme šeštadienio „Rinkos aikštėje“, tad šiandien pristatome, kur Kėdainių rajone geriausia mokytis tiems vaikams, kurie pagal savo amžių lanko progimnazijas.
Progimnazijos buvo vertinamos ir reitinguojamos pagal olimpiadų rezultatus.
Aplenkė net 58 šalies progimnazijas
Susumavus juos „Reitingams“, paaiškėjo, kad Kėdainių „Ryto“ progimnazija užima16–25 vietą tarp Lietuvos progimnazijų.
Lyginant su 2015-aisiais metais, ši Kėdainių ugdymo įstaiga padarė didelį šuolį. Tuomet ji reitingų lentelėje užėmė 74 vietą. Vadinasi, per dvejus metus ji savo pasiekimais sugebėjo aplenkti net 58 Lietuvos progimnazijas.
Aukščiausiais olimpiadų rezultatų pasiekimais šiais metais išsiskyrė „Ryto“ progimnazijos moksleivis N. Bolevičius.
Pateko į penkiasdešimtuką
Į geriausių šalies progimnazijų penkiasdešimtuką pateko ir Kėdainių LSU „Aušros“ progimnazija.
Šiame reitinge šiemet ji užima 49–69 vietą pagal olimpiadų rezultatus.
Geriausias šių metų „Aušros“ olimpiadininkas – L. Jurkėnas.
2015-aisiais metais ši progimnazija tarp kitų Lietuvos progimnazijų užėmė 72 vietą. Vadinasi, šiemet ji pakilo per 23 pozicijas.
„Ryto“ progimnazijos mokytojos – tarp šalies iškiliausių
Šiemet „Reitingai“ pirmą kartą pristatė 200 iškiliausių šalies mokytojų.
Šiuo metu Lietuvos mokyklose dirba per 32,5 tūkst. mokytojų, tad išrinkti iš jų 200 iškiliausių nebuvo paprasta.
Renkant mokytojus šiai nominacijai, „Reitingų“ sudarytojai vengė formalių kriterijų. Šį kartą nebuvo svarbūs nei mokytojų stažas, nei kategorija, nei kiek jis turi aukštojo mokslo diplomų.
Šį kartą pasitelkti labai žmogiški ir jautrūs kriterijai. Mokyklų paprašyta išskirti tuos mokytojus, kurie dirba iš pašaukimo, Mokytojus iš didžiosios raidės, „mokytojos nuo Dievo“, mokytojus, kurie visada žingsniu priekyje, mokytojus pavyzdžius visiems Lietuvos pedagogams, mokytojus, kurie yra ne tik savo dalyką išmanantys profesionalai, bet ir išmoko vaikus mokytis ir sugeba perduoti savo žinias mokiniams, taip pat reiklius, bet vaikų mylimus mokytojus, kuriuos tėvai vertina, kolegos gerbia, o vadovai brangina ir saugo.
Galiausiai tokius, iš kurių norėtų mokytis patys mokyklų vadovai bei jų pavaduotojai ir į jų klases leisti savo vaikus bei anūkus ir apie kuriuos mano, kad jeigu Lietuvoje būtų bent trečdalis tokių mokytojų, tai šalis klestėtų ir šiandien mums nebereiktų siekio „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“.
Būtent tokios yra ir dvi „Ryto“ progimnazijos pedagogės – muzikos mokytoja Žydrė Vancevičienė ir istorijos mokytoja Vilma Domkutė. Jos abi paskelbtos iškiliosiomis šalies mokytojomis.