Geru švietimu garsėję Kėdainiai jau ir čia užleidžia pozicijas

 Geru švietimu garsėję Kėdainiai jau ir čia užleidžia pozicijas

BNS nuotr.

Švietimo skyriaus vedėja problemos nemato

Ilgą laiką švietimo srityje tarp lyderių buvusi Kėdainių rajono savivaldybė šiemet šiek tiek smuktelėjo žemyn. Tiesa, pirmajame dešimtuke vis dar išliko, tik jau ant paskutiniojo, dešimtojo, laiptelio. Tačiau Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė džiaugiasi rajono ugdymo įstaigų pasiekimais ir teigia, jog „Kėdainių rajono savivaldybei mokyklų reitingavimas nėra prioritetas, nes jis neatspindi viso mokyklos bendruomenės gyvenimo“.

Vis dar viena iš geriausių regioninių savivaldybių

Žurnalas „Reitingai“ pateikė naujus švietimo įstaigų vertinimus. Nors Kėdainių rajono rezultatai šiais metais tapo kiek prastesni, tačiau žurnalo vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas pastebi, kad į pirmąjį dešimtuką tarp didmiesčių savivaldybių patenka vos dvi regioninės: tai – Kėdainių ir Palangos. Šios „savivaldybės į stipriausių pagal švietimo rodiklius savivaldybių sąrašus patenka jau daug metų“.

Vis tik anot Kėdainių savivaldybės švietimo skyriaus vedėjos V. Dobrovolskienės, reitingavimo nauda abejotina – „skirtingas mokyklų socialinis, kultūrinis, ekonominis kontekstas, o mokyklų rūšiavimas turi neigiamos įtakos mokytojų bei vadovų savivertei, darbo motyvacijai“.

„Nepaisant žemų pasiekimų, mažos mokyklos įdeda daug pastangų ugdydamos mokinius, ypač turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, tačiau šios pastangos neįvertinamos, – piktinosi Švietimo skyriaus vedėja. – Pasitikime ir palaikome kiekvieną mokyklą, juolab kad mokyklose vykdytų išorės vertinimų rezultatai ir išvados leidžia spręsti, kad einame teisinga kryptimi. Ir toliau sieksime stiprinti visas mokyklas, teikti visą reikalingą pagalbą, skleisti gerųjų mokyklų patirtis ir mažinti atotrūkį tarp mokyklų.“

Kaip skelbia žurnalas „Reitingai“, ypatingai didelę pažangą padarė „Atžalyno“ gimnazija, kuri, lyginant su praėjusiais metais, pakilo net 62 pozicijom aukštyn – iš 116 į 54 vietą. O prieš dvejus metus ji buvo 93-ia./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Padarė didelę pažangą

Žvelgiant į atskiras rajono ugdymo įstaigas, galima pažymėti, kad viena iš stipriausių laikoma Kėdainių šviesioji gimnazija šių metų reitinge, lyginant su praėjusiais metais, nusileido vienu laipteliu žemyn – iš 22 į 23 vietą. 2021-aisiais ši gimnazija dar buvo dvidešimtuke ir užėmė 15 vietą.

Ypatingai didelę pažangą padarė „Atžalyno“ gimnazija, kuri, lyginant su praėjusiais metais, pakilo net 62 pozicijomis aukštyn – iš 116 į 54 vietą. O prieš dvejus metus ji buvo 93-ia.

Po truputį, bet kyla ir Krakių M. Katkaus gimnazijos reitingas: ji iš 151 vietos, kurioje buvo pernai, pakilo į 129 vietą šiais metais. Prieš dvejus metus M. Katkaus gimnazija užėmė 145 vietą.

Kad ir kaip bebūtų apmaudu, tačiau kitos trys – Akademijos, Josvainių ir Šėtos – gimnazijos, anot „Reitingų“ statistikos, leidžiasi žemyn. Prieš metus Akademijos gimnazija buvo 174, šiemet – 194, o 2021-aisiais ji užėmė 288 vietą.

Ilgą laiką švietimo srityje tarp lyderių buvusi Kėdainių rajono savivaldybė, kaip skelbia žurnalas „Reitingai“ šiemet smuktelėjo žemyn – iš 8 į 10 vietą.

Aut. past.

Iš trijų minėtų rajono gimnazijų Josvainių krytis buvo skaudžiausias – ji per trejus metus atsidūrė žemiausioje pozicijoje – 310-oje. Tuo metu 2022 ir 2021 metais atitinkamai buvo 195 ir 299 vietoje.

Tuo metu Šėtos gimnazijos rezultatai yra tokie: šiais metais ji užima 322 vietą ir tai taip pat yra žemiausia jos vieta per pastaruosius trejus metus. Prieš metus ji buvo 294, o 2021-aisiais – 114.

Progimnazijų rezultatai neblizga, o viena pradinė maloniai nustebino

Deja, bet Kėdainių rajono progimnazijų rezultatai šalies mastu taip pat nėra labai džiuginantys.

Tarp šių ugdymo įstaigų aukščiausią, 52, vietą užima J. Paukštelio progimnazija, kurios 2022 m. Standartizuoto apibendrinto NMPP 4 klasės rodiklio prieauglis, lyginant su 2018 m., nepasikeitė.

Taip pat jis nepasikeitė ir 113 vietoje atsidūrusios LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos. O „Ryto“ progimnazijos mokinių rezultatai per ketverius metus kiek suprastėjo ir tai lėmė, kad ji tarp visų šalies progimnazijų atsidūrė 130-oje vietoje. Tiesa, vertinant aštuntokų akademinius pasiekimus, minėta progimnazija atrodo kur kas geriau ir užima 70-ą poziciją.

Vilma Dobrovolskienė: „Skirtingas mokyklų socialinis, kultūrinis, ekonominis kontekstas, o mokyklų rūšiavimas turi neigiamos įtakos mokytojų bei vadovų savivertei, darbo motyvacijai“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tuo metu kitos dvi – J. Paukštelio ir LSU Kėdainių „Aušros“ – progimnazijos atitinkamai užima 123 ir 136 vietas.

Žurnale atkreipiamas dėmesys ir į mokyklas, kurių rodiklio „Mokinių, padariusių pažangą per vienus mokslo metus mokantis lietuvių kalbos, dalis“ reikšmės didžiausios. Pagrindinių mokyklų sąraše atsidūrė ir Miegėnų pagrindinė mokykla. Jos mokiniai net 75 proc. pagerino savo lietuvių kalbos žinias.

Su puikiu rezultatu galima pasveikinti Vilainių mokyklą-darželį „Obelėlė“, kuri pagal ketvirtokų akademinius pasiekimus, kai vertintų mokinių skaičius didesnis nei 10, atsidūrė aukščiausioje, 1-oje, vietoje.

Kaip skelbia „Reitingai“, mokyklų reitingai buvo sudaromi remiantis nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų rezultatų procentiniais vidurkiais (moksliškai tai vadinama standartizuotu apibendrintu NMPP rodikliu).

Rezultatai priklauso nuo daugelio rodiklių

Paklausta, kas lėmė šiokį tokį Kėdainių rajono smuktelėjimą švietimo srityje, V. Dobrovolskienė sakė, kad vieno atsakymo nėra, kadangi tai priklauso nuo daugelio rodiklių, kurie kasmet keičiasi.

„Visi pasiekimai analizuojami, daromos išvados, priimami sprendimai, kaip pagerinti mokymosi pasiekimus, individualią mokinio pažangą, pritraukti ir motyvuoti mokytojus“, – komentavo Švietimo skyriaus vedėja.

5 Komentarai

  • su kuo ir sveikiname.Ką poteriauji beaiškindama apverktiną padėtį,verčiau pasižiūrėtumei į savo indėlį švietimo smukime.

  • Nujoles,sužlugs mokslas

  • Vakar su Tamulium gerai padiskutavom. Iki dugno.

  • Kai švietimo skyriaus vedėja siekia uždaryt mažas mokyklas ir palikt tuščius pastatus taip ir yra.

  • Išrynkite manią Kidainių myeru ir aš jyums tiek Plichanovo instituto dyplomų privešių, kad galyesite lauko šykanuose vyetoj tapyetų klyjoty. Nigaila gy blyn, vot. Kas nory Vikandas lyadų parcyja su mana gyltoną spiarmos zatiapėlią?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content