Geri darbai – džiaugsmas visiems
Jadvyga Railienė, senjorų klubo „Branda“ narė
Džordžas Elijotas yra pasakęs: „Kam gi mes gyvename, jei ne tam, kad vienas kitam palengvintume gyvenimą“. Taigi žmonės, sulaukę garbaus amžiaus, buriasi į klubus, kur puikiai leidžia laiką, bendrauja, keliauja. Mūsų klubas „Branda“ sulaukė pasiūlymo dalyvauti projekte „Gera psichinė sveikata – stabilumo pagrindas senatvėje“.
Projektas įgyvendintas savivaldybės Sveikatos rėmimo fondo ir Kėdainių moterų LIONS klubo lėšomis. Jo tikslas yra gerinti mūsų klubo narių sveikatą, didinti savivertę, raiškos būdus, gyvybingumą per įvairias projekto veiklas nuolat naudotis įgytomis naujomis žiniomis, patyrimais, atrastais naujais gebėjimais, mėgautis gyvenimu.
Įdomios veiklos
Net 36 valandas su mumis bendravo medicinos psichologas-psichoterapeutas Donatas Lučunas tema „Dėmesingo įsisąmoninimo grįsti streso valdymo kursai pagal Mindfulness programą“. Išklausėme ne tik teorijos, bet ir atlikome daug praktikų, gavome užduočių, kurias atlikome namuose.
Temos buvo labai įdomios – kiekviena dalyvė įsijautė į save, į savo jausmus, skenavome savo kūno potyrius, aplinkos garsus, koncentravomės į kvėpavimą. Tai, ką mes darome, veikia mūsų savijautą. Dar svarbiau: mes galime pakeisti savo savijautą, keisdami savo veiklą.
Įdomi buvo dėkingumo praktika žmogui, turėjusiam didžiausią įtaką mūsų gyvenimui, padėka sau. Tai paskatino ne tik pasisakyti viešai, bet ir atsiverti visiems, įgauti tam drąsos. Kitam yra lengviau padėkoti, negu sau.
Padės pagerinti psichinę sveikatą
Gavome daug patarimų kasdieniam dėmesingam įsisąmoninimui, pvz., pastebėti savo laikysenos pokyčius. Suvokti, kaip mūsų kūnas ir protas jaučiasi sėdant, stojant, einant ir t.t. Įsisąmoninti maisto skonį, kvėpavimą. Juk dažniausiai tai darome automatiškai, greitai, galvodami apie pašalinius dalykus, o ne apie tai, ką darome dabar.
Lektorius paruošė keletą klausimynų, leidžiančių mums kuo objektyviau įvertinti pokyčius ir įgūdžius, atsiradusius atliekant praktikas; keletą patarimų, padedančių tęsti kasdienes formalias dėmesio ir sąmoningumo praktikas.
Išgirsti patarimai kursų metu, mūsų pačių noras juos praktikuoti kiekvieną dieną padės pagerinti psichinę sveikatą. Įgavome pasitikėjimo savimi siekti numatytų tikslų, nepalūžti senatvėje ir mėgautis gyvenimu.
Puikus laikas bendrystei
Vyko ir dailės terapija (technikos „Vėlimas iš vilnos“, „Piešimas su smėliu“). Dėkojame lektorei Vidai Burbulienei, kuri nuoširdžiai, maloniai per trumpą laiką sugebėjo mus išmokyti pasigaminti po sagę iš vilnos, knygų skirtukus, panaudojant smėlį. Tai buvo puikus laikas bendrystei, pokalbiams, bendram tikslui, naujiems atradimams.
Puikiai nuteikė garsų terapija „Skambantys tibetietiški dubenys“. Poilsį, atsipalaidavimą pajutome užsiėmime hipnoterapija-regresinė terapija „Laimingas prisiminimas“. Ramus, malonus lektorės Ingos Dambrauskės balsas nuskraidino į individualius vaikystės, jaunystės jausmus, prisiminimus, išgyvenimus.
Dėkoju LIONS klubo moterims savanorėms už malonias kavos pertraukėles, jų gražų bendravimą su mumis. Dar mūsų laukia kelionė į Vilniaus operos ir baleto teatrą, kur gėrėsimės operetės „Sarsuela“ muzikos garsais. Tai dovana aktyviausioms projekto dalyvėms nuo LIONS klubo.
Projekte dalyvavusių senjorų klubo „Branda“ narių vardu dėkoju šio projekto organizatoriams ir lektoriams už puikiai praleistą laiką (rugsėjo–lapkričio mėn.), naujai įgytas žinias, potyrius.