Skip to content

Gegužės penktąją dieną visam laikui išjungiamas „Skype“

 Gegužės penktąją dieną visam laikui išjungiamas „Skype“

Daugelis prisimena laikus, kai žodis „paskambinti“ internetu buvo beveik sinonimas žodžiui „Skype“./BNS Tomo Urbelionio nuotr.

Daugelis prisimena laikus, kai žodis „paskambinti“ internetu buvo beveik sinonimas žodžiui „Skype“. Ši platforma ne tik pakeitė mūsų bendravimo įpročius, bet ir sujungė milijonus žmonių visame pasaulyje nemokamais ar itin pigiais skambučiais. „Skype“ neabejotinai buvo viena svarbiausių XXI amžiaus pradžios technologijų ir nors jo „aukso amžius“ pasibaigė dėl stiprėjančios konkurencijos ir kintančių technologijų, platforma vis gebėdavo prisitaikyti ir rasti savo nišą. Vis dėlto net ir tokiems, kaip „Skype“ ateina laikas išeiti, ir gegužės 5 dieną ši programa yra išjungiama visam laikui.

Pradžia – prieš 20 metų

„Skype“ oficialiai startavo 2003 m. rugpjūtį. Ją sukūrė švedas Niklas Zennströmas ir danas Janus Friisas, bendradarbiaudami su estų programuotojais. Pagrindinė „Skype“ idėja buvo genialiai paprasta, bet tuo metu revoliucinga: panaudoti P2P technologiją, kad vartotojai galėtų nemokamai skambinti vieni kitiems per internetą, aplenkdami brangius tradicinių telekomunikacijų operatorių tarifus. Programa leido ne tik skambinti balsu, bet netrukus pasiūlė ir vaizdo skambučius bei momentinius pranešimus.

„Skype“ tapo neatsiejama daugelio žmonių kasdienybės dalimi, o veiksmažodis „skaipinti“ įsitvirtino kaip bendrinis terminas vaizdo skambučiui. Platformos sėkmę pastebėjo ir didžiosios kompanijos: 2005 m. ją įsigijo eBay, o 2011 m. už rekordinę 8,5 milijardų JAV dolerių sumą „Skype“ perėmė „Microsoft“.

Mobiliųjų revoliucija išstūmė „Skype“

Maždaug nuo 2010-ųjų vidurio „Skype“ populiarumas ėmė mažėti. Maždaug tuo metu atsirado ir išpopuliarėjo daugybė mobiliųjų susirašinėjimo programėlių, kurios pasiūlė ne tik žinutes, bet ir nemokamus balso bei vaizdo skambučius tiesiai iš telefono, dažnai patogiau ir stabiliau nei tuo metu veikusi „Skype“ mobilioji versija.

Bendravimas tapo labiau orientuotas į mobiliuosius įrenginius, greitus pranešimus, o ne į suplanuotus vaizdo skambučius per kompiuterį.

„Skype“ ilgą laiką nesiūlė reikšmingų naujovių, o vartotojo sąsaja išliko senamadiška ar paini. Tai padarė jį mažiau patraukliu. Programa taip pat buvo kritikuojama dėl prastos ryšio kokybės, lėto prisijungimo, problemų su pranešimais ir sinchronizacija tarp įrenginių.

Galiausiai apsispręsta, kad „Skype“ laikas išeiti užtarnauto poilsio, ir programa išjungiama visiems vartotojams.

1 Komentaras

  • Pas mane veikia. Gal nuo laiko juostos priklauso tas išjungimas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video