Gegučių parke sukniubusiam vyrui pagalbą iškvietė neabejingi praeiviai

 Gegučių parke sukniubusiam vyrui pagalbą iškvietė neabejingi praeiviai

Skubiai atvykus medikams vyras pradėjo reaguoti į žmones, atsigavo. Netrukus nukentėjusįjį medikai perėmė į savo rankas. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių miesto Gegučių parke pirmadienio vidurdienį sukniubo vyresnio amžiaus vyras. Pro šalį ėję praeiviai neliko abejingi ir puolė į pagalbą. Padėti sunegalavusiam vyrui atskubėjo greitosios medikai. Laimei, viskas baigėsi gerai, vyriškis atsigavo ir buvo nugabentas į ligoninę.

Pranešimas priešpiet

Bendrasis pagalbos centras liepos 3-iąją priešpiet sulaukė pranešimo, kad Kėdainių miesto Gegučių parke ant takelio netoli suoliuko sukniubo ir parkrito vyresnio amžiaus vyras.

Neabejingi praeiviai pranešė, kad vyrui galimai sustreikavo širdis.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti Pelėdnagiuose įsikūrę Greitosios medicinos pagalbos tarnybos medikų komanda.

Vyras atsigavo

Skubiai atvykus medikams vyras pradėjo reaguoti į žmones, atsigavo. Netrukus nukentėjusįjį  medikai perėmė į savo rankas. Jis buvo nuvestas į greitosios automobilį. Čia pat, vietoje, vyrui skubioji pagalba buvo teikiama apie pusvalandį.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sąmoningas vyresnio amžiaus vyras buvo pristatytas į Kėdainių ligoninės skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių tolimesniems tyrimams. Jo gyvybei pavojus negresia.

Būtina padėti

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra padėti sukniubusiam ar sąmonę praradusiam, ar dar blogiau – nekvėpuojančiam žmogui. Svarbiausia – nebūti abejingiems.

Nerijus Mikelionis, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos pirmininkas, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos centro (Kaune) vadovas teigė, jog būtina daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui.

„Mes, medikai, turime naujausią įrangą, esame pasiruošę sunkioms situacijos, bet su visuomenės pagalba mūsų darbo rezultatai būtų žymiai geresni“, – sakė N. Mikelionis.

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra padėti sukniubusiam ar sąmonę praradusiam, ar dar blogiau – nekvėpuojančiam žmogui. Svarbiausia – nebūti abejingiems.

Aut. past.

Kaip padėti?

Pasak mediko, jei žmogus yra be sąmonės ir guli ant nugaros, ant balso plyšio gali užkristi liežuvio šaknis, dėl ko sutrinka kvėpavimas. Tokiu atveju žmogų reikėtų atsargiai paversti ant šono. Bet, jei nežinome, ar nesužalota stuburo kaklinė dalis, kad nepakenktume, paversti ant šono, prilaikant galvą, reikia keliese.

Pavertus ant šono, liežuvio šaknis atkris ir žmogus pradės kvėpuoti. Jei žmogus nekvėpuoja ir nėra pulso, reikia pradėti gaivinti. Galima atlikti tik krūtinės ląstos paspaudimus, kad kraujas patektų į gyvybiškai svarbius organus – kraujas dar prisotintas deguonies, todėl jo organizmui netrūks.

Ištikus nelaimei, žinoma, svarbu paprašyti aplinkinių pagalbos ir iškviesti greitąją pagalbą, kurią, esant galimybei, reikia pasitikti, kad nebūtų gaištamas laikas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content