Gausiai palijus ir vandeniui paplovus gruntą, gatvėje atsivėrė įgriuva

 Gausiai palijus ir vandeniui paplovus gruntą, gatvėje atsivėrė įgriuva

Netrukus čia bus asfaltuojama ir nebebus net žymės, kad čia buvo atsivėrusi duobė. Šiuo metu įgriuvos vieta pažymėta specialiais ženklais, kad vairuotojai ją apvažiuotų saugiai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pastarosiomis dienomis gausūs lietūs neaplenkė ir Kėdainių krašto. Taip jau nutinka, kad liūčių metu būna paplaunamas gruntas ir aikštėse, takuose ar net gatvėse kartais susiformuoja įgriuvos. Būtent taip savaitgalį ir nutiko Josvainių gatvėje. Kur reikėtų kreiptis ir ką daryti pamačius įgriuvą? Šis klausimas suneramino daugelį socialiniuose tinkluose diskutavusių kėdainiečių.

Atsivėrė įgriuva

Sekmadienį aktyvus ir pilietiškas kėdainietis Rimantas Marušauskas socialiniuose tinkluose paskelbė Josvainių gatvėje pastebėjęs atsivėrusią įgriuvą. Vyras viešino informaciją dėl žmonių saugumo ir tikėjosi sulaukti pagalbos.

Tiesa, kur tiksliai kreiptis vyras nežinojo, daugelis patarė pranešti seniūnijai. Tačiau sekmadieniais miesto seniūnija nedirba. Ką tuomet daryti?

Pranešė seniūnijai

Apie pastebėtą įgriuvą R. Marušauskas pranešė miesto seniūnijai. Seniūnijos atsakingi asmenys įvertino situaciją – buvo įtarta, kad lietaus vanduo po gatve paplovė gruntą, susidarė tuščia ertmė ir po to sukrito asfaltas – atsivėrė įgriuva./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pirmadienį R. Marušauskas apie pastebėtą įgriuvą pranešė miesto seniūnijai. Seniūnijos atsakingi asmenys įvertino situaciją – buvo įtarta, kad lietaus vanduo po gatve paplovė gruntą, susidarė tuščia ertmė ir po to sukrito asfaltas – atsivėrė įgriuva.

„Mes pranešėme apie situaciją „Kėdainių vandenims“ ir operatyviai atvykusi brigada išpjaustė asfaltą, sutvarkė paviršinių nuotekų vamzdį ir įgriuva buvo užpilta specialiu stambaus žvyro sluoksniu.

Netrukus ji bus asfaltuojama ir nebebus net žymės, kad čia buvo atsivėrusi duobė. Šiuo metu ta vieta pažymėta specialiais ženklais, kad vairuotojai ją apvažiuotų saugiai“, – paaiškino darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis.

Kaip elgtis?

V. Petraitis paaiškino, kad kartas nuo karto tokių atvejų pasitaiko, ir ne tik Kėdainiuose. Pamačius įgriuvą kelio važiuojamojoje dalyje ar šaligatvyje, reiktų ją nedelsiant pažymėti, kad neįvyktų nelaimė – neįvažiuotų automobilis ar žmogus kojos neįkištų.

Apie įgriuvą reiktų nedelsiant pranešti miesto seniūnijai telefonu +370 (347) 67 287. Ši įvertinusi situaciją perduos informaciją atsakingiems asmenims.

Pamačius įgriuvą kelio važiuojamojoje dalyje ar šaligatvyje, reiktų ją nedelsiant pažymėti, kad neįvyktų nelaimė – neįvažiuotų automobilis ar žmogus kojos neįkištų.

Aut. past.

Jeigu reikia skubios pagalbos

Savaitgaliais apie dėl vandentiekio ar paviršinių lietaus nuotėkų tinklų avarijų atsivėrusias įgriuvas gatvėje ar šaligatvyje, jei situacija yra išties pavojinga, reiktų pranešti „Kėdainių vandenų“ avarinės tarnybos skubios pagalbos telefonais +370 (347) 51 341 arba +370 650 41 444.

„Viskas yra tvarkoma pagal kompetenciją. Būna ir seniūnija tvarko įgriuvas, būna, kad „Kėdainių vandenys“ tvarko, būna, kad ir kelininkai tvarko, jei įgriuva atsivėrė valstybiniame kelyje.

Tiesiog reikia išsiaiškinti, kur ir dėl ko atsivėrė įgriuva. Ir ją sutvarkys tie, kam priklauso. Seniūnija dažniausiai priima informaciją ir perduoda ją tiems, kam reikia.

Dažnai net ir iš policijos pareigūnų sulaukiame pranešimų apie atsivėrusias įgriuvas. Tikriname informaciją ir perduodame ją atsakingiems asmenims“, – paaiškino V. Petraitis.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video