Europos deindustrializacija

 Europos deindustrializacija

Įdomu, kad stambiausių JAV ir Europos įmonių duodama grąža po 2009 finansinės krizės pradėjo reikšmingai skirtis ir JAV įmonės šiam momentui yra labai atitrūkę nuo savo europinių kolegų.

Aišku, autoriai nurodo, kad esminės priežastys yra JAV technologijų kompanijų dominavimas, piniginės politikos skirtumai, ekonomikos augimas, skatinamas mokestinių reformų.

Bet aš pasižiūrėsiu kitu kampu – europiečių noras dirbti mažiau – iš namų, 4, 3 dienas, kala Europos įmonių produktyvumą žemyn. Šalia eina įvairių technologijų, pvz., dirbtinio intelekto ribojimai – tai europietišką kompaniją automatiškai padarys neefektyvia.

Kitas momentas, nesugebėjimas susitvarkyti su energetika. Nesusigaudymas iš ko ją pirkti, atominės energetikos atsisakinėjimas, mokesčių politika energijos nešėjų atžvilgiu privedė prie to, kad Europoje energetikos kainos kartais aukštesnės nei JAV. O tai reiškia, kad produkcija jau automatiškai bus nekonkurencinga.

Vyksta Europos deindustrializacija ir tai vyksta sėkmingai. Metai iš metų to nesijaučia, bet, pasižiūrėjus ilguoju laikotarpiu, matosi į kokią prarają einame.

Bet kodėl? Įmesiu čia savo sąmokslo teorijų. Sovietų sąjungoje buvo labai populiaru remti visus “taikos” judėjimus, kurie rengė protestus prieš karines gamyklas, kitų šalių tarptautinius veiksmus ir panašiai.
Dabar irgi pilna visokių žaliųjų, visokių teisių gynėjų, tik neaišku, kas juos remia, bet Europa dabar didžiuojasi ne kokiais nors atradimais, ar technologijų įdiegimu, kad ir to pačio DI (Dirbtinis Intelektas), bet tuo, kad pirmieji juos apkabinėja įstatymais ar apribojimais.

Ir tai jau tikrai, su laiku, “žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos” ir tyla…, nes daugiau nieko ir neliks.

Ką daryti, ką daryti? Negaliu kol kas pasakyti, bet čiuožiam tikrai ne ta kryptim. Nors, ne, žinau – per rinkimus pastebėjau, kad dalis domisi labiau kas vyksta tarp Trump ir Harris, net porinkiminiuose debatuose pas politikus išlindo. Tai gal pasiprašom 51 valstija į JAV, arba bent į neprijungtas teritorijas, kaip Puerto Rico?

Šaltiniai:

Tale of Two Markets: The Widening Gap Between U.S. and European Stocks

EU Formally Adopts World’s First AI Law

Europe falling behind. Chinese car shipping. The inner Mongolian energy base. The last Americans to support international trade.

Kokios ateities perspektyvos šviečiasi Europos ekonomikai?

BŪKITE VERTI LAISVO PASIRINKIMO VISADA!

Pricer.lt maisto krypties vadovas
Petras Čepkauskas
Tel.: 868512156
petras@pricer.lt
www.pricer.lt

Grįžti į pagrindinį puslapį

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video