Ekspertai pataria: kaip sumažinti automobilio degalų sąnaudas
Gyventojams pravartu ieškoti sprendimų, kaip degalų sąnaudas sumažinti ir taip sutaupyti. Tinkama ir laiku atliekama automobilio priežiūra jums padės užtikrinti, kad automobilis „nevalgys“ daugiau nei priklauso.
Oro filtro svarba
Kėdainiuose įsikūrę automobilių filtrų ir tepalų specialistai „Dvigubas taškas“ primena, kad prieš vasaros sezoną ne pro šalį pasirūpinti automobilio filtrų ir alyvos keitimu.
„Oro filtro paskirtis – sulaikyti ore esančius teršalus. Filtras neleidžia patekti į variklį dulkėms, smėliui ir įvairiems kitiems kietiesiems teršalams, kurių gausu keliuose ir kurie, automobiliui važiuojant, sukyla ir aplimpa visą automobilį.
Dėl netinkamo filtravimo dulkės patenka į variklį, paskui į alyvą, o tai sukelia stūmoklių žiedų, cilindrų paviršių, turbokompresoriaus guolių ir kitų dalių dilimą“, – sako Karolis Sabeckas, „Dvigubo taško“ vadovas.
Jis primena, kad tokie dalykai ilgainiui gali lemti, kad automobiliui prireiks gerokai rimtesnio remonto, kuris gerokai paplonintų piniginę.
Filtro valymas nepadės
Automobilio oro filtrą rekomenduojama keisti kas 10–15 tūkst. kilometrų. Vairuotojai, kurie mano, kad jį, kaip kokio siurblio filtrą, užtenka išpurtyti ir jis vėl gerai tarnaus – labai klysta.
„Oro filtro valyti nerekomenduojama – geriau keisti jį nauju.
Oro filtro negalima prapūsti suslėgtu oru. Suslėgtas oras įspaudžia mikroskopines teršalų daleles dar giliau į filtravimo popierių, o tai sumažina filtro pralaidumą. Be to, stipriai suslėgtas oras gali suplėšyti filtravimo popierių“, – sako automobilių priežiūros specialistai.
Priežastis, kodėl automobilis daug „ryja“
Jei pastebėjote, kad jūsų automobilis pastaruoju metu sunaudoja vis daugiau degalų, pagalvokite, kada paskutinį kartą keitėte oro filtrą. Pasirodo, jis tiesiogiai atsakingas už tai, kad automobiliui reikia vis daugiau degalų.
„Mes automobilio oro filtrą siūlome keisti kartą per metus, jei važinėjama trumpais nuotoliais arba keliais, kuriuose yra daug dulkių. Tai ypač aktualu pavasarį, kai po žiemos keliuose susikaupę daug purvo.
Užterštas oro filtras turi įtakos didesnėms degalų sąnaudoms ir transporto priemonės galios sumažėjimui.
Užsikimšus oro filtrui, į variklį patenka mažiau oro, o tai trikdo degalų degimo procesą, dėl to padidėja degalų sąnaudos.
Kartais nutinka net taip, kad variklis gali imti veikti avariniu režimu“, – sako K. Sabeckas.
Yra apskaičiuota, kad švarus oro filtras gali sutaupyti net iki 3 litrų degalų 100-ui kilometrų.