Šeimos deimantą du juvelyrai gludina visą gyvenimą

 Šeimos deimantą du juvelyrai gludina visą gyvenimą

Savo šeimos namų židinį Labūnavoje puoselėjantys Darius ir Loreta Žilinskai atskleidžia esantys pažįstami kone visą gyvenimą. „Susituokėme po 20 metų pažinties, – juokiasi pora. – Ir 26-tus metus gyvename santuokoje.“ Visą mūsų pokalbį lydi poros humoras ir šypsenos. Greičiausiai tai irgi yra viena iš tvirtos bei laimingos santuokos recepto dalių.

Šeimos gyvenimas įdomus, nes jis daugiabriaunis

Žilinskų šeimoje – penki sūnūs, pagrandukui – treji. Nuo mažumės vienas kitą pažįstantys Darius ir Loreta sutaria, jog kiekvienos poros santykiai yra tarsi daugiabriaunis deimantas, kurį šlifuoti ir išmintingai gludinti tenka visą gyvenimą.

„Mums iki šiol neaišku, ar esame skirti vienas kitam, – drąsiai juokauja Žilinskai. – Kai visi vaikai užaugs ir liksime vėl dviese, tada ir paaiškės, ar mums lemta būti kartu.“

„O gludinti, švelninti charakterių kampus kasdienybėje tenka ir dabar, – atskleidžia Loreta. – Gyvendamas šeimoje turi laviruoti ir derintis vienas prie kito.“

„Kad ir kiek metų šeimoje, santuokoje būtų nugyventa, tikiu, jog tų aštrių briaunų vis tiek yra ir nemanau, kad reikėtų jų visiškai atsikratyti, – sako Darius. – Daugiabriaunis deimantas – gražus. Mūsų šeimos gyvenimas tikrai nėra be kampų, bet tuo ir įdomus.“

Daugiau laiko kartu – stipresnė šeima

Rūpintis penkiomis atžalomis – nemenkų pastangų reikalaujantis darbas, tačiau Žilinskai su juo tvarkosi pavydėtinai puikiai.

„Regis, kai atsiranda vienas vaikas, tai jau tikrai žinosi, kaip auginti, auklėti kitą, nes juk bus taip pat. Bet, žiūrėk, ne.

Kiekvienas vaikas yra skirtingas ir kiekvieną auginti reikia kažkiek kitaip, – įžvalgomis dalijasi  pora. – Šeima yra didelė atsakomybė. Mudu su Loreta esame įsitikinę, kad vaikus auginti turi tėvai, o ne seneliai ar giminaičiai.

Mes nesame darbų perskirstytojai ir savo rūpesčių artimiesiems neperkeliame. Stengiamės patys atlikti kasdienius šeimos darbus ir suprantame, jog kuo daugiau laiko šeimoje leisime kartu, tuo šeima bus stipresnė ir tarp visų jos narių atsiras gilesnis supratingumas.“

Jaučiasi netradicine šeima

Darius ir Loreta sako Lietuvoje besijaučiantys netradicine šeima. „Turėti daug vaikų mūsų šalyje šiuo metu nėra įprasta.

Pragyventi santuokoje su tuo pačiu žmogumi 25 metus irgi netradiciška, – šypsosi Darius. – Šiandien registruojamas skyrybų skaičius itin didelis.

Greičiausiai besiskiriančios poros tokią gyvenimo poziciją atsineša iš savo šeimų. Galbūt jie iš savo tėvų santykių neišmoko, kaip vyras ir žmona turėtų kartu įveikti iškilusias kliūtis bei sunkumus.

Gyvenimas šeimoje nėra tiesi atkarpa. Tai labiau panašu į kreivę – gali būti ir geriau, ir blogiau.

Kol santykiai ant bangos, tada viskas gerai, bet jei situacija pasikeičia ir poros gyvenimo kreivė pradeda leistis nuo kalniuko, tada santykiuose atsiranda daugiau įtampos. Bet tai reikia priimti natūraliai.“

„Jei užsidaro durys, tai prasiveria langas – sprendimas vis tiek atsiranda, tereikia jo drauge paieškoti“, – taria Loreta.

Į santykius – be iliuzijų

O ką gi Žilinskai patartų aukso žiedus sumainyti besiruošiančioms jaunoms poroms, kad jų meilės pasaka tęstųsi visą gyvenimą?

„Pamirškite iliuziją, kad pakeisite vienas kitą. Jei žmogų tokį radai, tai tokį ir turėsi.

Reikia būti pasirengusiam išmokti prisitaikyti vienam prie kito“, – sako Loreta.

Darius paantrina žmonai: „Šeimos santarvei išties labai svarbi tolerancija. Reikia suprasti šalia esantį žmogų, bet reikia ir leisti jam būti tokiu, koks jis yra.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content