Eilių atlikti arešto bausmę nebeliko

 Eilių atlikti arešto bausmę nebeliko

Eilių nuteistiesiems atlikti arešto bausmę nebeliko, tam šiuo metu yra pakankamai vietų. Prieš porą metų situacija, kuomet bausmės atlikimo laiko reikėjo laukti eilėje, buvo susidariusi dėl COVID-19 pandemijos ir karantinų./BNS/ Eriko Ovčarenko nuotr.

Prieš porą metų, norint atlikti teismo paskirtą arešto bausmę, reikėjo laukti eilėje, nes areštinėje trūko vietų. Tokia situacija buvo susidariusi dėl COVID-19 pandemijos ir karantinų, kai į areštinę buvo uždrausta patekti naujiems pažeidimus padariusiems asmenims. Šiuo metu, Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) duomenimis, eilių nuteistiesiems atlikti arešto bausmę nebeliko, tam yra pakankamai vietų.

Paleistus į laisvę asmenis aprūpina viešojo transporto bilietu

„Jeigu nuteistajam paskiriama arešto bausmė, jis turi susisiekti su kalėjimo administracija – su ja yra suderinama atvykimo į bausmės atlikimo vietą data“, – „Rinkos aikštei“ raštu atsiųstame atsakyme rašė LKT.

Vis tik neretai būna atvejų, kuomet įstatymams nusižengia kėdainiečiai, kurių sąskaitose ir kišenėse švilpia vėjai. Tad po sulaikymo iš areštinės paleistas pilietis net neturi už ką grįžti namo. Tačiau LKT ramina, jog asmenys nėra paleidžiami į niekur.

„Kėdainiečiams, jeigu atvyksta bausmės atlikti patys, yra priskirtas Kauno kalėjimas (Technikos g.). Jeigu asmuo per nustatytą terminą nesusisiekia su administracija ir nesusitaria dėl atvykimo, tuomet jis yra sulaikomas ir gali būti nukreiptas į bet kurį kalėjimą (arešto bausmė atliekama Kauno, Alytaus, Šiaulių, Panevėžio (moterys) kalėjimuose), – paaiškino LKT atstovai. – Jei nuteistasis neturi savo sąskaitoje lėšų, jis aprūpinamas viešojo transporto bilietais kelionei iki gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikos teritorijoje.“

„Jei nuteistasis neturi savo sąskaitoje lėšų, jis aprūpinamas viešojo transporto bilietais kelionei iki gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Lietuvos kalėjimų tarnyba

Dažniausiai skirta arešto bausmė – nuo 30 iki 60 parų

Dėl kokių nusikaltimų dažniausiai į areštinę praėjusiais metais patekdavo asmenys, LKT tokių duomenų dar neturi. Tačiau remiantis 2022 metų statistika, tikėtina, jog ir 2023 m. buvo padaryti panašūs nusižengimai, už kuriuos reikėjo atlikti arešto bausmę.

„Šiuo metu dar nėra parengta metinė 2023 metų ataskaita, bet pagal 2022 metų ataskaitos duomenis nuteistieji daugiausia areštu buvo nuteisiami už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą (584), kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimus (306), už vagystę (182), už nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (125), už viešosios tvarkos pažeidimą (44), už plėšimą (19), po 17 už neteisėtą žmonių gabenimą per sieną bei už sukčiavimą, – nusikaltimus, dėl kurių daugiausia už areštinės grotų atsidūrė piliečiai, vardijo LKT atstovai.

Taip pat buvo 7 atvejai, kai arešto bausmė buvo paskirta už nusikalstamas veikas, susijusias su ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis, sprogstamosiomis ar radioaktyviosiomis medžiagomis, po vieną už žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui nusikalstamas veikas, už sunkų sveikatos sutrikdymą ir už vengimą išlaikyti vaiką. 430 asmenų buvo nubausti arešto bausme už kitas nusikalstamas veikas.“

Pasak LKT, remiantis 2022 metų gruodžio mėnesio duomenimis, dažniausiai paskiriamas arešto bausmės laikas buvo nuo 30 iki 60 parų: nuo 10 iki 30 parų – 43 atvejai, nuo 30 iki 60 – 91 atvejis ir nuo 60 iki 90 parų – 88 atvejai.

1 Komentaras

  • Gal kas prieš piš’ę ką nors pavems?Prašau,maloniai kviečiame,pasakys konservantai.Visus priimsim ,pamaitinsim ir apnakvyndinsim.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content