Eilinį kartą laukiame rimtos bėdos?
Išvažiuoti iš daugiabučio namo kiemo į Respublikos gatvę tapo tikrų tikriausiu iššūkiu. Gatvėje sustatyti lengvieji automobiliai, o kartais net ir sunkvežimiai, trukdo saugiam eismui. Ten dažnai pasitaiko avarinių situacijų, o kartais ir smulkių avarijų. Šioje gatvėje gyvenantys žmonės piktinasi tokia situacija.
Stato netvarkingai
„Suprantu, kad kiemuose vietos mažai visoms mašinoms sustatyti, ir aš nieko prieš automobilių statymą ten, bet kai kurie automobiliai taip pastatyti, kad norint iš kiemų išvažiuoti į gatvę, tenka iškišti pusę mašinos, kad pamatytum, ar nėra iš šono atvažiuojančio automobilio. O jei jis tuo metu važiuoja – tai jau sukeli avarinę situaciją. Tikriausiai vėl eilinį kartą laukiame rimtos bėdos, ir tik tada bus imtasi kažkokių priemonių. Beje, Chemikų gatvėje yra tokia aikštelė, tiksliau, pievelė, kuri labai puikiai išspręstų automobilių statymo bėdą“, – teigia kėdainietis Andrius.
Niekas nesikreipė
Miesto seniūnas Valentinas Tamulis atremia, kad į miesto seniūniją dėl automobilių statymo Respublikos gatvėje kol kas nei Andrius, nei kiti Respublikos gatvės gyventojai nesikreipė.
Pasak jo, jei žmonės nori, jog situacija pasikeistų, pirmiausia apie tai turi informuoti seniūniją.
„Aš tikiu, kad problemų išvažiuojant iš kiemo į gatvę tikrai gali būti, tačiau reikėtų pranešti, kokia konkreti vieta ir tada žiūrėsime.
Pamatęs, kokia yra reali situacija, galėčiau kreiptis į savivaldybės Saugaus eismo komisiją, ir būtų galima spręsti šitą bėdą naudojant kelio ženklus, draudžiančius stovėjimą ir sustojimą“, – kalbėjo V. Tamulis.
[quote author=“V. Tamulis“]Prie daugiabučio įrengti aikštelę nėra taip paprasta. Pagal detaliuosius planus prie daugiabučių namų yra priskirtos teritorijos. Yra tam tikra tvarka, kuri numato, kaip daugiabutis namas gali įsirenginėti tą aikštelę. Pirmiausia reikia atlikti sklypo kadastrinius matavimus – na yra tam tikra tvarka. Pati bendrija gali tuo užsiimti, tą daryti, tačiau tenka pastebėti, kad mūsų mieste vangiai tai vyksta.[/quote]
Seniūnas tikino, kad jokių parašų rinkimo nereikia – tereikia vieno žmogaus prašymo, ir miesto seniūnas, nuvykęs į įvykio vietą, galėtų įvertinti situaciją.
„Buvo ne vienas panašus įvykis, bendravau ne su vienu bendrijos pirmininku. Buvo įvairių problemų – prie vieno namo per automobilius negalėjo „Skongalio“ transportas privažiuoti, šiukšlių išvežti, ir prie kito kažkas panašaus. Bendrijos pirmininkas kreipėsi, aš nuvykau į vietą, įvertinau situaciją ir išsprendėme tas problemas“, – kalbėjo seniūnas.
Aikštelę įrengti būtų galima
Žmonių pageidavimas vietoje pievelės įrengti automobilių stovėjimo aikštelę gali būti sunkiau įgyvendinamas.
„Prie daugiabučio įrengti aikštelę nėra taip paprasta. Pagal detaliuosius planus prie daugiabučių namų yra priskirtos teritorijos. Yra tam tikra tvarka, kuri numato, kaip daugiabutis namas gali įsirenginėti tą aikštelę. Pirmiausia reikia atlikti sklypo kadastrinius matavimus – na yra tam tikra tvarka. Pati bendrija gali tuo užsiimti, tą daryti, tačiau tenka pastebėti, kad mūsų mieste vangiai tai vyksta“, – kalbėjo V. Tamulis.
Kaltas lieka „iškišęs nosį“
Ne mažiau aktualus klausimas ir apie tai, kas būtų kaltas, jei dėl netvarkingai pastatyto automobilio kiti eismo dalyviai sukeltų avariją.
Kėdainių rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Giedrius Čižinauskas tikina, kad avarijos kaltininkai visgi būtų tie, kurie tiesiogiai joje ir dalyvavo, o netvarkingai numetęs automobilį žmogus būtų baudžiamas tik dėl to, kad nesilaikė Kelių eismo taisyklių, kuriose numatoma automobilių statymo tvarka.
[quote author=“G. Čižinauskas“]Jeigu automobilis trukdo išvažiuoti, užstoja įvažiavimą, taip negalima jo palikti. Mes tokį žmogų galėtume bausti už sustojimo ir stovėjimo taisyklių pažeidimą.[/quote]
„Vairuotojai, kurių automobiliai pastatyti netvarkingai, ir yra kalti tik dėl to. O dėl eismo įvykio sukėlimo jie negali būti kalti.
Kelių eismo taisyklėse sakoma, kad yra draudžiama sustoti ir stovėti ten, kur sustojusi transporto priemonė užstotų kitiems vairuotojams išvažiavimą ar įvažiavimą į kiemą ar teritoriją.
Jeigu automobilis trukdo išvažiuoti, užstoja įvažiavimą, taip negalima jo palikti. Mes tokį žmogų galėtume bausti už sustojimo ir stovėjimo taisyklių pažeidimą. Tačiau dėl paties eismo įvykio tikrai bausti negalime“, – tikino G. Čižinauskas.
Pareigūnas taip pat teigė, kad asmuo, pastebėjęs, jog transporto priemonė pastatyta taip, kad trukdo eismui, turi kreiptis į policiją ar skambinti bendrajam pagalbos centrui.
„Pranešus apie susidariusią situaciją policijos pareigūnai atvažiuoja ir įvertina padėtį. Jei iš tiesų transporto priemonė trukdo eismui, ją net galima nuvežti į saugojamų transporto priemonių aikštelę. Tačiau tai daroma tik tada, kai keliama reali grėsmė. Tačiau, ko gero, greičiausiai automobilis bus nufotografuojamas, o jo savininkui atkeliaus pranešimas į namus apie tai, kad reikia susimokėti baudą“, – kalbėjo G. Čižinauskas.