Dovana Lietuvai – šimtas „Kiai“ (galerija)
Saulėtąjį ketvirtadienį, per patį vidudienį, pagrindine Kėdainių miesto gatve automobiliais važiavę arba centre vaikštinėję stabtelėjo ir stebėjosi reto grožio vaizdu – baltais kimono vilkintys kėdainiečiai, kyokushin karate sportininkai, buvo susibūrę savivaldybės aikštėje ir sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo jubiliejumi.
[quote author=“V. Rudelis“]„Kiai“ – tai kovinės dvasios išreiškimas. Į šį žodį telpa viskas nuo A iki Z: ir „skausmas“, ir „pakili nuotaika“. [/quote]
Dešimtys klubų, tuzinas miestų
Pirmą kartą Lietuvos kyokushin karate federacijos, vienijančios beveik 60 klubų visoje Lietuvoje, istorijoje visos Lietuvos sportininkai vienu metu atliko tradicinį šios sporto šakos „Kiai“. Jį pakartojo šimtą kartų – tiek, kiek atkurtai Lietuvos valstybei metų.
Originali akcija „Valstybės atkūrimo šimtmetį pažymėkime šimtu „Kiai“ sujungė visa Lietuva. Šalia didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, savuosius „Kiai“ atliko Jurbarko, Jonavos, Kuršėnų, Naujosios Akmenės, Tauragės, ir, žinoma, Kėdainių sportininkai.
Kėdainiečiai džiaugiasi įnešę savo indėlį
Nors vidudienį spaudė kone -10°C šaltukas, net kelios dešimtys kraštiečių susibūrė šiam kilniam tikslui. „Sportas užgrūdina, mes mokomės valdyti savo kūną ir emocijas. Bent jau kurį laiką žmogus yra pajėgus nei šalčiui, nei nuovargiui nepasiduoti. Nepasiduoti sugebi tada, kai tavo mintys toli. Kai jose tik viena: „kuo greičiau, tiksliau ir stipriau“. Ne kartą sniego ir šalčio malonumais esami lepinęsi žiemos stovyklos Ignalinoje metu. Ir basomis kojomis, ir be viršutinės kimono dalies. Tai – nerealus jausmas, – kalbėjo Vaidas Rudelis, Kėdainių kyokushin karatė klubo „Stoikas“ treneris. Šią sporto šaką Kėdainiuose kultivuoja apie šimtas penkiasdešimt įvairaus amžiaus sportininkų. – „Kiai“ – tai kovinės dvasios išreiškimas. Sudėtinga šį žodį išversti iš japonų kalbos į lietuvių. Į jį telpa viskas nuo A iki Z: ir „skausmas“, ir „pakili nuotaika“. Dalyvavę akcijoje sudavė po šimtą smūgių į įsivaizduojamo priešininko korpusą, o kiekvieną smūgį lydėjo šūkis „Kiai“. Kai tai daro daug bendraminčių vienu metu, jausmas neapsakomas, oda šiurpuliukai bėgioja. Mes mylime Lietuvą ir džiaugiamės prisidėję prie šios gražios šventės.“
[#gallery=1274#]