Dėl šaltų orų aplinkosaugininkai dar netikrina automobilių taršos
BNS inf.
Aplinkosaugininkams nuo sausio įgijus teisę stabdyti automobilius ir tikrinti jų išmetamų teršalų kiekį, patikrinimai dėl šaltų orų dar neprasidėjo.
„Šiuo metu Aplinkos apsaugos departamentas dar ruošiasi: perkama tam speciali įranga, derinama patikrinimų tvarka. Taip pat svarbu, kad būtų šiltesni orai, kad tinkamai ir tiksliai veiktų įranga“, – BNS šią savaitę sakė Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovė Renata Surovec.
Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus įstatymo pakeitimams, aplinkosaugininkai gali be kitų institucijų pareigūnų dalyvavimo keliuose stabdyti ir atlikti transporto priemonių taršos matavimus.
Anot AAD, nustačius, kad transporto priemonės išmetamųjų dujų kiekis viršija normą arba esant bet kokiam skysčio (pvz. tepalų, kuro) nuotėkiui dėl kurio gali būti padaryta žala aplinkai arba sukeltas pavojus kitiems kelių eismo dalyviams, bus naikinama transporto priemonės techninė apžiūra.
Jei juos stabdo uniformuotas Aplinkos apsaugos departamento pareigūnas, vairuotojai privalo sustoti, o nepaklusus reikalavimui gresia nuo 850 iki 1,2 tūkst. eurų bauda.
Tuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija normas, eksploataciją gresia 100-300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų bauda.
Pasak departamento, už aplinkos teršimą pavojingosiomis cheminėmis medžiagomis ir cheminiais mišiniais nustatytos baudos asmenims siekia 60-120, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 150-300 eurų.
Per metus AAD planuoja patikrinti maždaug nuo 9 tūkst. iki 15 tūkst. automobilių.
11 Komentarai
Šurikas-Ne ,nebuvo.
Verzyla-Dabar bus.Ypač kai ne kurie elementai ims po ratais lįsti.
Bausti, bausti, bausti…Ir jokia gamta čia nerūpi, o tik kuo daugiau nubausti ir pinigų nulupti.Ar mažytė Lietuva turi kažkokios įtakos gamtai, kai tokios šalys kaip Indija, Kinija, Afrika ir kt. baigia užversti šiukšlėmis visą planetą? Lietuvoje su gamtosauga jau perlenkta lazda, nors miškai kertami intensyviai ir draustiniuose vykdomos statybos.
Tegul aplinkosaugininkai pradeda patikrą nuo miskoveziu ir miskakirciu benzininiu pjūklu tikrinimo,o tada lenda ne į savo darzą
Kad įstatymą priėmė gal ir nieko, bet kad perlenkė tai kaip dukart du. Kodėl nėra jokio poįstatyminio akto ar aprašo kaip tai turi būti patikrinta. Juk mes visi važiuojam į TAC ir prieš įvažiuodami patikrai matom užrašą(automobilio variklis turi būti sušilęs iki darbinės temperatūros).Tai juk ne iš piršto laužta, kad tik tuomet galima tiksliau išgauti pilnus davinius apie variklio parametrus. Na o kaip dabar bus- ryte užkūrus(kieme negalima šildyti) išvažiuoju, o už 100 m. patikra ir štai Tau (nei pirmyn nei atgal).Kaip būti gal gi yra Lietuvoje daugiau išmanančių tos problemos sprendimo būdų. Kur Jūs specialistai, kad Jus neapginat to kas nenuginčijama, o rašau todėl, kad už vairo per gyvenimą praleidau virš 53 metų taip kad šiek tiek tai suprantu. Sėkmės ir SĄŽININGŲ kontrolierių.
TAC’ą,kuris pagal kompetenciją techninio patikrinimo metu yra žymiai atsakingesnis ar tuos pakrūmėj tykančius ,,naujuosius skrebukus“su galai žin kokiais padargais,tinkančiais vien tik baudų išrašymui?
O tiems LOHELEMS aš privalau sustoti ? Je juk niekas ir vardas ju niekas !
Aplinkos apsauga turi teise bausti tik pagal fakta “ jai pagauna nusikaltimo vietoje “ o kol nera pažeidimo niekas neprivalo jems sustoti ! Nes je kaip apsauginis maxsimoje „NULIS“🤣🤣🤣
Tai kam aš tą TA varau kas 2 metus? Ar ne tam kad taipogi patikrinti ar ne taršus auto ? Ir be to, kaip man kažkas gali skirti baudą, jei ištirs, kad auto peržengė taršos lygį ? Aš su kuo tą taršą pats turėčiau nustatinėti kaskart užvedęs motorą ?
Tai gal įpareigokim Ženios Penkių Procentų perą kovot dar ir su augančia džiova,utėlėmis ir blakėmis,kenkiančiomis žmonėms jų sveikatos gadinimu?
O kas jei iš karto varai į TA ir ten nustato, kad tarša normos ribose?
Pagal LT Konstitucija apie piliečių turto neliečiamumą joks pareigūnas be teismo sprendimo neturi teisės atimti iš Jūsų automobilį arba įsėsti į jį(privačios valdos pažeidimas) taip pat uždrausti naudojimosi Jūsų automobiliu jeigu Jūs nepažeidėte Tarptautinių kelių eismo taisyklių(vairuotojo pažymejimas galiuoja visame pasaulyje).
Negali būti dvigubos nuobaudos t.y. TAC pažymos panaikinimas ir piniginė bauda.
Jeigu Jus sustabdė aplinkos apsaugos pareigūnai būtinai filmuokite visą tikrinimo procedūra pažymint data ir laiką , taip pat užsirašykite pareigūnų pavardes ir jų mašinos valstybinį numerį.Jeigu panaikinama TAC pažyma , kuo greičiau automobilį pristatote į artimiausia TAC centra ir su stacionariais !!! matavimo prietaisais atstatote TAC pažyma ir teismine tvarka apskundžiate aplinkosauga dėl patirtų nuostolių(TAC pažymos išdavimas, mašinos transportavimas , neatvykimas laiku į darbą ir t.t.)
Procedūra analogiška girtumo nustymui paimant kraujo tyrimą ligoninėje.
Svarbiausia !!! Nepasirašykite ! po aplinkosaugos pareigūnų protokolu !