Daugiau nei sportas: estafetės draugystei užmegzti (galerija)

 Daugiau nei sportas: estafetės draugystei užmegzti (galerija)

Kuriame gi mieste vyko Olimpinės žaidynės, kuriose plaukikė Rūta Meilutytė pasipuošė aukso medaliu? Kada Lietuvoje pradėtas žaisti krepšinis? Kokios sporto šakos Olimpinis čempionatas buvo Danas Pozniakas? Ar žinote, kokios sporto šakos atstovai yra broliai Umarai? Sakykite, kokiu įrankiu žaidžiamas frisbis? Na o kada gi buvo pradėtas Antrasis pasaulinis karas? O kuo gi  laisvalaikiu užsiiminėjo tavo auklėtoja, kuomet tebuvo tavo metų?

[quote author=“D. Leikauskas“]Mes, „Šviesiosios“ gimnazijos pedagogai ir administracijos darbuotojai, esame įsitikinę, o tą jau ir patirtis rodo, kad sportas – viena sričių, geriausiai „lipdanti“ kolektyvą.[/quote]

Taip, tiesa – R. Meilutytė aukso medalį iškovojo Londone. Krepšinis Lietuvoje pradėtas žaisti 1920-aisiais, o 1922-ųjų balandžio 23 d. Kaune įvyko pirmosios rungtynės. Danas Pozniakas – boksininkas, broliai Umarai – dviratininkai. Frisbis – tai skraidanti lėkštė, o Antrojo pasaulinio pradžia – 1939-ieji.

Tokius atsakymus turėjo pateikti „Šviesiosios“ gimnazijos sporto šventėje dalyvavę pirmų-ketvirtų įstaigos klasių moksleiviai.

Gimnazijos jubiliejui ir mokslo metų pradžiai

„Tai – tradicinė mūsų sporto šventė, šįmet skirta gimnazijos 370-ies metų jubiliejui. Ją visuomet organizuojame mokslo metų pradžioje tam, kad susigyventų naujas kolektyvas – prie gimnazijos prisijungę devintokai, jų klasių auklėtojai, taip pat – ir vyresniųjų klasių moksleiviai, – po pusdienio, praleisto Kėdainių sporto centro rekreacijos ir sporto komplekse, „Rinkos aikštei“ pasakojo Dainius Leikauskas, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos kūno kultūros mokytojas. – Mes, „Šviesiosios“ gimnazijos pedagogai ir administracijos darbuotojai, esame įsitikinę, o tą jau ir patirtis rodo, kad sportas – viena sričių, geriausiai „lipdanti“ kolektyvą. Visos klasės turėjo atlikti tam tikrus namų darbus – prisistatymus. Pavaizduoti, kaip jie jaučiasi, kaip jie šiais mokslo metais atrodys. Vieni šoka, kiti – dainuoja, treti dar kuom nors nustebina. Pasirodymai – vieni už kitą unikalesni.“

Rekordinio dydžio karavanas

Savaime suprantama, kad ne tik linksmoji viktorina laukė moksleivių. Šie ir „Vilnies“ šokių klubo „Kangoo jumps“ batais šokinėjo, ir virvę tempė, ir lėkštes mėtė, stalo tenisą žaidė, ir rekordinio dydžio karavane dalyvavo.

„Mano idėja buvo suorganizuoti, ko gero, patį ilgiausią karavaną, kokį tik turėjo Lietuva. Vaikai valandą laiko pakaitomis mėtė į krepšį. Bent jau 200 dalyvių tai tikrai buvo, – šyptelėjo D. Leikauskais. – Moteriškės liko labai sužavėtos kengūrų batais, didelio dėmesio sulaukė ir virvės traukimo rungtis. Joje – klasė prieš klasę, berniukai ir mergaitės tempia virvę kartu, auklėtojai – padeda. Tai – labai žavi komandinė rungtis, klasė tarpusavyje nusprendžia, kuriuos moksleivius deleguoti į virvės traukimo rungtį.“

Kasmet – vis kitas veidas

Vienas iš šventės organizatorių, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos kūno kultūros mokytojas D. Leikauskas pripažįsta nė negalintis įvardinti, kiek tiksliai metų ši tradicija švietimo įstaigoje yra gaji. „Aš čia dirbu jau devynerius metus, tad mūsų sporto šventei – mažiausiai devyneri. Ko gero, organizuojama ji nuo pat gimnazijos atidarymo, – svarsto D. Leikauskas. – Kasmet keičiame lokacijos vietą. Tai miesto parke susiburiame, jeigu leidžia oras, tai Kėdainių arenoje. Šįmet, jau antrus metus iš eilės, rinkomės sporto centro rekreacijos ir sporto komplekse. O kasmet šis renginys kardinaliai skiriasi nuo praėjusiųjų. Tai estafetes rengiame, tai kvadratą, tai turizmo sportą ar orientacines varžybas. Kasmet daroma vis kitaip, vienos rungtys keičiamos kitomis, kad kiekvieną kartą moksleivius sudomintume iš naujo.“

[#gallery=1037#]

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video