Daugiakultūriame centre – didingos praeities atspindžiai

 Daugiakultūriame centre – didingos praeities atspindžiai

Minint bendruomenių metus ir Lietuvos muziejų kelio renginius, skirtus dvarų kultūrai aktualizuoti, Kėdainių daugiakultūris centras pradėjo vykdyti projektą „Kėdainių krašto dvarų kultūros atspindžiai“. Na, o po stebinančių ir intriguojančių ekskukrsijų po rajone esnačius dvarus, kraštiečiai šį kartą susirinko į paskaitą, kurioje apie mūsų krašto dvarus skaitė Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis, archeologas A. Juknevičius ir istorikas V. Banys, o muzikinę – literatūrinę programą „Muzikinis dvaro salonas“ atliko aktorė V. Kochanskytė, pianistė Š. Čepliauskaitė ir solistė G. Zeicaitė.

Anot daugiakultūrio centro vadovės Audronės Pečiuytės, Kėdainių dvarų istorija yra labai įdomi, o jų buvusių savininkų gyvenimo istorijos intriguojančios, tačiau dabartinė pastatų būklė ne itin patraukli, kadangi aplankyti dvarai nerestauruoti, nykstantys. 

Aplankėme Stasinės, Lančiūnavos, Pavermenio, Terespolio, Dotnuvos, Paberžės ir dar daugelį kitų dvarų. Kelionės metu domėjomės ne tik dvarais, bet ir reikšmingais istoriniais objektais – Taučiūnuose esančiu paminklu pirmajam žuvusiam savanoriui P. Lukšiui, Krekenavos regioniniame parke iš 25 metų aukščio apžvalgos bokšto grožėjomės Nevėžio slėnio vaizdais, užsukome į Krekenavos bažnyčią, pasidžiaugėme prižiūrimais Akademijos parke esančiais paminklais ir švytinčiu Žemdirbystės instituto pastatu“, – pasakojo A. Pečiulytė.

Daugiau apie Kėdainiuose esančių dvarų istoriją skaitykite antradienio „Rinkos aikštėje“.

[#gallery=445#]

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video