Daugiabučių kiemai – spąstai ugniagesiams

Kilus gaisrui Liaudies gatvėje ar Respublikos gatvės gale, kur keliukai tarp daugiabučių namų itin siauri, ugniagesiai gelbėtojai greičiausiai patektų į spąstus, mat jų gaisrinis automobilis iki pastato neprivažiuotų. O juk kai dega butas, kiekviena minutė yra labai svarbi.
Pavojus gyvybei
„Iš tiesų susiduriame su šia problema. Matote, keliukai ir gatvelės ir taip yra siauros, o dar pristatoma lengvųjų automobilių, tai mūsų gaisrinėms mašinoms išvažiuoti visiškai neįmanoma. O jeigu įvyktų nelaimė, juk kiekviena minutė yra svarbi. Jei degtų butas, kuo arčiau namo turėtų privažiuoti gaisrinės automobilinės kopėčios, kad esant reikalui namo gyventojai ar nukentėjusieji jomis būtų evakuojami iš daugiabučio. Kartais kopėčios yra vienintelis būdas išsigelbėti, jeigu visi kiti išėjimai yra užkirsti ugnies“, – sako Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.
Po darbo
Ugniagesių vadas pažymi, jog dažniausiai keblios situacijos būna tada, kai gyventojai grįžta iš darbų ir bet kaip sustato savo automobilius.
[quote author=”A. Eidimtas”]Gyventojų prašytume, kad statydami pagalvotų, ar pro jų automobilį pravažiuos gaisrininkų sunkvežimis.[/quote]
„Mes suprantame problemą, kad kiemai yra per siauri, kad nėra kur statyti automobilių. Bet atlikome analizę ir išsiaiškinome, kad Liaudies, dalyje Respublikos, keliuose J. Basanavičiaus gatvės kiemuose gaisriniai automobiliai tiesiog netilptų per ten stovinčius gyventojų automobilius. Noriu pabrėžti, kad dienos metu viskas būna gerai, kad ir siaura gatvele, tačiau ugniagesiai privažiuotų. Tačiau problema būna po darbų – vakare ir naktį, mat tuomet kiemai būna perpildyti. Neduok Dieve, įvyktų kokia nelaimė“, – sako Kėdainių ugniagesių gelbėtojų viršininkas.
Sunkiausia kopėčioms
„Jei dar gaisrinės cisternos kieme kažkaip išsitenka, tai automobilinėms kopėčioms privažiuoti jokių šansų. Žinoma, mūsų ugniagesiai ištikus nelaimei įvertinę situaciją svarstytų ką daryti, gal važiuotų pievomis, per krūmynus ir gėlynus, gal šaligatviais ar kitais būdais bandytų patekti ten, kur jiems reikia. Juk važiuojama ne šiaip sau, o į pagalbą žmonėms. Todėl ir esame gelbėtojai, nes mūsų prioritetas išgelbėti žmogaus gyvybę ir tik po to turtą“, – pabrėžia A. Eidimtas.
Skaudžių nebuvo
Pasak viršininko, Kėdainiuose skaudžių nutikimų dėl to, kad ugniagesiai gelbėtojai neprivažiuotų prie daugiabučio namo, nebuvo. Žmonės turbūt su siaubu prisimena gaisrą Kauno daugiabutyje, kuomet ugniagesiai važiavo pievomis, klimpo, nes per pristatytus automobilius tiesiog negalėjo privažiuoti.
„Buvo iškvietimas ir į Respublikos g. 48-ąjį namą, kai pranešta apie krentantį balkoną. Tai dieną įvažiavome be problemų. Taip pat mano minimų kiemų masyve atvira liepsna degė automobilis, tai ugniagesiai irgi privažiavo. Vieni gatve, kiti žolynais.
Iš tiesų gyventojų prašytume, kad statydami pagalvotų, ar pro jų automobilį pravažiuos gaisrininkų sunkvežimis. Juk svarbiausia saugumas, tai gal tada geriau automobilį toliau nuo namų pasistatyti, bet kiemo visiškai neužgrūsti. Ką gali žinoti, kas gali nutikti. Žmonės turi suprasti, kad šioje situacijoje ir jų veiksmai yra labai reikšmingi. Būtų gerai, kad taip neužkištų mano minėtų gatvių kiemų“, – kalbėjo A. Eidimtas.
Andriu Eidimtas: „Jei dar gaisrinės cisternos kieme kažkaip išsitenka, tai automobilinėms kopėčioms privažiuoti jokių šansų. Žinoma, mūsų ugniagesiai ištikus nelaimei įvertinę situaciją svarstytų ką daryti, gal važiuotų pievomis, per krūmynus ir gėlynus, gal šaligatviais ar kitais būdais bandytų patekti ten, kur jiems reikia. Juk važiuojama ne šiaip sau, o į pagalbą žmonėms“.