Dar viename rajono miestelyje aptiktas istorinis grindinys: statybų darbai laikinai stabdomi
Jau kurį laiką Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos Pagirių miestelyje darbavęsi statybininkai priversti nutraukti ir laikinai stabdyti statybų darbus – nuardžius seną asfalto dangą rastas istorinis grindinys. Kol radinį tirs archeologai, jokie statybos darbai tęsiami nebus.
Atliks archeologinius tyrimus
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinis skyrius nurodė sustabdyti darbus bei atlikti archeologinius tyrimus Pagirių miestelio Liepų gatvėje, kai statybininkai, įrenginėdami čia pėsčiųjų taką, pastebėjo istorinį grindinį.
Archeologai atvyko į Pagirius ir jau atlieka žvalgomuosius archeologinius tyrinėjimus.
Statybos darbai galės būti tęsiami tik Kultūros paveldo departamentui leidus.
Grindinys buvo visame miestelyje
Vyresnieji Pagirių miestelio gyventojai pamena, jog grindinys buvo visame Pagirių miestelyje, ne tik šioje gatvėje. Ilgiausia jo atkarpa – nuo ambulatorijos iki kapinių.
Senoliai sako, kad tuo grindiniu vaikai į mokyklą vaikščiodavę, o miestelis buvęs visas „brukavotas“.
Galiausiai šis grindinys buvo užlietas asfaltu ir ant jo įrengtos gatvės.
Ties Juodkaimiais taip pat rado seną grindinį
Beje, tai ne vienintelis atvejis šiemet Kėdainių rajone, kuomet pradėtus darbus dėl rasto istorinio grindinio stabdo Kultūros paveldo departamentas.
Atliekant darbus kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai, ruože ties Juodkaimių kaimu taip pat buvo atrastas grindinys.
Važiuojantiems vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe, mat geriausiu atveju darbai čia bus tęsiami tik šį mėnesį, tačiau vietos gyventojai sako, kad archeologai šiame kelio ruože dar nedirba. Realiausiai tikėtina, kad statybos darbai šiame kelio ruože bus tęsiami tik kitų metų pavasarį. O ar nenutiks kažkas panašaus su Pagirių miestelio grindiniu – netrukus sužinosime.
5 Komentarai
tuos ,,istorikus“mažumėlę spūstelt,kad jie nors dalinai apmokėtų nuostolius už stabdomą darbą.,,Tadą Blindą“ filmuojant Žaslių miestelyje buvo,,brukas,kas ir užfiksuota juostoje.Lyg ir nesigirdėjo klyksmų prieš užasfaltuojant ,,istoriją“.Oi kiek žnau tokių miestelių ,kur to bruko smėlyje veisėsi milijonai blusų…Taip gyvenant ir ,,reforminantis“ greit ko gero ir istorinėmis blusomis apteksime.
Ir kas pasikeis,tipo atstatys grindini,durniu laivas.
Taip, atstatys. Grindinys – istorinė vertybė, kurio ne kiekvienas kaimas turi. Vilniaus senamiestis turi grindinį, mūsų miesteliai irgi. Tik visiškai neišprususiam kaimiečiui gali atrodyti kokia iš to nauda.
Visiškai pritariu. Istorinis grindinys yra regiono, kaimelio vertybė, kurį galimą iškelti iš po sovietmečiu užlieto asfalto ir gražiai iškloti, bent juostą greta liejamo naujo, trinkelizuojamo keliuko. Seniūnai pagaliau turi suprasti, kad tai naudinga miestelio pažinimui ir jo patrauklumui kaip lauko ekspozicija. Tik visiškas idiotas gali šnekėti iš kažkur girdėjęs nežinia iš kur apie blusas… Dažnu atveju per visišką bukumą ir neišmanymą, rangos darbų metu yra bandoma nuslėpti atrastus grindinius.
Ar gridinys paklotas Josvainiuose 1948 m istorinė vertybė? Dar rasit klojimo liudininkų.
Ta atkarpa nutiesta ir tiltas pastatytas prieš pat karą.
Ankstesnis tiltas Šušvę kirto už 1.5 km