Benamiams gyvūnams – daugiau nei 20 tūkst. eurų
Praėjusiais metais Kėdainių rajone buvo sugauta mažiau nei dešimt bešeimininkių gyvūnų, dar kiek daugiau nei dvi dešimtys buvo paimta iš namų. Visi jie apgyvendinti gyvūnų prieglaudose. Šiam darbui Kėdainių rajono savivaldybė 2023 metais išleido 15 tūkst. eurų. Dar 5 tūkst. eurų buvo skirta bešeimininkių kačių kastravimui. Šiemet bešeimininkių gyvūnų gaudymui planuojama skirti 17 tūkst. 500 Eur, o bešeimininkių kačių kastravimui – 5 tūkst. Eur.
Namų neturi ir katės, ir šunys
„Kėdainių rajono savivaldybės administracija dėl bešeimininkių gyvūnų gaudymo, paėmimo iš gyventojų, karantinavimo, eutanazijos, pristatymo utilizuoti ir laikinos globos Kėdainių rajono savivaldybėje yra sudariusi sutartį su UAB „Nuaras“, kuri teikia šias paslaugas vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu bei kitais teisės aktais, reglamentuojančiais gyvūnų gerovę ir apsaugą. Su gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ yra sudaryta sutartis dėl bešeimininkių kačių kastravimo“, – „Rinkos aikštei“ paaiškino Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus l.e.p. vedėja Gintarė Kundrotaitė-Kozins.
Jos teigimu, šių organizacijų nuomone, bešeimininkių gyvūnų Kėdainių rajone skaičius yra daugiau ar mažiau stabilus. Vienais metais šių gyvūnų būna daugiau, o kitais – mažiau.
„Per 2023 m. buvo sugauti 8 bešeimininkiai ir bepriežiūriai gyvūnai (4 šunys ir 4 katės), o iš namų paimti 23 vnt. (21 šuo ir 2 katės).
Be to, vykdant bešeimininkių kačių kastravimo programą, per 2023 m. pagautos, kastruotos (sterilizuotos) ir vėl paleistos 159 sulaukėjusios katės (119 patelių ir 40 patinų)“, – komentavo G. Kondrataitė-Kozins.
Pasidomėjus, ar neteko Kėdainiuose per praėjusius metus gaudyti neįprastų ar egzotinių gyvūnų, pašnekovė atsakė neigiamai.
Sugautų benamių gyvūnų niekas nemigdo – visi atiduodami į gyvūnų prieglaudas
Kaip sakė Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus l.e.p. vedėja, vadovaujantis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatomis, neturinčių šeimininkų ir neprižiūrėtų gyvūnų laikinąją globą organizuoja savivaldybės administracija.
„Visi pagauti ar iš namų paimti bešeimininkiai ar bepriežiūriai gyvūnai globojami gyvūnų prieglaudoje. Vykdant bešeimininkių kačių kastravimo programą visos pagautos katės, atlikus numatytas procedūras, t. y. kastraciją, skiepijimą nuo pasiutligės, yra paleidžiamos toje pačioje vietoje, kur buvo sugautos“, – kalbėjo pašnekovė.
G. Kondrotaitės-Kozins teigimu, per 2023 m. teko įvykdyti 1 pagauto gyvūno eutanaziją.
Bešeimininkių gyvūnų gaudymui pastaraisiais metais Kėdainių rajono savivaldybė skyrė 15 tūkst. Eur per metus, o bešeimininkių kačių kastravimui – 5 tūkst. Eur per metus. Šiemet bešeimininkių gyvūnų gaudymui planuojama skirti 17 tūkst. 500 Eur, o bešeimininkių kačių kastravimui – 5 tūkst. Eur.
13 Komentarai
Kacapų vatnykų išgaudymui ir išvežimui iš Lietuvos reikėtų irgi skirti pinigų. Kėdainiuose to brudo dar užsilikę, kurie pasiilgę savo pasmirdusios rodinos.
As uz brudus kacapus ir kgbistus kurie subinlaiziavo tskpistams ir polikarpovskoms kaip antai dalia raudonoji, tik dabar jau i rura varau su europiniais padarais
Tokius sutraukas kaip tu,tikrai reikia tremt į jų faterlandą- į buvusią Prūsijos Kionigsbergo sritį,kurioje dabar dar karaliauja tavo mylimi kacapai.
O tai Gaubys nerinko pinigu laukiniu gyvuneliu prieglaudai? Straipsnis: Surinks visus beglobius gyvunus.
Pifas nerinko pinigeliu prieglaudos namo pirkimui?
Gal pasidomesite siais reikalais 🙂
Aukok dar aukok 🙂 kaip ukrainai – i subine
O tai Gaubys nerinko pinigu laukiniu gyvuneliu prieglaudai? Straipsnis: Surinks visus beglobius gyvunus.
Pifas nerinko pinigeliu prieglaudos namo pirkimui?
Gal pasidomesite siais reikalais 🙂
Aukok dar aukok 🙂 kaip ukrainai – i subine
Bybį tu kam esi gyvenime aukojęs
Gražūs skaičiai, tegu parodo, kiek už gyvūną skiria. Atšoks fantazija visiem su tokiom ašarom, kai nė pusės kastracijos sumos tos skirtos lėšos nepadengia…
Einu anciu stebeti kykuoliu
Nefnafai tu dzinsus nusipirk kaip ubagas su tais treningais vaikstaj
Sterilizavimas tikrai neišspręs pačios problemos. Sutinku tik su tuo, kad jų nedaugės taip greitai. Bet kol bus babos, kurios ne sau batoną perka, o katėms žuvies, tol ir bus bėda. Ne kates reikia sterilizuoti, o babas gaudyti ir baudas dėti už šiukšles po langais. Tada užteks ir pinigų tiems benamiams gyvūnams, babos tikrai vieną kitą tūkstantį baudų gali sau leisti sumokėti.
Tarybiniais laikais dar tas buvo.Pakabinom žiemines kepures kad apdžiūtų,nes vadinamas droblis buvo.Na šlapias sniegas pakaita su lijundra.Mano triušinė triausė ant čvieko kabo susigūžus ir susivėlusi ,a draugelio žieminės plaukeliai tik stingt,stingt viens po kito tiesinasi ir blizga.Pasirodo jo bratkė kates gaudė ir kepures siuvo…Klausiu kaip spalvą suderindavo,o jis man taip atlaidžiai kaip ablavukui išaiškino,kad kailiai patam dažomi.Ir tas promyslas vyko didžiulio deficito laikais,kai triušines pirkęs už 13 hublių,spekuliantas parduodavo už 25.A ji patam kaip šlapia višta ant čvieko…Tai va ,viarslinYkai,kokie buvo anais laikais reikalai su katėmis.
Poniutė klausia pardavėją ar ne gaila tokį gražų sutvėrimą nudaigot.Ne, sako pardavėjas,pinigų kai reikia tai ne tą padarai.Čia ,sako,pagaliu tik švilpt per galvą,tai nė kniauktelt tas sutvėrimas nespėja…Kalba ,kad nuo to laiko ir atsirado reikalavimas vieną padaro koją laikyt nenuluptą…
parduodamus už triušį?