Auga ir atvykstamasis, ir vietinis turizmas

 Auga ir atvykstamasis, ir vietinis turizmas

Kėdainiai nuo seno garsėja savo išpuoselėtu, viduramžių architektūrą išsaugojusiu senamiesčiu, turtinga istorija, unikaliomis gatvelėmis bei išlikusiais originaliais pastatais, kurių ne vienas virtęs jaukia kavine, viešbučiu ar firmine krautuvėle. Todėl nenuostabu, kad Lietuvos viduryje įsikūrusiame mieste kasmet stabteli tūkstančiai keliautojų.

„Kėdainiai įdomūs visiems, nes turi gražius Vidurio Lietuvos peizažus, Nevėžio senvages, reljefas gana draugiškas dviratininkams, Skinderiškių parkas besidomintiems dendrologija – tikras atradimas, tai žymių žmonių gimtinė ir neprilygstama vieta tiems, kas ieško patrauklaus, išskirtinio, autentiško šimtmečius skaičiuojančio urbanistinio audinio, unikalių renginių ir istorijos paveldo“, – sako Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė, gidė Edita Mongirdaitė ir pasidžiaugia augančiu ne tik atvykstamuoju, bet ir vietiniu turizmu.

Projektas „Surink Lietuvą“

„Galime pasidžiaugti, kad Kėdainiuose auga ir atvykstamasis, ir vietinis turizmas. Skaičius mes turime, kaip visuomet, tik TVIC lankytojų, o tai tik dalis atvykstančiųjų. Informacinę medžiagą esame palikę muziejuje ir jo skyriuose, tad turistams nebūtina lankytis ir pas mus.

[quote author=“E. Mongirdaitė“]Jaunimą keliauti paskatino magnetukų akcija „Surink Lietuvą“. Taip pat aktyvūs keliautojai senjorai – trečiojo amžiaus universiteto lankytojai, bendruomenės.[/quote]

Įtakos mūsų krašto lankomumui turėjo tai, kad šį sezoną pasitikome su atnaujinta, funkcionalia interneto svetaine keturiomis kalbomis, mobiliąja programėle, praėjusių metų pabaigoje išleidome leidinius penkiomis kalbomis, reklaminių suvenyrų. Šiemet dalyvavome turizmo parodose Vilniuje ir Rygoje, taip pat ir Jūros šventės turizmo skvere. Dar planuojame dalyvauti turizmo parodoje Varšuvoje, akcentuojant rajono sąsajas su Nobelio premijos laureatu Česlovu Milošu.

TVIC vadybininkės, gidės Editos Mongirdaitės teigimu, įtakos mūsų krašto lankomumui turėjo dalyvavimas įvairiose parodose, leidinių atnaujinimas, nauji projektai ir kiti faktoriai. A. Barzdžiaus nuotr. Tuo tarpu vietinį turizmą aktyviai skatina Valstybinis turizmo departamentas: organizuojami infoturai, bendradarbiaujant su turizmo informacijos centrais rengiami straipsniai, televizijos ir radjo laidos. Šiemet vietinį turizmą taip pat „sujudino“ visą Lietuvą apėmęs projektas „Surink Lietuvą“: apsilankęs tam tikrame krašte ir įsigijęs magnetuką, surinkęs visas 60 dalių ir sujungęs jas į visumą, keliautojas turės puikų Lietuvos žemėlapį. Kiekviename magnetuke atspindėtas to krašto savitumas. Projektas tęsis ir Lietuvos magnetinį žemėlapį galima rinkti dvejus metus. Taip pat vyksta Kauno regiono kelionių žaidimas „Šimtmečio regionas“, – pasakoja E. Mongirdaitė.

Neabejingi ir užsieniečiai

TVIC vadybininkės teigimu, didžiausias lankytojų antplūdis Kėdainiuose įprastai būna renginių metu, o šiaip vasarą.

„Moksleivių grupių, kurios dažniausiai užsisako edukacines programas, daugiausia atvažiuoja pavasarį ir rudenį. Bet tikrieji turistai – vasarą.

Kalbant apie užsieniečius, tendencijos išlieka panašios – daugiausia apsilanko lenkų. Na, o naujiena tai, kad šiemet sulaukėme turistų iš Rusijos ir Baltarusijos“, – teigia E. Mongirdaitė.

Sudomino Skinderiškių parkas

Nors įprastai daugiausia atvykstančiųjų dėmesio sulaukia Kėdainių krašto muziejus, Daugiakultūris centras ir Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus, taip pat Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija, 1863 m. sukilimo muziejus, M. Katkaus ir V. Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejai bei Tradicinių amatų centro Arnetų namas, šiemet ne mažiau populiarus buvo ir žydinčiomis magnolijomis garsėjantis Skinderiškių parkas.

„National Geographic“ žurnale „Nepažinta Lietuva. 100 netikėtų atradimų“ buvo išspausdinti straipsniai apie Skinderiškių parko magnolijas, „Raganės“ virtinukus ir škotišką paveldą. Šiemet visą balandį mums daugiausia skambino dėl Skinderiškių parko, populiariausias klausimas buvo: kada žydės magnolijos. Teiravosi ir pavieniai žmonės, ir agentūros, ir grupės. Tiesa, Arnetų namo populiarumas taip pat auga“, – pasidžiaugia E. Mongirdaitė ir priduria pastebėjusi ir kitus turistų poreikių pokyčius – juos domina įvairios pramogos, degustacijos, edukacijos.

Dar daugiau naujovių

Turizmo ir verslo centras teikia turistų informavimo paslaugą, o prasidėjus naujam sezonui visuomet atnaujina leidinius. Tiesa, šiemet pasitinkant naują sezoną buvo išleistos knygelės penkiomis kalbomis: lietuvių, anglų, rusų, lenkų ir latvių, atnaujinti žemėlapiai, išleisti atvirlaiškiai, tarp jų – ir skirta Tėvui Stanislovui, nes šiuos metus Seimas yra paskelbęs Tėvo Stanislovo metais, o Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyrius parengė ir išleido lankstinuką, skirtą Vinco Svirskio palikimui Kėdainių krašte.

Kviečia plaukti į Nidą

Siekdami populiarinti turizmą kasmet TVIC organizuoja ekskursijas po Lietuvą bei artimąjį užsienį. Šiemet turizmo vadybininkai kvietė pakeliauti po Dzūkiją, taip pat kvietė vykti į atnaujintą Jūrų muziejų ir delfinariumą, Jūrmalos kurorto šventę, Liepoją.

„Vasarą stengiamės maršrutus sudėlioti taip, kad būtų ir kelios valandos laisvo laiko prie jūros. Beje, ypatingai populiari ekskursija – plaukimas Kuršių mariomis į Nidą. Šiemet, rugpjūčio 19 dieną, taip pat kviečiame į ją vykti. Iki Rusnės vykstame autobusu, nuo Rusnės į Nidą – laivu. Nidoje turėsite penkias valandas laisvo laiko“, – ragina E. Mongirdaitė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video