Ar Babėnų miške atsiras retų augalų?
Kėdainių rajono savivaldybėje vykusiame Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje buvo aptarta Babėnų miško, kaip svarbios Kėdainiuose rekreacinės zonos, floros plėtra. Idėją pristatė Kėdainių miškų urėdas Juozas Girinas. Pasak jo, kadangi Babėnų miške buvo įrengti poilsiautojams skirti rekreaciniai takeliai, norima šalia jų įveisti ir įvairesnes bei retesnes augalų rūšis.
Idėja gera, bet projekto nepatvirtino
Kalbėdamas apie idėjos generavimo etapą, urėdas pasakojo, kad daugelis idėją palaikė ir jai pritarė. Tačiau kai buvo parašytas projektas ir reikėjo gauti leidimus, iškilo problemų. „Pernai mes nuo balandžio iki spalio mėnesio susirašinėjome su Aplinkos ministerija, kol galiausiai gavome neigiamą atsakymą. Jų atsakyme teigiama, kad didžioji dalis augalų, kuriuos ketiname sodinti, augtų jiems nebūdingoje aplinkoje. Pasodinus tokius augalus į natūralią miško aplinką, nebus užtikrinama, kad jie neišplis į gretimas teritorijas ir neturės neigiamo poveikio vietinėms rūšims. Nebūdingų augalų rūšių perkėlimas gali pakeisti vietines buveines“, – komentavo J. Girinas.
Urėdas pasakojo, kad jų planuose – ne milžiniški nebūdingų vietovei augalų plotai, o tam tikri jų lopinėliai. Pasodinus palei rekreacinius takus įvairių augalų rūšių, miško lankytojams galimybę susipažinti tiek su kitų Lietuvos vietovių augmenija, tiek su retais mūsų šalies augalais. Be to, tai, jog į Raudonąją knygą įtraukti augalai išplis, nėra bloga perspektyva.
Bandys rasti kompromisą
Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas sutiko, kad urėdijos idėja – išties graži ir įdomi. „Galbūt visų jūsų norimų augalų ir negalima perkelti, bet, kaip suprantu, juos sodinti norite iš sėklų, tad manau, kad rasti kompromisą pavyks. Juo labiau, kad Babėnų miškas yra išskirtinis – miškas miesto viduryje. Taigi manau, kad Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento specialistai peržiūrės jūsų projektą, ir pateiks išvadas, kokius augalus galima pasodinti, o kokių galbūt ir ne“, – sakė A. Salamakinas.