Aristavoje vėl degė konteineriai
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Penktadienio vakarą Aristavos kaime vėl liepsnojo buitinių atliekų konteineriai. Patys jie užsidegti negalėjo, todėl ir vėl įtariama, kad konteinerius arba kažkas padegė tyčia, arba jie užsidegė dėl neatsargaus žmonių elgesio – išpiltų neužgesintų pelenų.
Gaisras vakare
Gaisras kilo vakare. Į Bendrąjį pagalbos centrą 19 val. 32 min. paskambinęs asmuo pranešė, kad Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Aristavos kaime, Rožių gatvėje, už parduotuvės „Aibė“ dega plastikiniai šiukšlių konteineriai.
Žmogus informavo, kad konteineriai jau dega atvira ugnimi, ugnis stipriai įsišėlusi. Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Atvira ugnimi
Ugniagesiai Aristavos kaimą pasiekė labai greitai – per dešimt minučių. Tačiau paaiškėjo, kad konteineriai dega ne Rožių gatvėje, o Liepų alėjoje, kiek toliau nuo parduotuvės.
Ugnis ir dūmai buvo matomi iš tolo, tad ugniagesiams rasti gaisro vietą nebuvo sudėtinga. Jiems atvykus į vietą šiukšlių konteineriai degė atvira liepsna.
Ugniagesiai labai greitai užgesino ugnį, tačiau buvo konstatuota, kad gaisro metu vienas konteineris sudegė visiškai, šalia buvusius konteinerius pavyko išgelbėti.
Ne pirmą kartą
Beje, Aristavoje praėjusių metų lapkričio mėnesį sudegė net penki sublokuoti konteineriai. Tąkart taip pat buvo nustatyta, kad kažkas neatsakingai į konteinerį supylė neužgesintus pelenus.
Ugnis tuomet įsiplieskė prieš 5 val. ryto. Liepų alėjo ir Janušavos gatvių sankryžoje.
Po gerų dešimties minučių į įvykio vietą atvykus ugniagesiams, plastikiniai konteineriai jau degė atvira liepsna.
Nors ugnis buvo greitai nuslopinta, iš penkių sublokuotų konteinerių beveik nieko neliko.
Ugniagesiai primena
Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba primena gyventojams, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių, kitaip gresia ne tik baudos, bet gali tekti ir atlyginti žalą savivaldybei.
„Norime gyventojams priminti, kad jie privalo laikytis Bendrųjų gaisrinių saugos taisyklių. Šių taisyklių 156 punkte sakoma, kad smilkstančias anglis, pelenus ir šlaką galima pilti ne arčiau kaip 15 metrų nuo pastatų, o laikyti nedegioje taroje – ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų“, – informuoja ugniagesiai.
Kėdainių rajono savivaldybės duomenimis, vieno antžeminio konteinerio „Molok“ kaina – 1 475 eurai.