Arena „kibirkščiavo“: jaunosios krepšininkės susitiko su profesionalėmis (FOTO)

 Arena „kibirkščiavo“: jaunosios krepšininkės susitiko su profesionalėmis (FOTO)

Sekmadienio vakarą ant Kėdainių arenos parketo treniruotei rinkosi Sporto centro auklėtinės. Na, lyg ir nieko naujo – krepšininkės čia prakaitą lieja keturis–penkis kartus per savaitę… Tačiau šįkart treniruotė buvo kitokia, mat jaunosios sportininkės sulaukė neeilinių viešnių – Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) besivaržančių Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkių vizito.

[quote author=“G. Čečkauskienė“]Motyvaciją vaikams „pučiam“ kaip tik ir pro kur tik įmanoma. Renkamės įvairius būdus sudominti. Gal dėl to, kad mums, treneriams, krepšinis nėra TIK žaidimas?[/quote]

– Draugiškai pasistumdyti krepšinio aikštelėje su profesionalėmis – ko gero, ne vienos augančios Kėdainių sporto centro (SC) auklėtinės svajonė. Kaip į Lietuvos viduryje esantį miestą jums pavyko prikviesti sostinės „Kibirkšties“ ekipą? – „Rinkos aikštė“ paklausė Kėdainių SC merginų trenerės Gerdos Čečkauskienės.

Vilniaus „Kibirkšties“ moterų komandos marškinėliais vilki net dvi iš Kėdainių kilusios ir šiame mieste krepšinio kelią pradėjusios sportininkės – Agnė Bobinaitė ir Laurita Jurčiūtė. Nuotraukoje – A. Bobinaitė su pirmąja savo trenere Kėdainių sporto centre merginas jau dvidešimt trejus metus ugdančia Gerda Čečkauskiene./  Vilniaus „Kibirkšties“ nuotr.– Smagaus sekmadieninio „pakibirkščiavimo“ idėją mums mestelėjo gana proziška situacija. Daugmaž prieš mėnesį sulaukiau vilniečių moterų ekipos direktoriaus Dainiaus Virbicko skambučio. Jis pasakojo, kad „kibirkštietės“ žiemos sezono metu nuolat ištaikydavusios nuo rungtynių laisvesnio laiko ir organizuodavusios pašėliojimą krepšinio aikštėje. Krepšininkės sužaisdavo su kokia verslininkų komanda ar žinomų šalies vyrų ekipa – „Kažkur matyti“, kurioje yra žaidęs dainininkas Vaidas Baumila, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna ir kiti šalyje gerai žinomi žmonės.

Na, ir anot Dainiaus, atėjo toks metas, kuomet „vilniečius tapo sudėtinga nustebinti ir sudominti“. Jam kilo mintis, jog galbūt rajonuose yra kitokia situacija. Pradėjo dairytis į tuos Lietuvos kampelius, iš kurių kilusios komandos žaidėjos. „Kibirkšties“ gretose žaidžia dvi mūsų krepšininkės – kėdainietės Agnė Bobinaitė ir Laurita Jurčiūtė. Kadangi ir savo mažosioms sportininkėms visada, vos tik radusi progą, šias dvi krepšininkes linksniuoju kaip pavyzdį – jaunųjų krepšininkių susidomėjimo netrūko. Pasikalbėjome su „kibirkštietėmis“, su auklėtinėmis, ir nutarėme: „Imamės!“ (juokiasi).

Taip Vilniaus „Kibirkšties“ moterų komandos kelionės per miestus, iš kurių kilusios ekipos žaidėjos, pirmąja stotele tapo Kėdainiai (šypteli).

– Kaip atrodė bendra pirmuosius tvirtus žingsnius krepšinyje žengiančių ir profesionalių krepšininkių treniruotė?

– Joje dalyvavo abi mano treniruojamos mergaičių grupės – gimusios 2002–2003 ir 2004–2005 m. Krepšininkės pasiskirstė grupelėmis, dirbo atskirai, rodė technikos elementus, jų atlikimą. Ir kaip kitaip – paskui žaidė krepšinį. Mano panelės neleis sumeluoti – buvo labai labai smagu (šypteli). Ir ką gi bekalbėti – vienas reikalas, kai ką nors sako ar moko trenerė, kiekvieną dieną matoma, o visai kitas, kai tau patarimus dalija profesionalios sportininkės, iš to valgančios duoną.

[quote author=“Aut. past.“]Kėdainių sporto centre krepšinio paslaptis tyrinėja ir šios sporto šakos meistriškumo mokosi 48 7–18 metų amžiaus mergaitės. Mergaites ruošia treneriai Gerda Čečkauskienė ir Gediminas Butkus.[/quote]

Susitikimas su Vilniaus „Kibirkštimi“ buvo labai smagus. Ir mergaitėms, ir tikiu, krepšininkėms, ir mums – trenerėms. Vyriausioji komandos trenerė Jurgita Štreimikytė 1997 metais su šalies moterų rinktine tapo Europos čempione ir Lietuvai parvežė auksą iš Vengrijos. Tarp kitko, progos pažiūrėti treniruotę ir susitikti su buvusia komandos drauge nepraleido ir kita kėdainietė Europos čempionė Jovita Jutelytė.

– Kaip manote, ar viena treniruotė su profesionalėmis merginoms gali kardinaliai pakeisti požiūrį, įpūsti ilgalaikės motyvacijos? Ko apskritai imtis, kad Lietuvoje moterų krepšinis būtų populiaresnis, negu yra šiandien?

– Vaje, motyvaciją vaikams „pučiam“ kaip tik ir pro kur tik įmanoma (šypteli). Renkamės įvairius būdus sudominti. Gal dėl to, kad mums, treneriams, krepšinis nėra TIK žaidimas?

Šiandien su J. Štreimikyte kaip tik kalbėjomės apie mergaičių krepšinio populiarumą. Vieningai sutarėme, kad pirmiausia turime šviesti, mokyti tėvelius, aiškinti jiems, kam ir dėl ko mergaitėms reikia sportuoti. Toliau – norėtųsi vienodo finansinio statuso su vyrų krepšiniu. Bet… labai jau daug vyrų užima reikšmingus postus Lietuvos krepšinio federacijoje, sprendimai – jų rankose, vyrai mielai dalija patarimus, tik jie kažkur dingsta, kuomet reikia dirbti konkrečiai su mergaitėmis ir merginomis… (šypteli).

[#gallery=1224#]

[#gallery=1225#]

 

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video