Ar verta stiklinti balkoną?
Pagalvojus apie įstiklintus balkonus, ko gero daugeliui prieš akis iškyla daugiabučių balkonų eilės. Tokie balkonai dažniausiai stiklinami rėminėmis sistemomis. Išties, rėminis balkono stiklinimas yra laiko patikrintas ir tapęs šiokia tokia klasika. Tačiau sparčiai populiarėja ir estetiški berėmiai stiklinimo būdai, kuriuose naudojamos modernesnės technologijas ir jie dažniau įrengiami naujos statybos namuose. Abu būdai turi savų privalumų ir trūkumų, o kurį pasirinkti – priklausys nuo jūsų poreikių ir galimybių. Balkonų stiklinimo kaina taip pat labai priklauso nuo numatytų tikslų ir pasirinkto stiklinimo būdo.
Berėmės stiklinimo sistemos
Šis stiklinimo būdas – naujausias mados klyksmas, atėjęs iš skandinavų šalių, kuriose itin vertinama estetika, minimalizmas ir patogumas. Iš tiesų, tokie balkonai atrodo kaip stiklinės sienos, sukuriančios elegantišką ir modernų įvaizdį. Jį pasiekti padeda tai, kad balkono stiklai vertikaliai sujungiami skaidriomis tarpinėmis, o horizontaliai įmontuojami į aliuminio rėmą slankiojančiais bėgeliais. Pastarųjų dėka stiklus galima stumdyti į šonus. Tiesa, yra ir dar labiau patobulinta sistema, kurios stiklus galima nustumti į šonus, juos atlenkti ir prispausti prie sienos, taip pilnai atveriant balkono erdvę.
Privalumai:
- Apsauga nuo kritulių, dulkių ir triukšmo. Balkono stiklai sukuria apsaugą nuo vėjo, sniego, lietaus ir dulkių, tad balkonu galima naudotis beveik visus metus, nepriklausomai nuo metų laiko.
- Balkono stiklus lengva valyti. Stiklai juda į šonus ant bėgelių, tad išorinę dalį lengva pasiekti.
- Panoraminis vaizdas. Kadangi stiklo sienoje nėra vertikalių rėmų, užstojančių vaizdą, atsiveria pilna panorama.
Trūkumai:
- Lyginant su rėmine konstrukcija prastesnė šilumos izoliacija. Būtent dėl to berėmės sistemos dar vadinamos šaltomis. Jei planuojate praplėsti namų erdvę balkone įsirengę poilsio erdvę ar vaikų kambarį, šios sistemos nebus idealiausias variantas.
- Didesnė balkono stiklinimo kaina. Taip yra dėl to, nes naudojamos sudėtingesnės technologijos, nei, tarkim, rėminėse sistemose.
Rėminės sistemos
Tai – jau minėtoji klasika. Šios sistemos konstrukcija panaši į lango: plastiko arba aliuminio profiliai su stiklais montuojami stacionariai, su keletu varstomų segmentų. Šie segmentai leidžia langus atverti į balkono vidų.
Privalumai:
- Geresnė šilumos izoliacija. Priklausomai nuo rėmų izoliacijos ir stiklo paketo, rėminis balkono įstiklinimas gali būti gana šiltas. Būtent šis stiklinimo būdas puikiai tiks norintiems balkoną paversti papildoma namų erdve – poilsio zona, darbo kambariu, vaikų žaidimų kampeliu ar mini sodeliu.
- Saugumas. Šis stiklinimo būdas sandaresnis, tad rekomenduojamas tiems, kurie nori atsiriboti nuo aplinkos triukšmo, gyvenantiems pirmuosiuose daugiabučio aukštuose.
- Balkono stiklinimo kaina. Bendrai paėmus, šios stiklinimo sistemos įrengimas yra pigesnis, nebent renkatės šiltą sistemą – papildomai kainuos atitvarų apšiltinimas.
Trūkumai:
- Patogumas. Šių sistemų langai atsiveria į vidų, kas gali trukdyti ir užimti papildomą vietą. Taip pat juos sudėtinga valyti.
- Sistemos yra masyvios ir sunkios. Dėl šios priežasties tokių balkonų įrengimas senuose namuose gali būti rizikingas ir tam reikalingas leidimas. Jų masyvumas prisideda ir prie to, kad jos ne tokios estetiškai patrauklios.