Ar rastas USB raktas gali pakenkti jūsų kompiuteriui?

 Ar rastas USB raktas gali pakenkti jūsų kompiuteriui?

Skaitmeninių technologijų amžiuje vis dar yra vienas įrenginys, kuris išliko daug ilgiau nei tikėtasi – USB atmintinė. Tai neabejotinai patogiausias būdas nešiotis reikiamus duomenis ir informaciją. Tikėtina, kad dėl šios priežasties, kaip naujas tyrimas parodė, kad daugiau nei 50% žmonių pasiima ir naudoja atsitiktinius USB įrenginius, kuriuos jie randa. Iš tikrųjų jie gali gali pritraukti virusų ir kenkėjiškų programų, užmaskuotų „nekenksminguose failuose“.

USB atmintinės gali platinti kenkėjiškas programas

Turbūt dažniausia USB atmintinės keliama grėsmė yra kenkėjiška programa. Užsikrėtimas šiuo metodu gali būti tyčinis ir netyčinis, atsižvelgiant į atitinkamą kenkėjišką programą.

Užpuolikai gali naudoti USB diskus, kad užkrėstų kitus kompiuterius kenkėjiškomis programomis, kurios gali aptikti, kai USB diskas yra prijungtas prie kompiuterio. Tada kenkėjiška programa atsisiunčia kenkėjišką kodą į diską. Kai USB atmintinė prijungiama prie kito kompiuterio, kenkėjiška programa užkrečia tą kompiuterį.

Rastas USB raktas – ką daryti?

Rasta laikmena gali pasirodyti visiškai nekenksminga. Tačiau atidarius ją savo kompiuteryje asmeniniai duomenys gali patekti į netinkamas rankas, o pats kompiuteris gali būti užkrėstas virusais arba, blogiausia, iš vis sunaikintas. Taigi prisiminkime, norint išvengti nesklandumų, prie kompiuterių rekomenduojama jungti patikimus įrenginius ir tik turint naujausias antivirusines programas, pavyzdžiui, distributor.lt, kitaip perdėtas smalsumas gali pridaryti nereikalingų nuostolių ir nemažų išlaidų.

Kaip galite apsaugoti savo duomenis?

Yra veiksmų, kurių galite imtis norėdami apsaugoti duomenis, esančius USB atmintinėje ir bet kuriame kompiuteryje, prie kurio galite prijungti diską:

  • Nejunkite nežinomo USB įrenginio prie kompiuterio. Jei radote USB diską, perduokite jį atitinkamoms institucijoms (vietos apsaugos darbuotojams, jūsų organizacijos informacinių technologijų [IT] skyriui ir kt.). Nejunkite jo prie kompiuterio norėdami peržiūrėti turinį arba bandyti nustatyti savininką.
  • Pasinaudokite saugos funkcijomis. Norėdami apsaugoti savo duomenis, naudokite slaptažodžius ir šifravimą USB atmintinėje ir įsitikinkite, kad turite atsarginę informacijos kopiją, jei diskas būtų prarastas.
  • Asmeninius ir verslo USB įrenginius laikykite atskirai. Nenaudokite asmeninių USB diskų jūsų organizacijai priklausančiuose kompiuteriuose ir nejunkite USB diskų su įmonės informacija prie asmeninio kompiuterio.
  • Išjunkite automatinį paleidimą. Naudojant automatinio paleidimo funkciją keičiamos laikmenos, pvz., kompaktiniai diskai, DVD diskai ir USB diskai, atsidaro automatiškai, kai jie įdedami į diskų įrenginį. Išjungę automatinį paleidimą, galite neleisti automatiškai atsidaryti kenkėjiškam kodui užkrėstame USB atmintinėje.
  • Naudokite ir prižiūrėkite saugos programinę įrangą bei atnaujinkite visą programinę įrangą. Įsidiekite antivirusinę programinę įrangą, kad jūsų kompiuteris būtų mažiau pažeidžiamas ir dažniau atnaujinamas.
Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content