Skip to content

Ar meluojama ir gviešiamasi svetimų nuopelnų?

 Ar meluojama ir gviešiamasi svetimų nuopelnų?

Kėdainių rajono savivaldybė nepatenka į labiausiai koronaviruso paveiktų savivaldybių sąrašą, tačiau Nacionalinis visuomenės sveikatos centras suteikė kraštiečiams atskirą registracijos ir tyrimų liniją Kauno mobiliajame tyrimų punkte. Pasakius slaptažodį „profilaktinis kėdainietis“, kraštiečiai gali atskira eile išsitirti dėl koronaviruso – jiems nereikia stoti į bendrą eilę su Kauno miesto gyventojais.

Tiesa, buvo keltas klausimas ir dėl atskiro mobiliojo punkto steigimo Kėdainiuose, tačiau nutarta, kad jam poreikio kol kas nėra.

Paskelbė

Apie tai, kad kraštiečiams įvesta atskira registracijos eilė, pirmiausia pranešė Kėdainių rajono savivaldybė. Spalio 23 dieną, apie pietus, socialiniame tinkle buvo pasidalinta informacija, kad linija ims veikti jau nuo kitos dienos.

Informacija parašyta neutraliai, neakcentuojant, kas ir nuo kada tarėsi dėl tokių sąlygų kėdainiečiams – galų gale, juk esmė ne tame.

Po pusvalandžio minėta žinia savo politiniame „Facebook“ puslapyje pasidalino ir tarybos narė Karolina Štelmokaitė. Ji parašė, kad ketvirtadienį vakare susisiekė su Kauno apskrities vyriausiąja epidemiologe ir paprašė skirti rajonui didesnį dėmesį. Tarybos narės teigimu, epidemiologė pasiūlė atskirą liniją kėdainiečiams, o savo pažadą ištesėjo labai greitai.

Komentaruose nusistebėjus tokiais greitais rezultatais, ji teigė, kad pateikus įtikinamus argumentus galima sulaukti itin greitos institucijų reakcijos.

[quote author=”Kauno vyr. epidemiologė O. Ivanauskienė”]Kiekvieno savivaldybės nario įnoriai – kas ko nori, kaip nori, kad būtų priimami sprendimai – taip nėra, darbas vykdomas bendrai, yra bendrai savivaldybėje priimami sprendimai.[/quote]

Jau trečią kartą

Kaip „Rinkos aikštė“ jau rašė, tokią atskirą liniją kėdainiečiams rajono savivaldybės administracija ir NVSV suorganizavo jau trečią kartą. Tą patvirtino savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė.

„Tokia atskira linija kėdainiečiams jau yra trečią kartą. Pirmą kartą buvo vasarą, po to, kai buvo fiksuoti susirgimai „Lifosoje“, ir trečias kartas – dabar.

Tiksliai dienos nepasakysiu, kada skambinau, nes darbų turiu tiek daug, tačiau viskas buvo savaitės pradžioje, darbas šiuo klausimu vyko nuo pirmadienio. Aptarusios situaciją su epidemiologe priėmėme tokį sprendimą – įvesti atskirą liniją.

Įkurti mobilųjį punktą pačiuose Kėdainiuose prasmės kol kas nėra“, – tada sakė R. Kabošienė pabrėždama, kad ir tokia galimybė buvo svarstyta.

Tačiau po informacijos paviešinimo tarybos narė K. Štelmokaitė replikavo, kad tai ji įtikino Kauno vyriausiąją epidemiologę imtis papildomų priemonių.

„Šiuo atveju, na, įtikinau Kauno vyr. epidemiologę imtis papildomų priemonių, bet jokie čia nuopelnai, tai mano, kaip tarybos narės pareiga, tuo atveju, jei savivaldybės administracija snaudžia“, – teigė politikė.

Ar snaudžia?

Tad ar tikrai savivaldybės administracija snaudžia?

Kauno vyr. epidemiologė Orina Ivanauskienė, pasirodo, mano kitaip. Paklausus apie tai, kas visgi pasirūpino, kad kraštiečiams būtų įvesta atskira koronaviruso tyrimų linija, ar tikrai ji atsirado tarybos narės K. Štelmokaitės iniciatyva, epidemiologė net nusistebėjo, kad kilo toks klausimas.

„Savivaldybė tikrai dirba, reaguoja, sprendžia visus klausimus. Mes esamą situaciją vertiname, tariamės, priimame sprendimus.

Mes dirbame su visa savivaldybe. Yra administracijos direktorius, yra savivaldybės gydytoja. Kiekvieno savivaldybės nario įnoriai – kas ko nori, kaip nori, kad būtų priimami sprendimai – taip nėra, darbas vykdomas bendrai, yra bendrai savivaldybėje priimami sprendimai.

Situacija yra tokia: reikėjo vertinti Kėdainių rajono savivaldybės situaciją ir galvoti, ar reikia steigti vietoje mobilųjį punktą, ar suteikti galimybę registruotis į Kauno mobilųjį punktą atskira eilute ir žiūrėti, kaip aktyviai gyventojai tirsis. Ir tokia atskira eilutė buvo suteikta.

Ir aišku, ta pati tarybos narė skambino man ir aš tą pačią situaciją išaiškinau jai, ir pasakiau, kad tokie pasiūlymai yra duoti savivaldybei ir kad savivaldybė priėmė tokį sprendimą“, – „Rinkos aikštei“ pabrėžė O. Ivanauskienė.

Be to, epidemiologė sakė, kad situacija Kėdainiuose pilnai valdoma, kelti panikos nėra reikalo, steigti mobiliojo punkto – taip pat.

„Steigti atskirą mobilųjį punktą savivaldybė turi galimybę, gali kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją. Tačiau dabar gyventojams suteikta galimybė išsitirti skambinant 1808.

Kiti gali išsitirti ir Karščiavimo klinikoje – na, viskas organizuojama ir niekas nestringa. Tyrimai atliekami, gyventojai turi galimybę atlikti profilaktinius tyrimus, fiksuojama po kelis atvejus, tikrai situacija nėra dramatiška Kėdainiuose.

Jei tyrimų daugės, bus sprendžiamas klausimas dėl mobilaus punkto steigimo savivaldybėje. Kol kas nusprendėme, kad jo netikslinga turėti“, – kalbėjo O. Ivanauskienė.

Ėmėsi iniciatyvos?

Paklausta, kodėl mananti, kad būtent ji įtikino vyr. epidemiologę įsteigti atskirą koronaviruso tyrimų liniją kėdainiečiams, tarybos narė K. Štelmokaitė pirmiausia pasipiktino, kad apie tai rašomas straipsnis. Ji vos išgirdusi klausimą pasakė mananti, kad straipsniais norima sukiršinti žmones ir institucijas.

Vis dėlto primename, kad straipsniui pagrindą davė būtent pačios K. Štelmokaitės socialiniame tinkle iškomunikuota žinutė apie būtent jos pastangų rezultatą – įsteigtą atskirą koronaviruso tyrimų liniją.

„Visų pirma, net ir atskira mobili linija Kaune kėdainiečiams, kaip dabar matome, nėra gera išeitis kėdainiečiams, nes prisiskambinti ir užsiregistruoti testui 1808 telefonu yra labai sunku, be to, ne visi žmonės turi automobilius vykti į Kauną ir toli gražu ne visi vairuoja ir gali savarankiškai nuvykti į Kauną. Tad jokio žygdarbio dėl atskiros linijos Kaune čia nėra.

Antra, taip, praėjusią savaitę kaip savivaldybės Tarybos narė skambinau LVSC vadovybei Kaune ir prašiau, kad Kėdainiams būtų sudarytos palankesnės sąlygos išsitirti. Tai padariau praėjusį ketvirtadienį, kuomet paaiškėjo, jog visi savivaldybės vadovai užsikrėtė ir kad dėl to nemažai kėdainiečių galimai turės tirtis dėl viruso.

Be to, iš vietos epidemiologų sužinojau, jog jų vadovams Kaune Kėdainiai tuo metu nebuvo prioritetas, nes fiksuojamų susirgimų skaičiai mūsų rajone vis dar buvo pavieniai.

Ir tikrai, susisiekus su Kauno regiono vyr. epidemiologe išgirdau, kad Kėdainiuose situacija, remiantis praėjusios savaitės skaičiais, niekuo ypatinga ir kad nėra pagrindo nerimauti.

Ilgai kalbėjomės su vyr. epidemiologe – aš patariau nežiūrėti į skaičius, bet suvokti, kad užsikrėtusieji buvo socialiai aktyvūs, vyko rinkimų kampanija, nemažai susitikimų ir kad situacijos pradžia primena Raseinių pradžią.

Pokalbio eigoje vis tik sutarėme, kad grėsmė plisti virusui yra (ją dabar patvirtina ir 600% išaugę užsikrėtimų skaičiai). Kai pradėjome kalbėtis, kaip tą grėsmę suvaldyti, aš siūliau Kėdainiams skirti mobilią laboratoriją, kad kėdainiečiams nereikėtų važinėti tirtis į Kauną.

Vietoj to vadovė pasiūlė skirti atskirą liniją kėdainiečiams Kaune“, – taip ir neįvardindama, kodėl viešai pasiskelbė, kad tai ji, o ne savivaldybės administracijos atstovai susitarė dėl atskiros koronaviruso tyrimų linijos kėdainiečiams, rašė K. Štelmokaitė.

Belieka tik priminti, kad vyr. epidemiologė O. Ivanauskienė apie K. Štelmokaitės vaidmenį steigiant koronaviruso tyrimų liniją kėdainiečiams, kalbėjo kitaip: „Mes dirbame su visa savivaldybe. Yra administracijos direktorius, yra savivaldybės gydytoja. Kiekvieno savivaldybės nario įnoriai – kas ko nori, kaip nori, kad būtų priimami sprendimai – taip nėra, darbas vykdomas bendrai, yra bendrai savivaldybėje priimami sprendimai. .

Ir aišku, ta pati tarybos narė skambino man ir aš tą pačią situaciją išaiškinau jai, ir pasakiau, kad tokie pasiūlymai yra duoti savivaldybei ir kad savivaldybė priėmė tokį sprendimą.“

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video