Aplinkosaugininkai tikrina žvejus mėgėjus
Šiemet į tradicines žvejybos vietas atviro vandens žvejybos mėgėjai pradėjo rinktis kone mėnesiu anksčiau nei pernai. Šiomis dienomis Nevėžio upės pakrantes prie „Vaivorykštės“ tilto nusėdo žvejai. Čia jų kasdien galima sutikti net iki kelių dešimčių. Daugybė žvejų čia renkasi, nes puikiai kimba žiobriai, kuojos, raudės ir šapalai. Tačiau aplinkosaugininkai primena, kad žvejoti reikia laikantis nustatytų reikalavimų.
Daugiau nei mėnesį
Niekam ne paslaptis, kad daugelis žvejų Nevėžio upę ties „Vaivorykštės“ tiltu renkasi, nes čia gausu žiobrių, kurie kimba išties neblogai. Tačiau aplinkosaugininkai ragina neprarasti budrumo ir laikytis nustatytų reikalavimų, mat kitaip žvejyba gali labai apkarsti. Aplinkosaugininkai primena, kad žvejai Nevėžyje žiobrius galės gaudyti kiek ilgiau nei mėnesį, mat gegužės 15 dieną prasideda žiobrių žvejybos draudimas, jis tęsis mėnesį, iki birželio 15 dienos.
Nustatytas limitas
Pagal nustatytas taisykles galima pasiimti ne daugiau kaip vieną šamą, ne mažesnį nei 75 centimetrai, du ūsorius arba salačius, tris vėgėles, sterkus, marguosius upėtakius, kiršlius, penkias meknes, šapalus. Bet bendras šių žuvų kiekis neturėtų būti didesnis kaip 5 vienetai per vieną žvejybą. Jeigu pagavai tris sterkus, tai turi teisę pagauti tik 2 lydekas.
Tų žuvų, kurios taisyklėse nesurašytos vienetais, galima pagauti 5 kilogramus. Taigi, prie Nevėžio sėdintys žvejai turėtų prisiminti, jog žiobrių galima pagauti iki penkių kilogramų. Lydekas draudžiama gaudyti iki balandžio 20 dienos.
Būtinas leidimas
Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius primena, kad žvejoti galima tik turint leidimą arba žvejo bilietą. Įsigijus bilietą internetu galima žvejoti tik tam tikrą laikotarpį ir tam tikrame telkinyje, perkant terminale žvejoti leidžiama neišnuomotuose tvenkiniuose, upėse, upeliuose, karjeruose. Išnuomotuose tvenkiniuose gali žvejoti tik žvejų draugijos nariai, turintys galiojantį nario bilietą.
„Nario bilietas yra patogiausia ir pigiausia – vienąkart per metus atėjai, prasitęsei ir žvejoji. Jį galima įsigyti mūsų draugijoje“, – pabrėžė L. Stanevičius.
Tie, kurie žvejoja be leidimo ar be draugijos nario bilieto, laikomi brakonieriais. Tokiems pažeidėjams gali tekti brangiai sumokėti už kiekvieną pagautą žuvį.
1 Komentaras
Gyvenu šalia Nevėžio ir pats žvejoju savo vietoj, žvejoja šalia manęs viriškis, iš pokalbio su juo supratau kad jisai niekad neturėjo žvejo bilietą ir neima iš terminalo, anot jo jam nusispjauti ant įstatymo,gaunasi taip kad jisai žvejoja ne teisėtai, kur turėčiau kreiptis