Skip to content

Aplinkos tvarkymo darbai: ką reikėtų atlikti prieš vasaros sezoną?

 Aplinkos tvarkymo darbai: ką reikėtų atlikti prieš vasaros sezoną?

Pavasarinė saulė vis dažniau džiugina savo šiluma ir kviečia daugiau laiko praleisti gryname ore. Tačiau po žiemos sode ir kieme neretai lieka netvarka – sudžiūvę lapai, susivėlusi veja ar genėjimo reikalaujantys krūmai… Tam, kad aplinka vėl džiugintų akį, metas pasirūpinti tinkamais įrankiais ir ruoštis aplinkos tvarkymo darbams. Tad kokias užduotis reikėtų atlikti prieš vasaros sezoną?

Gyvatvorių ir medžių genėjimas

Pavasaris – puikus metas medžių, krūmų ir gyvatvorių genėjimui. Juk taip paskatinsite greitesnį šakų atsinaujinimą ir atžėlimą!  Medžių genėjimas padeda pašalinti sausas, pažeistas ar per tankiai augančias šakas, taip užtikrinant sveikesnį augimą ir gausesnį vainiką. O krūmus ir gyvatvores verta formuoti tam, kad jie neprarastų estetinės išvaizdos ir geriau augtų.

 Svarbu prisiminti, kad genėjimui tinkami įrankiai: sekatorius – smulkesnėms šakoms, pjūklas – storesniems kamienams, aukštapjovė – patogiam aukštų šakų genėjimui be kopėčių ar lipimo į medį, o gyvatvorių žirklės –  dailiam gyvatvorės siluetui formuoti. Jei neturite tinkamos įrangos, puiki išeitis – gyvatvorių žirklių nuoma, padėsianti be didelių investicijų atlikti darbus profesionaliai ir efektyviai.

Ir nepamirškite: tinkamai genimi medžiai, krūmai ir gyvatvorės ne tik dailina aplinką, bet ir prisideda prie augalų sveikatos bei ilgaamžiškumo.

Kiemo atnaujinimo darbai

Pavasarį ir vasarą didelę dalį laisvo laiko praleidžiate savo terasoje? Norint kuo geriausių įspūdžių, po žiemos ją derėtų bent šiek tiek atnaujinti. Kokius darbus rekomenduojame padaryti? Štai keli pasiūlymai:

  • Jei jūsų terasoje yra trinkelės, tikriausiai po žiemos jos yra kiek nešvarios. Nuplaukite trinkelių paviršių aukšto slėgio plovimo prietaisu. Tiesa, plaunant tarpų užpildas palaipsniui mažėja. Todėl siūles pripildykite granito skaldos ir atsijų mišiniu arba smėliu.
  • Natūralu: po žiemos terasa, tvora ir lauko baldai būna nešvarūs. Šiuo atveju taip pat pravers aukšto slėgio plovimo aparatas.
  • Norite dar didesnių permainų? Galite perdažyti tvorą, terasą arba net namo fasadą. Pavasaris – idealus metas tokiems darbams.

Senų lapų nupūtimas

Rudenį nespėjote surinkti visų nukritusių lapų? Norėdami džiaugtis tvarkinga aplinka, turėtume tą padaryti jau dabar! Atlikite šį darbą atsakingai: surinkite lapus ne tik akivaizdžiose kiemo vietose, tačiau ir ant lietvamzdžių, pavėsinės ar net namo stogo. Beje, jums tikrai labai pravers lapų pūstuvo nuoma: šis įrenginys pasitarnaus ne tik seniems lapams nupūsti, bet ir padės panaikinti nupjautą žolę ar smulkias šakeles.

Gėlių ir medelių sodinimas

Tikriausiai pritarsite, kad augmenija – kiekvieno sodo puošmena. Jūsų kiemas bus kur kas elegantiškesnis, jei pasodinsite spalvingų gėlių ar dailių medelių.

Prieš sodindami gėlės atlikite šiuos darbus:

  • Dirvožemio paruošimas. Sukaskite dirvą ir įmaišykite į ją tam tikrų organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto arba durpių.
  • Augalų pasirinkimas. Rinkitės gėlių rūšis, atsižvelgdami į jų žydėjimo laiką, priežiūros reikalavimus. Subtiliai derinkite žiedų spalvas ir formas, kad gėlių darželis atrodytų išties patraukliai.
  • Laistymo ir tręšimo įvertinimo svarba. Išsiaiškinkite, kokiu dažnumu reikia laistyti ir kuo tręšti jūsų pasirinktas gėlių rūšis.

Savo kieme turite erdvės naujiems medeliams? Niekada nesuklysite sodindami vaismedžius: jie ne tik sukurs estetinį vaizdą, bet ir kasmet jus džiugins derliumi: obuoliais, slyvomis, kriaušėmis, vyšniomis ar kitais vaisiais / uogomis. Klausiate, kaip prižiūrėti ką tik pasodintus vaismedžius? Štai keli patarimai:

  • Palaistykite ir apdenkite dirvą mulčio sluoksniu. Taip bus palaikomas tinkamas drėgmės ir į dirvą patenkančių maisto medžiagų kiekis.
  • Sutvirtinkite medelius kuolais. Kol vaismedžiai dar nedideli, reikėtų juos iš visų pusių sutvirtinti kuoliukais.
  • Pasirūpinkite kokybiškomis trąšomis. Turėkite omenyje, kad jaunus vaismedžius reikėtų tręšti tik azoto trąšomis. Pražydę ir jau ūgtelėję medeliai tręšiami karbamidu arba amonio salietra.
  • Šalinkite atsiradusias piktžoles ir laiku laistykite medelius. Medelius svarbu reguliariai laistyti. Vadovaukitės paprasta taisykle: kelios sausos dienos – tai metas palieti augalą kibiru vandens. Taip pat nepamirškite pašalinti aplink užaugusių piktžolių – jos atima iš augaliukų drėgmę.

Kai tik turėsite laisvesnę minutėlę, keliaukite atlikti aplinkos tvarkymo darbų. Šiltasis sezonas tvarkingame ir prižiūrėtame kieme bus kur kas malonesnis!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video