Apie gaisrą Mantviliškyje pranešė gretimo kaimo gyventojai
Prieš porą dienų specialiųjų tarnybų pajėgos skubėjo į Mantviliškio kaimą, mat gretimo kaimo gyventai pranešė apie degantį namą. Ir tik atskubėjus gelbėtojams paaiškėjo, kad situacija nebuvo tokia bloga, kaip nurodė pranešėjas.
Pranešimą gavo iš Bokštų kaimo
Penktadienį 11 val. 13 min. Bendrasis pagalbos centras sulaukė pranešimo, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Mantviliškio kaimo Rytų gatvėje dega namas, kurio viduje gali būti žmonių. Iš kaimyninio Bokštų kaimo esą matyti daug dūmų.
Į įvykio vietą pasisiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos bei greitosios medicinos pagalbos medikai.
Degė namo kaminas
Į įvykio vietą atskubėjus gelbėtojų pajėgoms, atviros ugnies jau nebuvo, degė namo kaminas.
„Iš krosnies ugniagesiai iškrovė malkas, apžiūrėjo palėpę prie kamino, atkasė spalius. Ugniagesiai patarė gyventojams nutinkuoti kaminą. Taip pat patarta įsigyti ir pasikabinti dūmų detektorių“, – informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai.
Ką daryti?
Ką daryti, jei matote, kad iš kamino veržiasi ugnis? Tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu
112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.
Kol atvyks ugniagesiai, pabandykite iš krosnies pakuros išimti degiąsias medžiagas, o per dūmtraukyje esančią angą traukti krintančius suodžius ir žarijas bei šitaip mažinti temperatūrą dūmtraukyje. Arba kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro.
Vanduo, naudojamas užsidegusiam dūmtraukiui gesinti, gali padaryti daugiau žalos nei naudos, nes degant suodžiams dūmtraukyje temperatūra gali pakilti net iki 1 500 oC, o vanduo, patekęs į dūmtraukį, akimirksniu virsta garais ir gali jį sugriauti ar susprogdinti.
Ugniagesiai primena, kad kaminą valyti būtina vos pajutus, kad prastėja trauka. Naudojami specialūs milteliai negali pakeisti kamino valymo. Reguliariai juos naudojant, jie tik suminkština suodžius, kad juos būtų galima lengviau išvalyti.
Be to, pravartu žinoti, kad kuo drėgnesnės malkos, tuo daugiau susikaupia ir suodžių.
Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.