Ant valstybės saugomo paveldo objekto – nelegali mero reklama

 Ant valstybės saugomo paveldo objekto – nelegali mero reklama

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius įstatymus pažeidinėja ne tik laiku netvirtindamas rajono savivaldybės biudžeto, ką patvirtino ir Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje tarnyba, bet ir reklamuodamasis prieš pat rinkimus. Kėdainių senamiestyje, ant Didžiosios gatvės 4-uoju numeriu pažymėto namo, kuris kaip vertingas kultūros paveldo objektas yra saugomas valstybės, nelegaliai pakabinta S. Grinkevičiaus kaip kandidato į merus politinė reklama.

Reklamą turėjo suderinti

„Nesvarbu, kad pastatas yra privatus. Jis yra saugomas valstybės. Įtrauktas į nekilnojamų kultūros vertybių registrą.

Dėl to kabinant ant šio pastato reklamą, pagal galiojančius įstatymus yra privalu ją suderinti su Kultūros paveldo departamentu ir reklamos kabinimui gauti leidimus.

Kėdainiuose, ant kultūros paveldo objekto, kuris pažymėtas Didžiosios gatvės 4-uoju numeriu, politinė reklama pakabinta nesuderinus su Kultūros paveldo departamentu.

Į mus niekas nesikreipė ir neprašė leidimo pakabinti reklamos“, – „Rinkos aikštei“ sakė Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vyriausioji specialistė Asta Naureckaitė.

[quote author=“A. Naureckaitė“]Kėdainiuose, ant kultūros paveldo objekto, kuris pažymėtas Didžiosios gatvės 4-uoju numeriu, politinė reklama pakabinta nesuderinus su Kultūros paveldo departamentu. Tai neabejotinai yra kultūros paveldo apsaugos reikalavimų pažeidimas. Toks pažeidimas asmeniui užtraukia baudą už savavališką reklamos įrengimą.[/quote]

Gali tekti susimokėti

Pasak A. Naureckaitės, reklama kultūros paveldo objektuose, jų teritorijose ir apsaugos zonose gali būti įrengiama tik vadovaujantis Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu ir specialiomis kultūros ministro patvirtintomis taisyklėmis.  

Nesilaikant šių reikalavimų, pažeidžiamas įstatymas.

Pažeidimai nagrinėjami Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka.

„Šiuo atveju, ant valstybės saugomo objekto, pažymėto Didžiosios gatvės 4 namo numeriu, reklama įrengta nesuderinus su Kultūros paveldo departamentu.

Tai neabejotinai yra kultūros paveldo apsaugos reikalavimų pažeidimas.

Toks pažeidimas asmeniui užtraukia baudą už savavališką reklamos įrengimą nuo 150 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – baudą nuo 300 iki 860 eurų“, – sako A. Naureckaitė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video