Amatų mokėsi 55 mokiniai (FOTOGALERIJA)

 Amatų mokėsi 55 mokiniai (FOTOGALERIJA)

Šiais metais vytelių pynimo, medžio drožybos, lietuvių liaudies keramikos, juostų rišimo, vilnos vėlimo, Arnetų namuose lankė 55 įvairaus amžiaus rajono moksleiviai, o juos mokė sertifikuoti amatininkai, kai kurie iš jų – net meistrai./Džestinos Borodinatės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Nuo 2016 metų neformalaus švietimo programas mokiniams vykdantis Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centras Arnetų name užbaigė dar vienus metus. Renginyje „Džiaugsmingoji diena“ Arnetų namo kiemelyje buvo pristatyti įvairiomis lietuvių liaudies technikomis per mokslo metus moksleivių rankomis sukurti kūrybiniai darbai, įteikti mokslo metų baigimo pažymėjimai, padėkos ir diplomai už dalyvavimą parodose, konkursuose, respublikinėse olimpiadose. Po oficialiosios renginio dalies Linksmasis triušis mokinius kvietė parungtyniauti tarpusavyje, dalino prizus ir vaišino skanėstais.

Netrūko sveikinimų

Jaunųjų amatininkų pasiekimais pasidžiaugė ir šiltus sveikinimo žodžius tarė Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė Regina Lukminienė, amatininkai: Birutė Šinkūnienė, Jūratė Atkočiūnienė, Dalia Urbienė, Loreta Steponavičienė ir Arūnas Gaučas.

Lankė 55 mokiniai

Šiais mokslo metais neformalaus švietimo programas: vytelių pynimo, medžio drožybos, lietuvių liaudies keramikos, juostų rišimo, vilnos vėlimo, Arnetų namuose lankė 55 įvairaus amžiaus rajono moksleiviai, o juos mokė sertifikuoti amatininkai, kai kurie iš jų – net meistrai, pažymėjo R. Lukminienė.

Neformalaus švietimo programas baigusiems mokiniams įteikti mokslo metų baigimo pažymėjimai, padėkos ir diplomai už dalyvavimą parodose, konkursuose, respublikinėse olimpiadose./Džestinos Borodinatės nuotr.

„Dalyvaudami šiose programose vaikai išsamiau prisiliečia prie senųjų liaudies amatų, susipažįsta su etnine mūsų kultūra, papročiais.

Vieni „užsikabina“, pamėgsta siūlomas neformaliojo švietimo programas ir lanko metai iš metų, be galo domisi senaisiais liaudies amatais ir išmoksta gražių, originalių tradicinių gaminių sukurti, dalyvauja įvairiuose konkursuose.

Šiais mokslo metais neformalaus švietimo programas: vytelių pynimo, medžio drožybos, lietuvių liaudies keramikos, juostų rišimo, vilnos vėlimo, Arnetų namuose lankė 55 įvairaus amžiaus rajono moksleiviai, o juos mokė sertifikuoti amatininkai, kai kurie iš jų – net meistrai.

R. Lukminienė

Na, o mes, žinoma, vaikus stengiamės motyvuoti – organizuojame parodas, pačius gabiausius vaikus atrenkame į Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“.

Šiais metais net 6 vaikai iš mūsų Tradicinių amatų centro vyko į zoninį turą, o viena mergaitė, vytelių pynėja Sofija Pryvalova respublikoje užėmė II vietą“, – vaikų pasiekimais džiaugiasi R. Lukmienienė ir tikisi, kad vaikai ir toliau lankys užsiėmimus, o tie, kurie to iki šiol dar nepadarė, atras kelią į tradicinius amatus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video