Alavijo stebuklas: gydo kosulį, nudegimus ir dieviškai žydi
Visame pasaulyje paplitęs augalas – medėjantis alavijas, daugelio vadinamas alijošiumi arba vaistu nuo dešimties ligų, yra plačiausiai auginamas iš visų alavijų. Šis augalas jau nuo seno naudojamas liaudies medicinoje ir laikomas natūralių vaistų patriarchu. Daugelio namuose jis ant palangės stovi tik kaip kambarinė gėlė, bet šis augalas turįs gydomųjų savybių ir biologiškai veiklių medžiagų.
Alavijo stebuklą atrado… besilankydama turguje
„Mūsų namuose šią dieną yra didelis alijošius ir mažasis alijošiukas, – sako beveik 14 metų Kėdainiuose gyvenanti buvusi tauragiškė 86-erių Marijona MACIJAUSKIENĖ, galingą imuninės sistemos ir audinių regeneracijos stimuliatorių atradusi prieš dešimtis metų. – Man draugystė su šiuo augalu prasidėjo dar Tauragėje, kuomet priklausiau vietos gėlininkų draugijai. Tačiau tikrąjį alavijo stebuklą atradau… turguje. Ieškojau juodojo ridiko vaistams nuo kosulio pasigaminti. Moteris, prekiavusi žolelėmis, paklausė, ar namuose turiu alaviją. Kai atsakiau, kad turiu, ji man patarė ne juodąjį ridiką pirkti, o įsigyti imbiero miltelių ir su alaviju bei medumi pasigaminti patį geriausią vaistą nuo kosulio. Paklausiau jos, pasigaminau ir jau nuo senų laikų naudoju. Efektyvu ir netgi labai gardu.“
[quote author=“Marijona“]Vaisto, kurio receptu pasidalijau, mano šaldytuve yra visada.[/quote]
Gydo ir išorę, ir vidų
Natūralių vaistų patriarchas naudojamas tiek išoriškai, tiek į vidų. Be to, kad jis nepakeičiamas gerklės gydytojas, alijošius puikiai ramina nudegimus bei įkandimus.
„Alavijas geriausiai gydo sausą kosulį, palengvina atsikosėjimą. Ypatingai reikalingas šis vaistas, kai orai kaip pastarąją savaitę – nei šokie, nei tokie. Štai prieš keletą dienų mano gerklė skaudi pasidarė, bet vakare išgėriau desertinį šaukštą alijošiaus, o ryte prabudus gerklės skausmo nebebuvo.
Mano vyras labai kosėdavo, tai aš su alijošiumi jam visada tą kosulį ir išgydydavau. Net mūsų gydytoja juokdavosi, sakydavo: „Tai tu jam kosulį išvarysi“, – prisimena M. Macijauskienė. – Galima jį naudoti ir esant rimtiems nudegimams. Štai nusideginus ant sudirgusios vietos tiesiog uždėkite perpjautą alijošiaus lapą vidine puse, arba ant marlės užlašinkite augalo sulčių ir apriškite žaizdelę, kaipmat pagerės. O gal uodas ar mašalas įkando? Drąsiai patrinkite alijošiaus lapeliu!“
Moteris prisiminė, kad kartą kaimynės brolis, nusideginęs ranką, tekinas pas ją atbėgo prašyti alavijo lapų – mat jie labai greitai karštį sutraukiantys ir skaudamą vietą pagydantys. Kartą viena moteris Marijonai minėjusi, kad labai baisią ligą – vėžį šiuo augalu gydo.
„Vaistas nuo visų ligų. O ir dovana labai puiki“, – neabejoja pašnekovė.
Dovanoja žiedelius
„Mano alijošius jau keturis kartus žydėjo, – šypteli M. Macijauskienė. – Didysis, kuriam jau šešeri, dovanojo mums tris žiedelius. Du iš jų – netgi vienu metu. Kai kurie žmonės stebisi – pas juos alavijas niekada nepražįsta. Manasis žiedelius išskleidžia rudeniop. Jau kai išdygsta žiedelis, tai stengiamės tuo metu jo neskriausti, bet jeigu būtų bėda, kokį lapelį iš apačios gal ir galima nupjauti – nieko augaliukui tikrai nenutiks.“
Rimtos priežiūros nereikalauja
Kadangi alavijas yra kaktusų šeimos augalas, jį reikia tik retsykiais palaistyti, bet lieti tiek, kiek gėles, tikrai nereikia.
„Jis mėgsta sausą gyvenimą, jam gerai labai saulė. Mūsų namuose visą laiką ant palangės pietinėje pusėje stovi, gal dėl to žydi, nes mes jį šiek tiek pakankiname, neperlaistome, – juokiasi guvi, gyvybinga moterėlė. – Jeigu perlaistysi, tikrai neatsidėkos – žiedelio nesulauksi.“
Tiesa, M. Macijauskienė pastebi, kad veiksmingas vaistas alavijas tampa po trejų metų – būtent tiek laiko natūralių vaistų patriarchui reikia, kad jis pradėtų gydyti.
„Vaisto, kurio receptu pasidalijau, mano šaldytuve yra visada“, – patikino pašnekovė ir dargi davė paragauti: gardumas – neišpasakytas!
Receptas kosuliui gydyti:
Sudėtis: trys ketvirčiai stiklinės medaus, vienas arba du lapai alijošiaus (jeigu nedideli – du, jeigu didelis lapas – pakaks ir vieno, juos reikia supjaustyti smulkiais kubeliais; būtina nupjauti spygliukus, tačiau lapo odelę reikia palikti), vienas arbatinis šaukštelis imbiero miltelių (kuriuos prekybos centruose galima rasti prieskonių skyriuje).
Paruošimo būdas: viską gerai išmaišyti ir palaikyti vieną dieną.
Vartojimo būdas: Po vieną arbatinį šaukštelį – tris kartus per dieną, po valgio.
Alavijo lapuose yra apie 2 proc. antraceno darinių (pagrindinė sudedamoji dalis – aloinas), eterinių aliejų, gliukozės, proteino, salicilo rūgšties, magnio, cinko, fosforo, kalcio, A, B1, C ir E vitaminų.
5 Komentarai
Išbandžiau receptą.Jau po pirmo šaukštelio pajutau palengvėjimą ,o po dienos beveik nebekosėju…!!!
Super receptas! O mano alijošius tai beveik , o gal ir daugiau ,kaip 20 m.senumo.Džiaugiuos , kad jį turiu.
Ačiū už receptą !
Kazkokia nesamone, savaite geriu ta misini, tik daugiau pradejau koset,
O aš tik ruošiuosi daryti alijošių su imbieru ir medumi,nes kosu,,,ačiū
Nusideginau pirsta .greitai pasirode pusle.Prisiminiau skaicius apie alijosiaus gydomasias savybes.Pridejau nakciai perpjauta lapa.Labai greitai palengvejimas atejo.Ryte jau mazai buvo skausmo.Pusle praduriau.Alijosius jau keturiu metu.
Nuo plauciu uždegimo receptas-alijosius+barsuko taukai+medus lygiomis dalimis sumaišyti ir gerti po desertinį sauksteli ryte ir vakare pusvalandi pries valgi