Akupunktūros galia: durys į žmogaus organizmą
Pastaruoju metu vis daugiau žmonių tiki, kad natūralūs gydymo būdai dažnai būna kur kas efektyvesni už šiuolaikinę mediciną. Vienas iš populiaresnių metodų, atsiradusių Kinijoje ir paplitusių visame pasaulyje, yra akupunktūra.
Atkuria organizmo pusiausvyrą
Šis netradicinis gydymo metodas yra paremtas tam tikrų kūno taškų dirginimu naudojant specialias adatas.
[quote author=“psichoterapeutė Marytė Šidiškienė“]Akupunktūra – tai efektyvus gydymo būdas mažinti stresą, nerimą, galvos skausmus, migreną, įvairius spazminius sutrikimus, gerinti miegą, stiprinti imunitetą.[/quote]
Specialistai teigia, jog su akupunktūros pagalba gydytojai per žmogaus odoje esančius biologiškai aktyvius taškus siekia atkurti organizmo pusiausvyrą ir suaktyvina vidinius procesus, kurie padeda pacientui išgydyti jį užklupusią ligą.
„Adatos, dirgindamos tam tikras zonas, perduoda impulsus smegenims ir žmogus ima sveikti. Šiuo medicinai alternatyviu metodu galima gydyti daugelį įvairių ligų, mat žmogaus kūne esti per tūkstantį akupunktūrinių taškų. Gydymas adatomis ne tik reguliuoja asmens kūno organizmo pusiausvyrą, bet ir malšina skausmą“, – tikina akupunktūros specialistai.
Netradicinio metodo nauda
Akupunktūros gydytojai sako, jog tokia procedūra padeda tiems, kurie serga kvėpavimo organų, virškinamojo trakto ir alerginėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis bei nervų sistemos sutrikimais. Taip pat gydo stuburo, sąnarių ligas, artritą, bronchinę astmą. Efektyviai gydomas ir veido nervų paralyžius, radikulitai, neuralgija ir kt.
Šis netradicinis, tačiau vis labiau populiarėjantis gydymo metodas veiksmingai gali padėti ir tiems, kurie nori atsikratyti tokių žalingų įpročių kaip rūkymas, priklausomybė svaigalams ir net azartiniams žaidimams. Akupunktūra taip pat padeda mažinti nutukimą, nes procedūromis yra slopinamas apetitas.
„Pastaruoju metu pacientų, kuriems adatomis gydomos įvairios nervų ligos, išties padaugėjo. Akupunktūra – tai efektyvus gydymo būdas mažinti stresą, nerimą, galvos skausmus, migreną, įvairius spazminius sutrikimus, gerinti miegą, stiprinti imunitetą, – apie akupunktūros naudą pasakojo gydytoja psichoterapeutė Marytė Šidiškienė. – Procedūros, atliekamos adatomis, taip pat padeda žmogui atsipalaiduoti, nuima įtampą, pakelia darbingumą. Tai – saugus ir efektyvus organizmo darbingumo ir geros savijautos atkūrimo metodas.“
Klinikinė praktika
Per akupunktūros procedūrą gydytojai naudoja iš nerūdijančio plieno, rečiau – sidabro ar aukso 13–130 mm ilgio ir 0,16–0,46 mm skersmens adatas. Procedūros metu gydytojas, nuvalęs ligonio odą spiritu, adatas smeigia statmenai, o vėliau sukamuoju judesiu pastumia gilyn.
Kitas kiek mažiau mums žinomas būdas – mikroakupunktūra, kai į odos taškus įdurtos plonytės adatėlės užklijuojamos ir paliekamos 1–14 dienų. Norintys išbandyti elektroakupunktūrą turėtų žinoti, jog šiuo metodu odos taškai per susmaigstytas adatas veikiami elektros srove.
Akupunktūra nėra panacėja
Akupunktūros skeptikai dažnai teigia, jog šiam metodui visa dar trūksta įrodymų, tačiau tai, kad šis daugelio ligų gydymo būdas taikomas jau daugiau nei 5000 metų, neretai pamiršta. Kita vertus, akupunktūra visame pasaulyje gydėsi ir vis dar gydosi labai daug žmonių.
Tiesa, daugeliui žmonių šis metodas vis dar kelia baimę ir šiurpą, nes pagrindinė gydymo priemonė yra adata. Tačiau jei akupunktūra būtų žalinga ir neefektyvi, ji jau seniai būtų išnykusi.
Akupunktūra toli gražu nėra panacėja, tačiau išties efektyviai gydo daugelį ligų. Ji gali būti taikoma kartu su kitais gydymo metodais ir atskirai. Beje, Lietuvoje daugelis žmonių į akupunktūros specialistus kreipiasi tuomet, kai kiti gydymo metodai nepadeda, tokiu atveju net ir pasikliaujant šiuo netradiciniu gydymo metodu padėti kartais būna labai sunku.
Remiantis Rytų medicinos principu, geriausia medicina yra ta, kuri geba užbėgti ligai už akių, gera yra ta, kuri gali padėti atsiradus pirmiesiems simpt
1 Komentaras
Laba diena. Noriu gydytis akupuntura po insulto. Si gydymo metoda zinau. Gydziausi Pas koki gydytoja turinti ilgametę patirti kreiptis?
Aciu. Pagarbiai, Aldona