Kėdainių miškuose – pavojingai aukštas gaisringumas

Tikimasi, kad gamtą atgaivins šią savaitę iškrisiąs lietus
Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio padalinio (į šį padalinį įeina ir Kėdainių rajono miškai) miškininkai skambina pavojaus varpais. Miškininkai praneša, kad lietaus stoka ir nusistovėję karšti orai mūsų rajone kelia miškų gaisringumo lygį – Kėdainiuose jis jau yra ketvirtos klasės. Viliamasi, kad gamtą atgaivins šią savaitę iškrisiąs lietus.
Įspėja gyventojus
Hidrometeorologai perspėja, kad šiuo metu gaisrams kilti sąlygos yra palankios, o tikimybė siekia net 30–60 procentų.
Tiesa, viliamasi, kad artimiausiu metu viską į savo vietas sudėlios pati gamta, mat šią savaitę mūsų kraštuose žadamas lietus. Viskas dabar priklauso nuo šią savaitę iškrisiančio kritulių kiekio mūsų rajone.
[quote author=”Aut. past.”]Jei pastebėsite miške įsiplieskiantį gaisrą, nepraeikite abejingai pro šalį, tuoj pat skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir mėginkite jo plitimui užkirsti kelią.[/quote]
Taip pat pranešama, kad kai kurie mūsų miškų masyvai yra itin pavojingi, todėl miškininkai ir ugniagesiai perspėja gyventojus miškuose būti itin atsargiais.
Vienas pavojingiausių masyvų – pušynai Babėnų miške. Šis miškas vertinamas kaip vienas degiausių. Tiesa, kol kas miškų fiziniams asmenims mūsų rajone nėra ribojamas.
Prašo supratimo
„Norėčiau pažymėti, kad gaisrų skaičius atvirose teritorijose yra sumažėjęs. Tačiau dabar yra paskelbta hidrologinė sausra, todėl reikėtų vengti kūrenti laužus miškingose ar kitose atvirose teritorijose.
Jei jau kūrenate, turite paisyti priešgaisrinės saugos taisyklių. Jei naudojate kepsninę, reiktų ją naudoti patraukus bent šešis metrus nuo statinių.
Laužus galima deginti ne miesto teritorijoje, bet būtina laikytis bent trisdešimties metrų atstumo nuo statinių. Kūrendami laužus žmonės turi įvertinti aplinką – ar aplink nėra sausų krūmynų, žolynų, kurie gali užsidegti. Būtina atkreipti dėmesį ir į vėją“, – pabrėžia Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.
Ugniagesiai įspėja
Ugniagesiai įspėja, kad dabar visur labai sausa. Sausos žolės, sausi krūmynai, išdžiūvę miškai – tai labai didelė tikimybė įsiplieksti gaisrui.
Gelbėtojai gyventojų prašo nedeginti žolės ar kitų kultūrų, nes tokie gaisrai gali labai išplisti. Pamačius nedidelį gaisrą atviroje teritorijoje reiktų pamėginti jį numalšinti parankinėmis priemonėmis, galima šakomis, galima bandyti užtrypti, kad gaisras neišplistų į didesnę teritoriją. O jeigu jau nepavyksta susitvarkyti – nedelsiant reiktų kviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.
Draudžiama kūrenti
Miškininkai primena gyventojams, kad šiuo metu lankantis miškuose būtina elgtis atsakingai ir atsargiai. Nes, kaip rodo statistika, dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę neužgesintą laužą.
Miške dabar labai greitai gali užsiliepsnoti sausa žolė, spygliai, dervingos medžių šakelės, sausos samanos. Ypač didelį pavojų miškams kelia juose deginami laužai. Todėl esant sausam ir karštam orui, juos kūrenti miške draudžiama.
Gresia baudos
Miškininkai, ugniagesiai bei aplinkosaugininkai primena, kad tyčiniams padegėjams numatyta griežta atsakomybė. Jei didelė dalis miško išdega, tai kompensuoti žalą reiktų ne tik už išdegusį mišką, bet ir gyvūniją, augmeniją, sunaikintą miško paklotę ir taip toliau. Gali būti, kad specialiai sukėlęs gaisrą žmogus gali neišsimokėti visą gyvenimą.