Akademijoje – jaukus padėkos vakaras

 Akademijoje – jaukus padėkos vakaras

Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė tradicinio padėkos vakaro metu išdalijo visą pluoštą padėkų įstaigos veiklos rėmėjams ir bendraminčiams./Akvilės Kupčinskaitės/Akademijos kultūros centro archyvo nuotr.

Akademijos kultūros centras gausų būrį savo žiūrovų, rėmėjų ir bendraminčių pakvietė į tradicinį padėkos vakarą pabūti drauge, pasidžiaugti kūrybiškiausioms idėjoms įgauti kūną padedančia bendrystės galia bei pasimėgauti koncertu: Kėdainių muzikos mokyklos mokytojų menine programa ir vienos ryškiausių Lietuvos scenos žvaigždžių Augustės Vedrickaitės balsu.

Dešimtys „ačiū“

Šventinio renginio metu Akademijos kultūros centro komanda dešimtis kartų ištarė „ačiū“ ir pagarbiai išdalijo visą pluoštą padėkų.

„Šį vakarą Akademijos kultūros centro salėje tvyro dėkingumo ir bendrystės jausmas. Ši aura labai stipri bei galinga. Pirmiausia dėkojame savo žiūrovams, kurių kiekviename renginyje labai laukiame ir išlydime su didžiausia meile, – šypsodamasi kalbėjo Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė. – Padėkos žodžius tariame ir savo rėmėjams, nes be jų mūsų komanda negalėtų įgyvendinti savo idėjų, o jos kartais būna išties didelės.

Dirbame akademiškos bendruomenės apsupty – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos kaimynystėje. Mus sieja graži bičiulystė, kurią itin vertiname.

Labai dėkingi esame verslo atstovams, partneriams ir, žinoma, ūkininkams, kurie visada tiki mūsų idėjomis ir jas remia.

Taip pat šį vakarą pirmą kartą padėkosime ištikimiausiems mūsų feisbuko paskyros lankytojams, – naujus tradicinio padėkos vakaro vėjus pristatė įstaigos direktorė. – Nuostabu būti kartu ir drauge kurti mūsų krašto kultūrą.“

Šventinį vakarą apdovanoti ir vasarą Dotnuvos seniūnijos organizuoto konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ nugalėtojai. Jiems padėkos raštus bei atminimo dovanėles ant scenos įteikė Dotnuvos seniūnijos vyriausioji specialistė Vaida Vaitelienė.

Publika – ne tik akademiškiai

Ž. Smulskienė pasidžiaugia, kad Akademijos kultūros centre vykstantys renginiai sudomina ne tik akademiškius. Čia sulaukiama žiūrovų ir iš Kėdainių miesto, kitų rajono kampelių, ir netgi iš Kauno.

„Jaučiame, kad po kovido pandemijos žiūrovai jau vėl grįžta – jie pasiilgę kultūros renginių bei įspūdžių. Yra renginių, kurie sutraukia itin gausią publiką, o kiti – tam tikro žanro mėgėjus. Taigi žiūrovų skaičius labai varijuoja.

Kamerinio pobūdžio renginius organizuojame savo parodų salėje, prie staliukų. Čia turime galimybę žiūrovą pavaišinti kava, arbata. Renginių metu stengiamės suteikti kuo daugiau jaukumo“, – pasakoja žiūrovų išsinešamą gerąją patirtį vienu iš įstaigos veiklos prioritetų laikanti Ž. Smulskienė.

Rajono savivaldybės biudžete šiais metais numatytos lėšos pakeisti mūsų kultūros centro choreografijos salės parketą, nes dabar, kaip juokauju, mūsų šokėjai šoka ant malkų.

Ž. Smulskienė

Metai buvo sėkmingi

Akademijos kultūros centro direktorė apibendrina, jog 2023-ieji jos vadovaujamai įstaigai buvo sėkmingi – sklandžiai įgyvendinti kultūriniai projektai sulaukė žiūrovų dėmesio ir pagyrų.

„Įgyvendinome du Kultūros tarybos projektus. Laimėti finansavimą projektams konkurencija buvo labai didelė. Šiuos projektus parengė mūsų centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Jūratė Gudliauskienė (aut. past. – 2022 metų Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė).

Taip pat, kaip ir kasmet, surengėme Šienpjovių-Rasų šventę. Mūsų kraštui ši tradicija labai brangi, todėl ją saugome ir puoselėjame, – akcentuoja Ž. Smulskienė, parengusi minėtą projektą, finansuotą Kėdainių rajono savivaldybės. – Dar norėčiau pasidžiaugti Akademijos kultūros centre pirmą kartą vykusiu respublikiniu romansų konkursu „Pražydo tavo laimė“. Šį projektą, kuriam lėšas skyrė taip pat rajono savivaldybė, parengė mūsų centro mėgėjų meno kolektyvo vadovė Ona Auškalnienė (aut. past. – 2011 m. Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė).  Puikiai dirba mūsų skyriai – Dotnuvos ir Gudžiūnų. Vijolė Juknienė, Gudžiūnų skyriaus vadovė, sėkmingai parengė ir įgyvendino projektą „Atrask save kūryboje“.

Labai dėkoju ir kitiems mūsų darbuotojams, kurie mielai prisijungia prie renginių organizatorių komandos bei siūlo idėjas ir organizuoja renginius. Tai Mantas Ivaškevičius ir Orinta Nistirenko.

Taip pat šiais metais kolektyvai turėjo daug koncertinių išvykų ne tik rajone, bet ir respublikoje. Mėgėjų meno kolektyvų vadovai stengiasi, kad kolektyvų nariai turėtų galimybę pasirodyti scenoje. Žinoma, turėjome ir įvairaus žanro profesionaliojo meno renginių.

Taigi 2023-iaisiais gyvenome turiningai, prasmingai, įdomiai, darbščiai ir, sakyčiau, netgi su tokiu lengvumu. Kadangi Akademijos kultūros centrui vadovauju jau šešerius metus, tai mūsų komanda puikiai supranta vienas kitą ir dirba su didžiausiu atsidavimu.“

Ilgametė bičiulystė Akademijos kultūros centrą sieja su kaimynystėje veikiančia Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Jaukiu padėkos vakaru džiaugėsi šios įstaigos direktorius Gintas Saulius Cironka./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Istorinis svečias – per remonto įkarštį

Akademijos kultūros centro direktorė pabrėžia, jog metai įsiminė ne tik kokybiškais renginiais, bet ir šviesiomis įstaigos buities permainomis.

„Šiais metais galime pasidžiaugti naujais mediniais langais. Kadangi Akademijos kultūros centro pastatas yra paveldo statinys, tai bet kokių langų čia sudėti negalima.

Dėkoju Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, kuri patikėjo, kad Akademija nėra periferija, o yra arterija. Tai akademinis miestelis, todėl mūsų kultūros centras po kelissyk per metus organizuoja respublikinius, tarptautinius renginius. Taigi esame verti kokybiškai įrengtų erdvių, – sako Ž. Smulskienė ir prisimena, jog per patį langų keitimo įkarštį jos komandai teko priimti bene garbingiausią svečią, kokio per visą savo istoriją yra sulaukęs Akademijos kultūros centras. – Tai buvo, žinoma, vienas ryškiausių visų metų įvykių.

Pas mus – remonto pikas, o prieš tai dar turėjome didelį renginį su maitinimu, ir štai sužinome, kad lankydamasis Kėdainiuose Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirinko atvykti ir į mūsų centrą. Visa komanda dirbome kaip laikrodis, o mūsų komandos narė Inga Mikusievičienė iš laminato dar ir meistriškai pagamino palanges. Taigi spėjome tinkamai sutikti ir priimti gerbiamą Prezidentą bei jį lydinčius asmenis.“

Šventinį vakarą pirmą kartą padėkota ištikimiausiems Akademijos kultūros centro feisbuko paskyros lankytojams.

Aut. past.

Išskirtinis įvertinimas

Akademijos kultūros centrą drąsiai būtų galima pavadinti išties neeilinio miestelio kultūros meka. Akademija nuo seno sutelkusi gausią ir veiklią, menui neabejingų mokslo žmonių bendruomenę.

Šie miestelio šviesuoliai dar labiau įkvepia Akademijos kultūros centro komandą sau kelti ambicingus lūkesčius bei tikslus, kuriuos stulbinamai sekasi paversti tikrove! Pats tvirčiausias argumentas – ant sienos prie durų į didžiąją kultūros centro salę į kiekvieną svečią žvelgiantis garbingas apdovanojimas. Akademijos kultūros centras pelnė geriausio 2020 metų kultūros centro vardą pirmoje kategorijoje.

„Šis diplomas išties yra svarus. Tai tarsi aukštos kokybės ženklas, – sako Akademijos kultūros centro direktorė Ž. Smulskienė. – Jis padeda lengviau pasikviesti ir žinomesnius atlikėjus, ir sutraukti gausesnį būrį žiūrovų. Labai gera pasidžiaugti, kad mūsų rajono savivaldybėje yra geriausias būtent pirmos kategorijos kultūros centras respublikoje. Tai reiškia, kad mums teko varžytis ne tik su kaimo kultūros centrais, bet ir su miesto.“

Savo meninę programą pristatė ir Kėdainių muzikos mokyklos pedagogės./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Švaros puoselėtoja – su menininkės gyslele

Vos įžengus į Akademijos kultūros centrą, išsyk užlieja pasigėrėjimo jausmas. Nelieka jokių dvejonių – čia dirbantys žmonės atiduoda ne tik savo mintis, jėgas, laiką, tačiau ir širdį bei sielą.

Į akį krinta rūpestingai išmyluotos centro erdvės. Fojė pasitinka gausi muzikos instrumentų ekspozicija, o antro aukšto mažojoje salėje svečią lepina meninių fotografijų ir rankų darbo lėlių parodos. Įdomi detalė: lėlių parodos „Nutūpę angelai“ autorė – šio kultūros centro patalpų švara besirūpinanti Irma Gadeikienė. Regis, meile kurti čia dega kiekvienas.

„Glosto širdį, kai svečiai giria mūsų erdves, – už mano išsakytus komplimentus žodžiu bei šypsena padėkoja Ž. Smulskienė. – Kartą viešėję garsiojo Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ nariai pasakė, jog mūsų kultūros centre labai gera aura. Mes išties stengiamės, kad kiekvienam atėjusiajam čia būtų malonu.“

„Miela Žydrone, bet iš kur imasi tiek idėjų?“ – negaliu atsistebėti. „Manau, kad jas dovanoja Visata. Tereikia paprašyti, – mįslingai nusišypso. – Žinote, geriausios idėjos ateina naktį. Gal ir lieki neišsimiegojęs, bet kiek puikių minčių gimsta!“

Publika turėjo išskirtinę progą pasigėrėti žinomos atlikėjos Augustės Vedrickaitės balsu./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.

Užmojų netrūksta

Vienas artimiausių renginių naujaisiais metais Akademijos kultūros centre vyks vasario 15-ąją.

„Vasario 16-ajai paminėti esame pakvietę „Atviro rato“ teatro trupę su spektakliu „Juoda – Balta“. Kiek anksčiau kultūros centre vykęs šios trupės spektaklis „Lietaus žemė“ sutraukė tiek žiūrovų, kad nežinojome, kur juos sutalpinti!“ – kraštiečių meile profesionaliajam menui džiaugiasi Ž. Smulskienė.

Šiais metais Akademijos kultūros centre ne tik ypatingomis kultūrinėmis patirtimis dosniai dalysis menininkai, bet, kaip tikimasi, ir iš peties plušės kūrėjams šiuolaikiškas erdves meistrausiantys darbininkai.

„Viliamės, kad rajono savivaldybės biudžete bus numatytos lėšos pakeisti mūsų kultūros centro choreografijos salės parketą, nes dabar, kaip juokauju, mūsų šokėjai šoka ant malkų, tad norėtųsi, kad jiems būtų saugu, – lėšų poreikį remonto darbams akcentuoja Ž. Smulskienė. – Taip pat kreipiausi į rajono savivaldybės administraciją dėl kultūros centro pastato fasado atnaujinimo. Kadangi dabar žiemos labai drėgnos, tai fasado sienos pradėjo byrėti. Norėtųsi susitvarkyti.“

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video