Kultūros centre dirbo šiuolaikinio šokio menininkė

 Kultūros centre dirbo šiuolaikinio šokio menininkė

G. Šmitaitė – choreografė, gimusi Vilniuje, gyvena ir kuria Lietuvoje, Vokietijoje (Berlyne) bei kitose šalyse./Kėdainių kultūros centro nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Pirmą kartą Kėdainių kultūros centre buvo įkurta menininko rezidencija. Savaitę laiko centre dirbo Lietuvoje ir Berlyne kurianti šiuolaikinio šokio menininkė Grėtė Šmitaitė ir kartu su šiuolaikinio šokio studijos „Xlite“ šokėjomis kūrė mini šokio spektaklį „Įskilimai“, kurį pristatė kraštiečiams.

Noras save apibrėžti

Šokio spektaklis „Įskilimai“ – kūrinys apie žmogaus norą save apibrėžti ir kaip tas apibrėžimas ilgai neišsilaiko, dažnai skyla.

„Tokie įskilimai gali būti skaudūs, bet kartu suteikiantys galimybę komunikacijai tiek su kitais žmonėmis, tiek su aplinka.

Suvokdami bei pripažindami, kiek esame įskilę, kiek nesame vientisi, nesame tobuli, per tai galime justi, kas aplink mus yra“, – įsitikinusi choreografė.

Dirbdama su šokėjomis choreografė palietė šokio, performanso ir klounados sritis, daug dirbo su priešingybe./Kėdainių kultūros centro nuotr.

Svarbios žiūrovų reakcijos

Pirmiausia šokėjui labai svarbu jausti savo kūną judant, žinoti kūrinio pagrindą, o tada jau sėkmingai improvizuoti, pažymi choreografė.

„Šokis turi veržtis iš pačių šokėjų, iš jų pasąmonės, šokio metu nelieka laiko galvoti, ką daryti, tik kūnas, mintys, siela ir dvasia padiktuoja, kas turi ir privalo tuo metu įvykti.

Vystant šį kūrinį man labai svarbios žiūrovų reakcijos, dialogas su jais, tik tada galima suprasti, koks yra kuriamas kūrinys, ar naudojamos meninės priemonės yra paveikios.

Taip pat kūrinio demonstravimui labai svarbi vieta, nes ji neišvengiamai tampa kūrinio dalimi, daro įtaką ir pačiam spektakliui“, – apie savo darbo metodiką kalba G. Šmitaitė.

„Vystant šį kūrinį man labai svarbios žiūrovų reakcijos, dialogas su jais, tik tada galima suprasti, koks yra kuriamas kūrinys, ar naudojamos meninės priemonės yra paveikios.

G. Šmitaitė

Dirbo su priešingybėmis

Dirbdama su šokėjomis choreografė palietė šokio, performanso ir klounados sritis, daug dirbo su priešingybe.

„Kurdamos bandėme suvokti, koks yra pagrindas, nuo kurio pereidavome tai į vieną, tai į kitą priešingybę su nuolatine galimybe ir vėl grįžti prie pradinio taško“, – sako G. Šmitaitė.

Rezidencijos metu nuotoliniu būdu menininkei mentoriauja prancūzų choreografė Christine Quoiraud.

Savaitę laiko Kėdainių kultūros centre dirbo Lietuvoje ir Berlyne kurianti šiuolaikinio šokio menininkė Grėtė Šmitaitė./Kėdainių kultūros centro nuotr.

Atvyko į gimtinę

G. Šmitaitė – choreografė, gimusi Vilniuje, gyvena ir kuria Lietuvoje, Vokietijoje (Berlyne) bei kitose šalyse.

2017 metais G. Šmitaitė baigė bakalauro studijas Berlyno universitete, tais pačiais metais jai  suteikta stipendija Vienoje, nuo to laiko ji dirba su žinomais pasaulio choreografais, savo darbus pristato Europoje.

Į gimtinę G. Šmitaitė atvyko šiuolaikinio šokio asociacijos, kuri bendradarbiaudama su Kėdainių kultūros centru surengė menininko rezidenciją, dėka.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content